Gyógyszerelés elemzésTájékoztatóÉszrevételek

Cikk adatlapVissza

BERIATE 100NE/ML POR+OSZ OLD INJHOZ V INFHOZ P+1X10ML

Forgalombahozatali engedély jogosultja:
Csl Behring Gmbh
Hatástani csoport:
B02BD Véralvadási faktorok
Törzskönyvi szám:
OGYI-T-04357/02
Hatóanyagok:
Factor viiiDDD
Hatáserősség:
+ (egykeresztes), erős hatású (+)
Fogy. ár:
115981 Ft
Kiadhatóság:
SZ Szakorvosi/kórházi diagnózist követően folyamatos ellenőrzés mellett kiadható gyógyszerkészítmények.
Kiadhatóság jogcíme:
JogcímTámogatás (Ft)Térítési díj (Ft)
Általános0,00115981,00
Közgyógy115981,000,00
Teljes0,00115981,00
Egyedi engedélyes0,00115981,00
Tárolás:
Legfeljebb 30 °c-on tárolandó
Fagymentes helyen
Fénytől védve
Eredeti csomagolásban
Elkészítés után azonnal felhasználandó
Főbb veszélyeztetett
csoportok:
Szoptatás során alkalmazása megfontolandó
Terhesség esetén alkalmazása megfontolandó
Alkalmazási elôirat

Hatóanyag

2. MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL

Egy-egy injekciós üveg névlegesen tartalmaz:
250/500/1000/2000 NE humán VIII. véralvadási faktort [humán plazmafrakció VIII. faktoraktivitással (FVIII:C)]

A 2,5/5 ml és 10 ml injekcióhoz való vízben feloldott Beriate 250/500/1000 megközelítőleg 100 NE/ml humán VIII. véralvadási faktort tartalmaz.
A 10 ml injekcióhoz való vízben feloldott Beriate 2000 megközelítőleg 200 NE/ml humán VIII. véralvadási faktort tartalmaz.

Az aktivitást (NE) az Európai Gyógyszerkönyv szerint, kromogén véralvadási teszttel határozzák meg. A Beriate átlagos fajlagos aktivitása hozzávetőlegesen 400 NE/mg fehérje.

Humán donorok plazmájából állítják elő.

Ismert hatású segédanyag:
Nátrium kb. 100 mmol/l (2,3 mg/ml)

A segédanyagok teljes listáját lásd a 6.1 pontban.





Adagolás

4.2 Adagolás és alkalmazás

A kezelést a haemophiliás betegek kezelésében jártas orvos felügyelete mellett kell végezni.

A kezelés monitorozása
A kezelés időtartama alatt a beadandó adagra és az ismételt injekciók gyakoriságára vonatkozó iránymutatáshoz javasolt a VIII. faktorszint megfelelő meghatározása. Az egyes betegek eltérő választ adhatnak a VIII. faktorra, különböző felezési időket és hasznosulást mutatva. A testtömegen alapuló adag módosítására lehet szükség alacsony testsúlyú vagy túlsúlyos betegeknél. Különösen nagyobb műtéti beavatkozásoknál elengedhetetlen a szubsztitúciós terápia precíz monitorozása véralvadási teszttel (plazma VIII. faktor-aktivitás).

A betegeket ellenőrizni kell a VIII. faktor elleni antitestek kialakulására. Lásd 4.4 pontot is.

Adagolás
A szubsztitúciós kezelés adagolása és időtartama a VIII. faktorhiány súlyosságától, a vérzés helyétől és kiterjedésétől, valamint a beteg klinikai állapotától függ.

Az alkalmazásra kerülő VIII. faktor mennyiségét nemzetközi egységben (NE) fejezik ki, ami a VIII. faktorkészítmények aktuális WHO koncentrátum standardján alapul.. A plazmában lévő VIII. faktoraktivitás százalékosan (a normál plazma aktivitására vonatkoztatva) vagy inkább NE-ben (a plazma VIII. faktor tartalmára megadott nemzetközi standard szerint) fejezhető ki.

Egy nemzetközi egység (NE) VIII. faktoraktivitás megfelel a normál humán plazma 1 ml-ében lévő VIII. faktor mennyiségének.

