Gyógyszerelés elemzésTájékoztatóÉszrevételek

Cikk adatlapVissza

NAGLAZYME 1MG/ML KONC OLDATOS INFÚZIÓHOZ 1X

Forgalombahozatali engedély jogosultja:
Biomarin International Ltd.
Hatástani csoport:
A16AB Enzimek
Törzskönyvi szám:
EU/1/05/324/001
Hatóanyagok:
GalsulfasumDDD
Hatáserősség:
Nincs jelzése, nem erőshatású ()
Fogy. ár:
0 Ft
Kiadhatóság:
I Az egészségügyi szolgáltatást nyújtók számára rendelhető
illetve kiadható gyógyszerkészítmények.
Kiadhatóság jogcíme:
JogcímTámogatás (Ft)Térítési díj (Ft)
Általános0,000,00
Teljes0,000,00
Egyedi engedélyes0,000,00
Tárolás:
+2 és +8 °c között
Fagymentes helyen
Főbb veszélyeztetett
csoportok:
Szoptatás során alkalmazása ellenjavallt
Terhesség esetén alkalmazása ellenjavallt
Asztmás megbetegedés esetén megfontolandó
Alkalmazási elôirat

Adagolás

4.2 Adagolás és alkalmazás

Más lizoszomális genetikai rendellenességekhez hasonlóan, különösen a súlyos formák esetén rendkívül fontos, hogy a kezelést a lehető legkorábban, a betegség okozta irreverzibilis klinikai tünetek megjelenése előtt megkezdjék.

A Naglazyme-kezelés az MPS VI, illetve más örökletes anyagcsere-betegségek kezelésében jártas orvos felügyelete mellett végezhető. A Naglazyme-kezelésnek megfelelő klinikai környezetben kell történnie, olyan helyen, ahol sürgősségi ellátásra alkalmas újraélesztő felszerelés van a közelben.

Adagolás

A galszulfáz javasolt adagja 1 mg/ttkg hetente egyszer, 4 órás intravénás infúzióban adva.

Különleges betegcsoportok

Idősek
A Naglazyme biztonságosságát és hatékonyságát 65 év feletti betegek esetében nem igazolták, és alternatív adagolás nem javasolható ezeknél a betegeknél.

Vese- és májkárososdás
A Naglazyme biztonságosságát és hatásosságát nem vizsgálták vese- és májelégtelenségben szenvedő betegek esetében (lásd 5.2 pont), és alternatív adagolás nem javasolható ezeknél a betegeknél.

Gyermekek és serdülők
Nincs bizonyíték arra, hogy speciális szempontokat kell figyelembe venni a Naglazyme gyermekeknél és serdülőknél történő alkalmazása esetén. A jelenleg rendelkezésre álló adatok leirata az 5.1 pontban található.

Az alkalmazás módja

Az infúzió kezdősebessége úgy van beállítva, hogy a teljes oldatnak körülbelül 2,5%-a megy le az első órában, majd a maradék mennyiség (körülbelül 97,5%) az elkövetkező 3 órán keresztül.

Azoknál a betegeknél, akik hajlamosak a folyadék-túlterhelésre, és 20 kg-nál könnyebbek, 100 ml-es infúziós zsákok használatát kell mérlegelni; ebben az esetben az infúzió sebességét (ml/perc) olyan mértékben kell lecsökkenteni, hogy a teljes mennyiség lecsepegése ne legyen kevesebb, mint 4 óra.

Az előkezeléssel kapcsolatos információkat lásd a 4.4 pontban, a további útmutatást lásd a 6.6 pontban.




Figyelmeztetés

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

Nyomonkövethetőség

A biológiai készítmények nyomonkövethetőségének javítása érdekében, az alkalmazott készítmény nevét és gyártási tételszámát egyértelműen kell feltüntetni.

Légúti betegségek kezelése

Légúti betegségben szenvedők kezelésénél nagy körültekintéssel kell eljárni: az antihisztaminok és egyéb szedatív gyógyszer adását korlátozni vagy folyamatosan monitorozni kell. Klinikailag indokolt helyzetben mérlegelni kell az altatásban végzett, pozitív légúti nyomású lélegeztetés alkalmazását, illetve tracheostomia lehetőségét.

Ha a betegnek akut, lázas vagy légúti betegsége van, mérlegelni kell a Naglazyme infúzió beadásának későbbre halasztását.