Szükség szerinti kezelés
A szükséges VIII. faktor mennyiségének kiszámítása azon a tapasztalaton alapul, hogy a testtömeg-kilogrammonként adott 1 NE VIII. faktor a plazma VIII. faktor aktivitását kb. 2%-kal emeli (2 NE/dl). A szükséges mennyiséget az alábbi képlettel lehet meghatározni.

Szükséges mennyiség = testtömeg (kg) × kívánatos FVIII-emelkedés (% vagy NE/ml) × 0,5

A beadandó mennyiséget és a gyakoriságot mindig az egyéni esetben megfigyelt klinikai hatásosság szabja meg.

Az alábbi vérzéses epizódok esetén a megadott időtartamon belül a plazma VIII. faktor szintje nem csökkenhet a megadott (a normál érték %-ában vagy NE/dl-ben) érték alá. Az alábbi táblázat adagolási útmutatóként alkalmazható vérzéses esetekben és sebészeti beavatkozások során:

Vérzés mértéke / sebészeti beavatkozás típusa
A szükséges VIII. faktorszint (% vagy NE/dl)
Adagolás gyakorisága (órák) / A kezelés időtartama (napok)
Vérzés


Kezdődő haemartrosis
Izomvérzés, vagy szájüregi vérzés
20-40
12-24 óránként ismétlendő. Legalább 1 napos kezelés, a vérzés (fájdalom) megszűnéséig, vagy a teljes gyógyulásig.
Nagyobb haemartrosis izomvérzések, vagy vérömlenyek
30-60
3-4 vagy több napig 12-24 óránként kell ismételni az infúziót, amíg a fájdalom és az akut mozgásképtelenség meg nem szűnik.
Életveszélyes vérzések
60-100
8-24 óránként ismételni kell az infúziót a veszély megszűntéig
Sebészeti beavatkozások


Kis műtétek
Fog eltávolítás
30-60
24 óránként ismétlendő. Legalább 1 napos kezelés, teljes gyógyulásig.
Nagy műtétek
80-100
pre- és posztoperatív
8-24 óránként ismételni kell az infúziót a teljes sebgyógyulásig, majd további 7 napig, mivel a VIII. faktoraktivitást 30-60%-on kell tartani.

Profilaxis
Súlyos haemophilia A-ban szenvedő betegek tartós profilaxisánál 2-3 napos időközökben 20-40 NE VIII. faktort kell alkalmazni testtömeg-kilogrammonként. Bizonyos esetekben, pl. fiatalabb betegeknél indokolt lehet a gyakoribb adás vagy a nagyobb dózis.

Gyermekek és serdülők
A gyermekek kezelésénél alkalmazott dózist a testsúly határozza meg, ezért a felnőtteknél használt útmutatót kell alkalmazni. A kezelés gyakoriságát az egyéni klinikai hatásosság határozza meg. A 6 évnél fiatalabb gyermekek kezelésének tapasztalatai az 5.1 pontban.

Az alkalmazás módja
Intravénás alkalmazásra.
A gyógyszer alkalmazás előtti feloldására vonatkozó utasításokat lásd a 6.6 pontban.
Alkalmazás előtt szoba- vagy testhőmérsékletre kell melegíteni az injekciós oldatot. Lassan, intravénás injekcióként vagy infúzióként kell beadni, a betegnek megfelelő sebességgel. Az intravénás adagolás sebessége ne legyen nagyobb, mint 2 ml/perc.

A beteg reakcióit figyelemmel kell kísérni. Amennyiben a Beriate beadásával kapcsolatba hozható mellékhatás lép fel, a beadás sebességét csökkenteni kell, vagy be kell fejezni az infúziót (lásd 4.4 pontot is).




Figyelmeztetés

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

Nyomon követhetőség
A biológiai gyógyszerek nyomon követhetőségének javítása érdekében a beadott gyógyszer nevét és gyártási számát egyértelműen fel kell jegyezni.

Túlérzékenység
Allergiás típusú túlérzékenységi reakciók előfordulhatnak. Amennyiben túlérzékenységi reakciók jelentkeznek, azt kell tanácsolni a betegeknek, hogy azonnal szüntessék meg a gyógyszer adagolását, és vegyék fel a kapcsolatot a kezelőorvosukkal. A betegeket tájékoztatni kell a túlérzékenységi reakciók korai tüneteiről, köztük a csalánkiütésről, generalizált urticariáról, nehézlégzésről, légszomjról, vérnyomásesésről, anaphylaxiáról.

Shock esetén a shock kezelésére előírt eljárást kell követni.

Inhibitorok
A haemophilia A-ban szenvedő betegek kezelésének ismert szövődménye a VIII. faktort semlegesítő antitestek (inhibitorok) kialakulása. Ezek az inhibitorok általában a VIII. faktor véralvadást serkentő hatását gátló IgG-immunoglobulinok, melyek mennyiségét - a módosított Assay alapján - az egy milliliter plazmában található Bethesda Egységben (BE/ml) fejeznek ki. Az inhibitorok kialakulásának veszélye a betegség súlyosságával és a VIII. faktor expozíciójával arányos. Ez a kockázat a VIII. faktor-kezelés első 50 napjában a legnagyobb, de egész életen át fennállhat, bár ennek veszélye nem gyakori.

Az inhibitorok megjelenésének klinikai jelentősége az inhibitorok titerétől függ: az alacsony titerű inhibitorok kisebb eséllyel okoznak elégtelen klinikai hatást, mint a nagy titerű inhibitorok.

Általában minden, VIII, véralvadási faktorkészítménnyel kezelt betegnél megfelelő klinikai és laboratóriumi vizsgálatokkal gondosan ellenőrizni kell az inhibitorok kialakulását. Ha a plazmában a várt VIII. faktoraktivitási szintet nem sikerült elérni, vagy ha a vérzés nem kontrollálható a megfelelő dózissal, akkor vizsgálni kell a VIII. faktor elleni inhibitorok jelenlétét. A magas inhibitorszintű betegeknél a VIII. faktor-kezelés hatástalan lehet, és egyéb terápiás lehetőségeket kell mérlegelni. Az ilyen betegek kezelését a haemophilia kezelésében jártas és a VIII. faktor-inhibitorokkal tapasztalatot szerzett szakorvosnak kell irányítania.

Cardiovascularis események
A VIII. faktorral végzett szubsztitúciós kezelés a cardiovascularis rizikófaktorokkal rendelkező betegeknél növelheti a szív- és érrendszeri kockázatot.

A katéter alkalmazásával kapcsolatos szövődmények
Ha centrális vénás katéterre (CVAD) van szükség, a CVAD alkalmazásával kapcsolatos szövődmények kockázatát, köztük a lokális fertőzések, a bacteriaemia és a kanül helyén kialakuló thrombosis, figyelembe kell venni.

Vírusbiztonság
A humán vérből vagy plazmából előállított gyógyszerek alkalmazásánál bekövetkező infekciók kizárására standard módszereket alkalmaznak a donorok kiválasztásánál, az egyedi plazmaadományok és plazmakeverékek fertőzést okozó specifikus markereinek ellenőrzésére, beleértve a gyártás folyamán alkalmazott hatékony vírusinaktiváló és víruseltávolító lépéseket is. Ennek ellenére a humán vérből vagy plazmából előállított gyógyszerek alkalmazása esetén nem zárható ki teljesen a fertőző ágensek átvitelének lehetősége. Ez vonatkozik ismeretlen vagy újonnan megjelenő vírusokra és egyéb kórokozókra.

Az alkalmazott eljárások hatékonynak minősülnek a burokkal rendelkező vírusokkal szemben, mint például a humán immundeficiencia vírus (HIV), hepatitis B vírus (HBV), hepatitis C vírus (HCV) és a burokkal nem rendelkező hepatitis A vírus (HAV) és a parvovírus B19.

Humán plazmából előállított VIII. faktorkészítményekkel rendszeresen vagy ismételten kezelt betegeknél meg kell fontolni a megfelelő védőoltás (hepatitis B és hepatitis A) adását.

Gyermekek és serdülők
A felsorolt figyelmeztetések és óvintézkedések egyformán vonatkoznak gyermekekre és felnőttekre.

Nátriumtartalom
A Beriate 250 NE és 500 NE kevesebb, mint 1 mmol (23 mg) nátriumot tartalmaz injekciós üvegenként, azaz gyakorlatilag "nátriummentes".

A Beriate 1000 NE és 2000 NE 27,55 mg nátriumot tartalmaz injekciós üvegenként, ami felnőtteknél megfelel a WHO által ajánlott maximális napi 2 g nátriumbevitel 1,4%-ának.


4.7 A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A Beriate-nak nincs hatása a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre.