Infúzióval összefüggő reakciók kezelése

A Naglazyme-mal kezelt betegeknél infúzióval összefüggő reakciók (IAR) léptek fel, ami olyan mellékhatást jelent, amely az infúzió beadása során, illetve a beadás napjának végéig jelentkezik (lásd a 4.8 pontot).

A Naglazyme-mal végzett klinikai vizsgálatok adatai alapján a betegek nagy részénél
galszulfáz-ellenes IgG antitestek termelődése várható a kezelés megkezdését követő 4-8 héten belül. A Naglazyme klinikai vizsgálati során az infúzióval összefüggő reakciók általában az infúzió adásának megszakításával vagy a beadási sebesség csökkentésével, valamint a betegek antihisztaminokkal és/vagy lázcsillapítókkal (paracetamol) történő (elő)kezelésével kezelhetőek voltak, és így lehetővé vált a kezelés folytatása.

Tekintettel arra, hogy kevés tapasztalat áll rendelkezésre a kezelés hosszú megszakítását követő újbóli elkezdésével kapcsolatban, a túlérzékenységi reakció elméletileg fokozott kockázata miatt ilyen esetben nagy körültekintéssel kell eljárni.

A Naglazyme adásakor, az infúzióval összefüggő reakciók előfordulásának minimalizálása érdekében körülbelül 30-60 perccel az infúzió megkezdése előtt a betegek gyógyszerrel történő előkezelése (antihisztaminokkal és lázcsillapítókkal vagy lázcsillapítók nélkül) javasolt.

Enyhe vagy mérsékelt infúzióval összefüggő reakciók jelentkezése esetén antihisztaminok és paracetamol adását és/vagy az infúzió sebesség felére csökkentését kell mérlegelni a tünetek jelentkezésekor alkalmazott sebességhez mérten.

Egyszeri, súlyos, infúzióval összefüggő reakciók esetén az infúzió adását a tünetek megszűnéséig le kell állítani, és antihisztaminok és paracetamol adását kell mérlegelni. Az infúziót a reakció fellépésekor alkalmazott sebesség 50% - 25%-ára lecsökkentett sebességgel kell újra elindítani.

Ismétlődő mérsékelt vagy egyszeri, súlyos infúzióval összefüggő reakciók kiújulása esetén mérlegelni kell az előkezelés lehetőségét (antihisztaminokkal és paracetamollal és/vagy kortikoszteroidokkal), valamint az infúzió sebességének csökkentését a reakció fellépésekor alkalmazott sebesség 50% - 25%-ára.

Más intravénás, fehérjét tartalmazó gyógyszerhez hasonlóan, súlyos, allergiás túlérzékenységi reakciók léphetnek fel. Amennyiben ilyen reakciók előfordulnak, javasolt a Naglazyme adását haladéktalanul megszakítani, és meg kell kezdeni a megfelelő orvosi kezelést. Be kell tartani a sürgősségi ellátásra vonatkozó általánosan elfogadott kezelési eljárásokat. Azoknál a betegeknél, akiknél allergiás reakció jelentkezett a Naglazyme infúzió során, az ismételt alkalmazáskor elővigyázatosság szükséges. Az infúzió ideje alatt megfelelően képzett személyzetnek és az újraélesztéshez szükséges felszerelésnek (az adrenalint is beleértve) is rendelkezésre kell állnia. A súlyos vagy potenciálisan életveszélyes túlérzékenység az ismételt alkalmazás ellenjavallata, ha a túlérzékenység nem uralható. Lásd még 4.3 pont.

Gerincvelői vagy nyakigerinc-kompresszió

A gerincvelői/nyakigerinc-kompresszió és az ezzel járó myelopathia ismert és súlyos szövődmény, ami az MPS VI eredményeként alakulhat ki. A forgalomba hozatalt követően érkeztek bejelentések olyan, Naglazyme-kezelésben részesülő betegekről, akiknél dekompressziós műtétet igénylő gerincvelői/nyakigerinc-kompresszió vagy annak súlyosbodása alakult ki. A betegeknél rendszeresen ellenőrizni kell a gerincvelői/nyakigerinc-kompresszió okozta panaszokat és tüneteket (beleértve a hátfájást, a kompresszió szintje alatti végtagok bénulását, a vizelet- és székletinkontinenciát), és biztosítani kell a megfelelő klinikai ellátást.

Akut cardiorespiratorikus elégtelenség kockázata

Elővigyázatosság szükséges, ha a Naglazyme olyan betegeknél kerül alkalmazásra, akik hajlamosak a folyadék-túlterhelésre, például akik testsúlya 20 kg vagy kevesebb, vagy akiknél akut légzőszervi megbetegedés vagy károsodott szív- és/vagy légzésfunkció áll fenn, mivel náluk pangásos szívelégtelenség fordulhat elő. A Naglazyme infúzió beadása során rendelkezésre kell állnia megfelelő orvosi ellátásnak és megfigyelésnek, bizonyos betegeknél pedig - az egyéni igények alapján - hosszabb megfigyelési időre lehet szükség (lásd 4.2 pont).

Immunközvetített reakciók

A Naglazyme alkalmazásával kapcsolatban III. típusú immunkomplex-közvetített reakciókat, többek között glomerulonephritist figyeltek meg. Immunközvetített reakciók kialakulása esetén mérlegelni kell a Naglazyme adásának megszakítását, és meg kell kezdeni a megfelelő orvosi kezelést. Mérlegelni kell a Naglazyme immunközvetített reakció kialakulását követő ismételt alkalmazásának kockázatait és előnyeit (lásd 4.2 pont).

Nátriumszegény étrend

Ez a gyógyszer 0,8 mmol (18,4 mg) nátriumot tartalmaz injekciós üvegenként, és 9 mg/ml-es nátriumklorid oldatban kell beadni (lásd 6.6 pont). Ezt figyelembe kell venni nátriumszegény étrenden lévő betegeknél.


4.7 A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A készítménynek a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket befolyásoló hatásait nem vizsgálták.


4.9 Túladagolás

Több beteg esetében is előfordult, hogy a teljes Naglazyme-adagot a javasolt infúziós sebességnél kétszer gyorsabban kapták meg, de mellékhatások nem jelentkeztek.





Mellékhatás

4.8 Nemkívánatos hatások, mellékhatások

A klinikai vizsgálatokban résztvevő betegek alacsony száma miatt az összes Naglazyme vizsgálat során feljegyzett nemkívánatos esemény összesítésre került, és egyetlen, klinikai vizsgálati biztonsági analízisben kerül áttekintésre.

Minden, NAGLAZYME-mal kezelt beteg esetén (59/59) legalább egy nemkívánatos esemény jelentkezett. A betegek nagy része (42/59; 71%) legalább egy mellékhatást észlelt. A leggyakoribb mellékhatás a láz, bőrkiütés, viszketés, urticaria, hidegrázás/borzongás, émelygés, fejfájás, hasi fájdalom, hányás és dyspnoe volt. A súlyos mellékhatások a gégeoedema, apnoe, láz, urticaria, respiratoricus distressz, tremor, conjunctivitis, rossz közérzet, hörgőgörcs és ízületi fájdalom.

Az infúziós reakciókat, amelyek a meghatározás szerint a Naglazyme infúzió adása alatt vagy az infúzió napján fellépő mellékhatások, 5 klinikai vizsgálatban az 59 Naglazyme-mal kezelt betegből 33
(56%) esetében figyeltek meg. Az infúziós reakciók legkorábban a Naglazyme-mal történő kezelés 1. hetében jelentkeztek, míg volt, akinél csak az 146. héten. Ezek a reakciók több infúzió során is előfordultak, de nem mindig az egymást követő heteken. Az infúziós reakciók nagyon gyakori tünetei: láz, hidegrázás/borzongás, bőrkiütés, urticaria és nehézlégzés. Az infúziós reakciók gyakori tünetei: viszketés, hányás, hasi fájdalom, émelygés, magas vérnyomás, fejfájás, mellkasi fájdalom, bőrpír, köhögés, hypotonia, angioneuroticus oedema, respiratoricus distressz, remegés, kötőhártya-gyulladás, rossz közérzet, bronchospasmus és ízületi fájdalom.

A mellékhatásokat az 1. táblázat szervrendszerek szerinti bontásban sorolja fel.

A mellékhatások felsorolása a MedDRA gyakorisági kategóriák szerint történik. Nagyon gyakori mellékhatások: ?1/10 gyakoriságúak. Gyakori mellékhatások: ?1/100 és ?1/10 közötti gyakoriságúak. A betegpopuláció kis száma miatt az egyetlen betegnél jelentkező mellékhatás gyakori besorolást kap.

Az egyes gyakorisági kategóriákon belül a mellékhatások csökkenő súlyosság szerint kerülnek megadásra.