4.9 Túladagolás

Humán VIII. faktor-tartalmú készítmény túladagolásával kapcsolatos mellékhatás nem ismert.





Mellékhatás

4.8 Nemkívánatos hatások, mellékhatások

A biztonságossági profil összefoglalása
Túlérzékenység vagy allergiás jelenségek (mint angiooedema, égő, csípő érzés a beadás helyén, hidegrázás, kipirulás, generalizált csalánkiütés, fejfájás, nehézlégzés, vérnyomáscsökkenés, bágyadtság, hányinger, nyugtalanság, tachycardia, mellkas feszülés, viszketés, hányás, légszomj) nagyon ritkán előfordulnak VIII. faktor-tartalmú készítmény alkalmazásánál és néhány esetben súlyos anaphylaxia (beleértve a shockot) is kialakult.

A VIII. faktorral - így például Beriate-val - kezelt, haemophilia A-ban szenvedő betegekben neutralizáló antitestek (inhibitorok) jelenhetnek meg. Ezen inhibitorok megjelenése, ez az állapot, elégtelen klinikai válasz formájában nyilvánulhat meg. Ilyen esetekben ajánlott felvenni a kapcsolatot egy haemophiliás betegek kezelésére specializálódott központtal.

Mellékhatások táblázatos felsorolása
Az alábbi mellékhatások posztmarketing tapasztalatokon, valamint tudományos közleményeken alapulnak.

Az alábbi táblázat a mellékhatásokat a MedDRA szervrendszerek szerinti besorolás alapján részletezi.

A gyakoriságot a következő megállapodás alapján értékelték: nagyon gyakori (? 1/10); gyakori (? 1/100 - < 1/10); nem gyakori (? 1/1000 - < 1/100); ritka (? 1/10 000 - < 1/1000); nagyon ritka (< 1/10 000), nem ismert (a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg).

MedDRA szeinti szervrendszer osztályozás
Mellékhatás
Gyakoriság
Vérképzőszervi és nyirokrendszeri betegségek és tünetek
VIII. faktorok gátlása (inhibitorok)
Nem gyakori (PTP)*
Nagyon gyakori (PUP)*
Általános tünetek és az alkalmazás helyén fellépő reakciók
Láz
Nagyon ritka
Immunrendszeri betegségek és tünetek
Túlérzékenység ( allergiás reakciók )
Nagyon ritka
* A gyakoriság az összes VIII. faktorkészítmény klinikai vizsgálatain alapul, amelyben részt vettek súlyos haemophilia A-ban szenvedő betegek is. PTP (previously-treated patients) = korábban már kezelt betegek; PUP (previously-untreated patients) = korábban még nem kezelt betegek

Vírusbiztonsággal kapcsolatos információk a 4.4 pontban találhatók.

Gyermekek és serdülők
A gyermekek kezelése során előforduló mellékhatások gyakorisága, típusa és súlyossága várhatóan nem különbözik a felnőttekétől.

Feltételezett mellékhatások bejelentése
A gyógyszer engedélyezését követően lényeges a feltételezett mellékhatások bejelentése, mert ez fontos eszköze annak, hogy a gyógyszer előny/kockázat profilját folyamatosan figyelemmel lehessen kísérni.
Az egészségügyi szakembereket kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat a hatóság részére az V. függelékben található elérhetőségek valamelyikén keresztül




Farmakológia

5. FARMAKOLÓGIAI TULAJDONSÁGOK

5.1 Farmakodinámiás tulajdonságok

Farmakoterápiás csoport: Antihaemorrhagicum/véralvadási faktorok, ATC kód: B02B D02

A VIII. faktor/von Willebrand faktor-komplex két molekulát (VIII. faktor és von Willebrand faktor) tartalmaz két különböző élettani hatással. Beadáskor a haemophiliás beteg keringésében a VIII. faktor a von Willebrand faktorhoz kapcsolódik.

Az aktivált VIII. faktor kofaktorként hat az aktivált IX. faktorra és gyorsítja a X. faktor átalakulását aktivált formává, ami szükséges a protrombin trombinná alakulásához. A trombin a fibrinogént fibrinné konvertálja és kialakulhat az alvadék.

A haemophilia A nemhez (X-kromoszómához) kötött, öröklődő alvadási rendellenesség, amit a VIII. faktor csökkent szintje okoz. Ennek következtében ízületi, izom illetve egyéb belső vérzések alakulnak ki spontán vagy balesetet, sebészeti beavatkozást követő trauma eredményeként.
A szubsztitúciós kezelés emeli a plazma VIII. faktor szintjét és ezzel ideiglenesen korrigálható a faktorhiány és a vérzési hajlam.

A Willebrand faktor azon túl, hogy VIII. faktort védő fehérje, elősegíti a vérlemezkék adhézióját az érfal sérülésének helyén és a vérlemezkék aggregációjában is szerepe van.

Tizenhat 6 évnél fiatalabb gyermek kezelésével kapott hatásossági és biztonságossági eredmények nem mutattak eltérést az idősebb betegek kezelési tapasztalataitól.

Megjegyzendői, hogy a különböző faktorkoncentrátumokkal és a különböző klinikai vizsgálatokban kapott évesített vérzési arány (annualized bleeding rate: ABR) nem hasonlítható össze.

5.2 Farmakokinetikai tulajdonságok

Az intravénás beadást követően a plazma VIII. faktor aktivitása két fázisban exponenciálisan csökken. A felezési idő 5-22 óra között változik, átlagosan 12 óra. Az 1 NE VIII. faktor/ttkg dózis beadása után a plazma VIII. faktor aktivitása átlagosan 2%-al emelkedett, egyéntől függően 1,5-3% között változott. Az átlagos tartózkodási idő (MRT) 17 óra volt (szórás 5,5 óra), az extrapolálással kapott átlagos AUDC adat 0,4 óra*kg/ml (szórás 0,2) az átlagos kiürülés 3 ml/óra/ttkg ( szórás 1,5 ml/óra/ttkg)

Gyermekek és serdülők
A gyermekek és serdülők kezelésével kapcsolatos farmakokinetikai adatok korlátozottan állnak rendelkezésre.

5.3 A preklinikai biztonságossági vizsgálatok eredményei

Általános toxicitás
Ismételt adagolással járó, (szubakut, vagy krónikus) toxicitási vizsgálat nem végezhető el anélkül, hogy az állatban ki ne alakulna ellenanyag a fajidegen (humán) fehérje ellen.

Kísérleti állatokban a humán (testtömeg-kilogrammonkénti) dózis többszörösét alkalmazva sem alakult ki toxikus hatás.

Ouchterlony precipitációs tesztben nyúl poliklonális ellenanyaggal vizsgálva, és tengerimalacokon elvégzett passzív anaphylaxia vizsgálatban a hőkezelt VIII. faktor immunológiai válaszreakciói nem mutattak eltérést a kezeletlen fehérjével kapott eredményekhez viszonyítva.

Mutagén hatás
Az állatkísérletek adatai nem bizonyító erejűek, de az emberi plazmából előállított VIII. faktor klinikai alkalmazása során mindezidáig nem figyeltek meg tumorképző vagy genotoxikus hatást.





Csomagolás

6.5 Csomagolás típusa és kiszerelése

Közvetlen csomagolóanyagok
Injekciós üveg (250 NE és 500 NE I-es típusú színtelen üvegben, 1000 NE és 2000 NE II-es típusú színtelen üvegben), gumidugóval (brómbutil), alumíniumkupakkal és műanyag (polipropilén) koronggal lezárva.

Kiszerelés
250 NE-t tartalmazó doboz:
1 port tartalmazó injekciós üveg
1 injekciós üveg 2,5 ml injekcióhoz való vízzel
1 db szűrővel ellátott áttöltő eszköz 20/20
Elkészítéshez és beadáshoz szükséges készlet (egy belső dobozban)
- 1 db 5 ml-es egyszer használatos fecskendő
- 1 db vénapunkcióra szolgáló készlet
- 2 db alkoholos törlő
- 1 db nem steril tapasz

500 NE-t tartalmazó doboz:
1 port tartalmazó injekciós üveg
1 injekciós üveg 5 ml injekcióhoz való vízzel
1 db szűrővel ellátott áttöltő eszköz 20/20
Elkészítéshez és beadáshoz szükséges készlet (egy belső dobozban)
- 1 db 5 ml-es egyszer használatos fecskendő
- 1 db vénapunkcióra szolgáló készlet
- 2 db alkoholos törlő
- 1 db nem steril tapasz