A forgalomba hozatal utáni időszakban észlelt mellékhatások a "nem ismert" gyakorisági kategóriába kerülnek.

Összességében, minden vizsgálatot beleszámítva egyetlen esetben fordult elő alvási apnoe.

1. táblázat: A Naglazyme mellékhatásainak gyakorisága

MedDRA
Szervrendszerenkénti kategória
MedDRA
Javasolt megnevezés
Gyakoriság
Immunrendszeri betegségek és tünetek
Anaphylaxia, shock
Nem ismert
Fertőző betegségek és parazitafertőzések
Pharyngitis1, gastroenteritis1
Nagyon gyakori
Idegrendszeri betegségek és tünetek
Areflexia1, fejfájás
Nagyon gyakori

Remegés
Gyakori

Paresthaesia
Nem ismert
Szembetegségek és szemészeti tünetek
Conjunctivitis1, cornea homály1
Nagyon gyakori
Szívbetegségek és a szívvel kapcsolatos tünetek
Bradycardia, tachycardia, cyanosis
Nem ismert
A fül és az egyensúly-érzékelő szerv betegségei és tünetei
Fülfájdalom1, halláskárosodás1
Nagyon gyakori
Érbetegségek és tünetek
Magas vérnyomás1
Nagyon gyakori

Hypotonia
Gyakori

Sápadtság
Nem ismert
Légzőrendszeri, mellkasi és mediastinalis betegségek és tünetek
Nehézlégzés1, orrdugulás1
Nagyon gyakori

Apnoe1, köhögés, respiratoricus distressz, asthma, hörgőgörcs
Gyakori

Gégeoedema, hypoxia, tachypnoe
Nem ismert
Emésztőrendszeri betegségek és tünetek
Hasi fájdalom1, köldöksérv1, hányás, émelygés
Nagyon gyakori
A bőr és a bőr alatti szövet betegségei és tünetei
Angioneuroticus oedema1, bőrkiütés1, urticaria, viszketés
Nagyon gyakori

Bőrpír
Gyakori
Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók
Fájdalom1, mellkasi fájdalom1, borzongás1, rossz közérzet1, láz
Nagyon gyakori
A csont- és izomrendszer, valamint a kötőszövet betegségei és tünetei
Ízületi fájdalom
Nagyon gyakori

Négy, 1 évesnél fiatalabb gyermeknél a nagyobb adag (2 mg/ttkg/hét) teljes biztonságossági profilja klinikailag lényegesen nem különbözött az ajánlott, 1 mg/ttkg/hét adagétól, és megegyezett a Naglazyme idősebb gyermekeknél észlelt biztonságossági profiljával.

Immunogenitás

Az 59, a klinikai vizsgálatokban Naglazyme-mal kezelt betegből 54 esetében végeztek IgG-antitest vizsgálatot. Az 54 betegből 53 (98%) galszulfáz ellenes IgG-antitest pozitív volt.

Három klinikai vizsgálat adatai alapján 48 betegnél átfogó antitestelemzést végeztek.
Bár a magas összantitest-titerű betegek nagyobb hányadánál jelentkeztek visszatérő infúziós reakciók, a galszulfáz-ellenes antitest-titer alapján sem a gyakoriság, sem a súlyosság nem volt előre jelezhető. Hasonlóképpen, az antitestképződés nem jelzi a hatékonyság csökkenését sem, bár az állóképesség vagy a vizelet glükózaminoglikán (GAG) értékeinek vonatkozásában korlátozott választ adó betegeknél általában magasabb galszulfáz-ellenes titermaximumot mértek, mint a jó választ adó betegeknél.

Feltételezett mellékhatások bejelentése

A gyógyszer engedélyezését követően lényeges a feltételezett mellékhatások bejelentése, mert ez fontos eszköze annak, hogy a gyógyszer előny/kockázat profilját folyamatosan figyelemmel lehessen kísérni. Az egészségügyi szakembereket kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat a hatóság részére az V. függelékben található elérhetőségek valamelyikén keresztül.




Farmakológia

5. FARMAKOLÓGIAI TULAJDONSÁGOK

5.1 Farmakodinámiás tulajdonságok

Farmakoterápiás csoport: A tápcsatorna és anyagcsere egyéb gyógyszerei, enzimek, ATC kód: A16AB08.