1000 NE-t tartalmazó doboz:
1 port tartalmazó injekciós üveg
1 injekciós üveg 10 ml injekcióhoz való vízzel
1 db szűrővel ellátott áttöltő eszköz 20/20
Elkészítéshez és beadáshoz szükséges készlet (egy belső dobozban)
- 1 db 10 ml-es egyszer használatos fecskendő
- 1 db vénapunkcióra szolgáló készlet
- 2 db alkoholos törlő
- 1 db nem steril tapasz

2000 NE-t tartalmazó doboz:
1 port tartalmazó injekciós üveg
1 injekciós üveg 10 ml injekcióhoz való vízzel
1 db szűrővel ellátott áttöltő eszköz 20/20
Elkészítéshez és beadáshoz szükséges készlet (egy belső dobozban)
- 1 db 10 ml-es egyszer használatos fecskendő
- 1 db vénapunkcióra szolgáló készlet
- 2 db alkoholos törlő
- 1 db nem steril tapasz

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

6.6 A megsemmisítésre vonatkozó különleges óvintézkedések és egyéb, a készítmény kezelésével kapcsolatos információk

Az alkalmazás módja

Általános teendők
- Feloldás után az oldat tiszta vagy kissé opálos. Esetenként pelyhek vagy részecskék jelenhet meg az injekciós üvegben. A Mix2Vial-ban lévő szűrő eltávolítja ezeket a részecskéket. Ez a szűrés nem befolyásolja az adagolás kiszámítását. Alkalmazás előtt a fecskendőbe felszívott, megszűrt (lásd alább) oldatot a fecskendőben ellenőrizni kell vizuálisan, színváltozásra, esetleges részecskék megjelenésére. Amennyiben a fecskendőben lévő oldat zavaros, vagy részecskéket (üledéket) tartalmaz, nem szabad felhasználni.
- A fecskendőbe felszívott készítményt azonnal fel kell használni. A készítményt nem szabad fecskendőben tárolni.
- A feloldást és a felszívást aszeptikus körülmények között kell végezni.

Visszaoldás
Az oldószert szobahőmérsékletre kell tenni. A készítményt és az oldószert tartalmazó injekciós üvegek védőkupakját óvatosan távolítsa el, majd a gumidugó felületét kezelje az alkoholos kendővel. Hagyja megszáradni mielőtt a Mix2Vial csomagot kibontaná, ezután kövesse az alább leírt utasításokat.

1
1. Nyissa ki a Mix2Vial csomagot a fedőfólia lehúzásával. Ne vegye ki a Mix2Vial-t a buborékcsomagolásból!
2
2. Helyezze az oldószeres üveget egy sima, tiszta felületre, és tartsa az üveget szorosan. A buborékcsomagolással együtt a Mix2Vial készlet kék végében lévő tűt nyomja egyenesen lefelé és szúrja át az oldószeres üveg gumidugóját.
3
3. Óvatosan távolítsa el a buborékcsomagolást a Mix2Vial készletről úgy, hogy a tartót a pereménél fogva felfelé húzza. Győződjön meg róla, hogy csak a buborékcsomagolást húzta le, és nem a Mix2Vial készletet.

4
4. Helyezze a port tartalmazó üveget egy sima és szilárd felületre. Az oldószeres üveget a rajta lévő Mix2Vial készlettel együtt fordítsa meg, és a készlet átlátszó végében lévő tűt nyomja egyenesen lefelé és szúrja át az injekciós üveg gumidugóját. Az oldószer automatikusan átfolyik a készítményt tartalmazó injekciós üvegbe.

5
5. Egyik kezével fogja meg a Mix2Vial készlet készítményhez csatlakozó részét, másik kezével az oldószeres üveghez csatlakozó darabot, és óvatosan az óra járásával ellentétesen csavarja szét két részre.
Az oldószeres üveget a hozzá kapcsolódó kék színű Mix2Vial darabbal együtt távolítsa el.
6
6. A készítményt tartalmazó injekciós üveget a rajta lévő átlátszó adapterrel enyhén mozgassa és győződjön meg róla, hogy a készítmény teljesen feloldódik. Ne rázza az üveget.
7
7. Szívjon levegőt az üres, steril fecskendőbe. Csatlakoztassa a fecskendőt az óramutató járásával megegyező irányba csavarva a függőlegesen álló injekciós üvegen lévő Mix2Vial készlet Luer Lock csatlakozójához. Nyomja a levegőt a készítményt tartalmazó üvegbe.