A mukopoliszacharid-tárolási betegségeket a glükozaminoglikánok (GAG) lebontásához szükséges, speciális lizoszomális enzimek hiánya okozza. Az MPS VI egy heterogén, több szervrendszert érintő betegség, amelyet az N-acetil-galaktózamin-4-szulfatáz nevű lizoszomális hidroláz enzim hiánya okoz; ez az enzim katalizálja a dermatán-szulfát nevű glükozaminoglikán szulfát-csoportjának hidrolízisét. A csökkent vagy teljesen hiányzó N-acetil-galaktózamin-4-szulfatáz aktivitás eredményeként a dermatán-szulfát sokféle sejtben és szövetben felhalmozódik.

Az enzimpótló kezeléssel helyreállítható a felhalmozódott szubsztrát hidrolíziséhez és a további felhalmozódás megelőzéséhez szükséges mértékű enzimaktivitás.

A tisztított galszulfáz a humán N-acetil-galaktózamin-4-szulfatáz rekombináns formája, amely egy körülbelül 56 kD molekulatömegű glikoprotein. Az N-terminális vég lehasadása után a galszulfáz 495 aminosavból áll. A molekula 6 darab, nitrogénhez kötött oligoszacharid módosító helyet tartalmaz. Intravénás beadást követően a galszulfázt a sejtek gyorsan felveszik a keringésből, és így az bekerül a lizoszómákba; ez a folyamat nagy valószínűséggel mannóz-6-foszfát receptorokon keresztül megy végbe.

A Naglazyme-mal elvégzett három klinikai vizsgálat során a hangsúlyt az MPS VI szisztémás manifesztációinak, így az állóképességnek, az ízület mozgékonyságnak, az ízületi fájdalomnak és merevségnek, a felsőlégúti obstructiónak, a kézügyességnek és a látásélességnek az értékelésére fektették.

A Naglazyme biztonságosságát és hatékonyságát egy randomizált, kettősvak, placebo-kontrollált, III. fázisú vizsgálatban mérték fel, melynek során 39, MPS VI-ban szenvedő, 5 és 29 év közötti beteget kezeltek. A betegek többségét alacsony termet, csökkent állóképesség és mozgásszervi panaszok jellemezték. A vizsgálatba olyan betegeket vontak be, akik a vizsgálat megkezdésekor elvégzett 12 perces sétálási teszt során 6 perc alatt több mint 5, de kevesebb mint 250 métert tettek meg, vagy akik a 12. percig kevesebb mint 400 métert teljesítettek.

A betegek 1 mg/ttkg galszulfázt vagy placebót kaptak hetente egyszer, összesen 24 héten keresztül. Az elsődleges hatékonysági végpont a 24. héten a 12 perces teszt alatt megtett méterben mért távolság volt, a vizsgálat megkezdésekor megtett, méterben mért távolsághoz viszonyítva. A másodlagos hatékonysági végpontok a kezelt betegek által három perc alatt megtett lépcsők száma és a vizelettel kiválasztott glükozaminoglikán koncentráció voltak a 24. héten, a placebocsoporthoz viszonyítva. Ezt követően 38 beteget vontak be egy nyílt, kiterjesztett vizsgálatba, melynek során heti 1 mg/ttkg galszulfázt kaptak.

24 hetes kezelés után a Naglazyme-mal kezelt betegcsoportban a 12 perc alatt megtett távolság tekintetében 92 ± 40 m javulás mutatkozott a placebóval kezelt betegekhez képest (p = 0,025). A kezelt betegcsoportban a 3 perces lépcsőmászási teszt 5,7 lépcső/perc javulást mutatott a
placebocsoporthoz képest. A kezelt betegeknél a vizelettel történő glycosaminoglycan kiválasztás is 238 ± 17,8 mikrogramm/mg kreatinin (? Standard hiba, SE) átlagos csökkenést mutatott a placebocsoporthoz viszonyítva, 24 hetes kezelést követően. A Naglazyme-kezelési csoportban a GAG eredmények megközelítették a kornak megfelelő normálértéket.

Egy további, IV. fázisú, randomizált, két dózisú vizsgálatot végeztek négy, MPS VI-ben szenvedő,
1 évesnél fiatalabb gyermeknél 1 vagy 2 mg/ttkg/hét adagban 53 és 153 hét közötti időtartamig.