Felszívás és alkalmazás

8
8. Tartsa a fecskendő dugattyúját benyomva, és fordítsa meg az üveget a fecskendővel együtt, majd szívja ki az oldatot a dugattyú lassú visszahúzásával.
9
9. Amint az oldat teljes mennyisége a fecskendőbe került, fogja szorosan a fecskendőt (a dugattyúval lefelé tartva) és a Mix2Vial készlet átlátszó részét válassza le a fecskendőről az óramutató járásával ellentétes irányba csavarva.



A Beriate injektálására a mellékelt műanyag fecskendőt kell használni, mivel az üvegfecskendő csiszolt felületére az ilyen típusú oldatok felragadhatnak.

Az oldatot lassan, intravénásan kell beadni (lásd 4.2 pontot), ügyelve arra, hogy a teli fecskendőbe ne kerüljön vér. Használja a mellékelt vénapunkciós készletet, a készlet tűjét szúrja a vénába. Engedje visszafolyni a vért a cső végéig. A fecskendőt csatlakoztassa a vénapunkciós készlet végéhez.

Bármilyen fel nem használt gyógyszer, illetve hulladékanyag megsemmisítését a gyógyszerekre vonatkozó előírások szerint kell végrehajtani.

Megjegyzés: ? (egy kereszt)
Osztályozás: II./2 csoport
Korlátozott érvényű orvosi rendelvényhez kötött, szakorvosi/kórházi diagnózist követően folyamatos szakorvosi ellenőrzés mellett alkalmazható gyógyszer (Sz).



6.4 Különleges tárolási előírások

Hűtőszekrényben (2-8 ?C) tárolandó. Nem fagyasztható! A fénytől való védelem érdekében a külső csomagolásban tárolandó.
A lejárati időn belül a Beriate max. 25 °C-on tárolható úgy, hogy a teljes tárolási idő ne haladja meg az 1 hónapot. A szobahőmérsékleten történő tárolási szakaszokat dokumentálni kell, hogy az 1 hónapos maximális időtartam biztosítható legyen.
Az injekciós üvegeket direkt hőhatásnak nem szabad kitenni. Az injekciós üvegeket nem szabad testhőmérsékletnél (37 °C) magasabbra melegíteni.

A gyógyszer feloldás utáni tárolására vonatkozó előírásokat lásd a 6.3 pontban


6.3 Felhasználhatósági időtartam

3 év.

Kimutatták, hogy a feloldott készítmény használat közbeni fizikai-kémiai stabilitását 25 oC-on, 8 órán keresztül őrzi meg. Mikrobiológiai szempontból azonban a készítmény azonnal fel kell használni. Amennyiben nem kerül azonnal beadásra, az injekciós üvegben való tárolás ideje szobahőmérsékleten nem haladhatja meg a 8 órát. A fecskendőbe felszívott készítményt azonnal fel kell használni (lásd még a 6.6 pontot).


7. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY JOGOSULTJA

CSL Behring GmbH
Emil-von-Behring-str. 76.
35041 Marburg
Németország


8. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY SZÁMA(I)

Beriate 100 NE/ml por és oldószer oldatos injekcióhoz vagy infúzióhoz
OGYI-T-4357/01 I-es típusú port tartalmazó injekciós üvegben + I-es típusú oldószert tartalmazó injekciós üvegben
OGYI-T-4357/02 II-es típusú port tartalmazó injekciós üvegben + I-es típusú oldószert tartalmazó injekciós üvegben
OGYI-T-4357/03 I-es típusú port tartalmazó injekciós üvegben + I-es típusú oldószert tartalmazó injekciós üvegben

Beriate 200 NE/ml por és oldószer oldatos injekcióhoz vagy infúzióhoz
OGYI-T-4357/04 II-es típusú port tartalmazó injekciós üvegben + I-es típusú oldószert tartalmazó injekciós üvegben


9. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY ELSŐ KIADÁSÁNAK / MEGÚJÍTÁSÁNAK DÁTUMA

A forgalomba hozatali engedély első kiadásának dátuma: 2015. február 20.

A forgalomba hozatali engedély legutóbbi megújításának dátuma: 2018. január 5.


10. A SZÖVEG ELLENŐRZÉSÉNEK DÁTUMA

2020. február 5.
11



OGYÉI/51308/2019
OGYÉI/51310/2019