Bár a vizsgálatba bevont betegek kis száma miatt a levonható következtetések korlátozottak, ezek a következőek:
A Naglazyme-kezelés a facialis dysmorphismus javulását vagy stagnálását eredményezte. Nem befolyásolta a vázizomrendszeri dysplasiát és a sérvek kialakulását, valamint a cornea homály progresszióját. A növekedési ütem normális maradt ezen rövid követési időtartam során. Mind a négy betegnél a hallás legalább az egyik oldalon javult. A vizelet GAG szintjének több mint 70%-os csökkenése megegyezett az idősebb betegek eredményeivel.

5.2 Farmakokinetikai tulajdonságok

A galszulfáz farmakokinetikai tulajdonságait 13, MPS VI betegnél vizsgálták, akik 4 órás infúzióban
1 mg/ttkg galszulfázt kaptak. 24-hetes kezelés után az átlagos (? szórás [SD]), maximális plazmakoncentráció (Cmax) 2357 (± 1560) ng/ml, az átlagos (? SD) plazmakoncentráció-idő görbe alatti terület (AUC0-t) pedig 5860 (? 4184) óra ? ng/ml volt. Az átlagos (? SD) megoszlási térfogat (Vd) 316 (? 752) ml/ttkg, az átlagos (? SD) plazma-clearance (CL) pedig 7,9 (? 14,7) ml/perc/ttkg volt. Az átlagos (? SD) eliminációs felezési idő (t1/2) a 24. héten 22,8 (? 10,7) perc volt.
Az I. fázisú vizsgálatba bevont betegeknél megállapított farmakokinetikai paraméterek hosszú távon (minimum 194 héten át) is stabilnak bizonyultak.

A galszulfáz egy fehérje, ezért várhatóan peptid hidrolízissel bomlik le. Ennek következtében a beszűkült májfunkció várhatóan nem befolyásolja klinikailag jelentős mértékben a galszulfáz farmakokinetikáját. A vesén keresztül történő elimináció a galszulfáz clearance-ében nem játszik jelentős szerepet (lásd a 4.2 pontot).

5.3 A preklinikai biztonságossági vizsgálatok eredményei

A hagyományos - farmakológiai biztonságossági, egyszeri és ismételt dózistoxicitási, reprodukciós toxicitási vagy az embrionális és magzati fejlődésre gyakorolt hatásokat célzó, patkányokon vagy nyulakon végzett - vizsgálatokból származó nem klinikai jellegű adatok azt igazolták, hogy a készítmény nem jelent különleges veszélyt az emberre. A peri- és postnatális toxicitást nem vizsgálták. Genotoxikus és rákkeltő hatás nem várható.

A majmokkal, klinikailag releváns adagokkal elvégzett ismételt dózistoxicitási vizsgálatban megfigyelt májtoxicitás (epevezeték hyperplasia/periportalis gyulladás) klinikai jelentősége nem ismert.





Csomagolás

6.5 Csomagolás típusa és kiszerelése

Dugóval (szilikonos klórbutil gumi) és rollnizott alumíniumkupakkal, valamint lepattintható
(polipropilén) védőlappal lezárt injekciós üveg (I-es típusú).

Kiszerelések: 1 és 6 db injekciós üveg.
Nem feltétlenül mindegyik csomagolási egység kerül kereskedelmi forgalomba.

6.6 A megsemmisítésre vonatkozó különleges óvintézkedések és egyéb, a készítmény kezelésével kapcsolatos információk

Minden Naglazyme injekciós üveg csak egyszer használható. Az oldatos infúzió készítéséhez a koncentrátumot aszeptikus körülmények között hígítani kell 9 mg/ml (0,9%) nátrium-klorid oldattal. A hígított Naglazyme infúziót ajánlott 0,2 mikrométeres beépített szűrős infúziós szett alkalmazásával beadni.

Bármilyen fel nem használt készítmény, illetve hulladékanyag megsemmisítését a helyi előírások szerint kell végrehajtani.

A Naglazyme infúzió elkészítése (aszeptikus technika alkalmazása kötelező)

A beteg testtömege alapján ki kell számolni, hogy hány injekciós üveg tartalmát kell felhígítani, és ezeket körülbelül 20 perccel a hígítás előtt ki kell venni a hűtőből, hogy szobahőmérsékletre melegedjenek.

A hígítás előtt minden injekciós üvegnél meg kell vizsgálni, hogy nincs-e benne szilárd részecske vagy nem színeződött-e el az oldat. A tiszta vagy enyhén opálos, színtelen vagy halványsárga oldatnak szabad szemmel látható szilárd részecskéktől mentesnek kell lennie.

A 250 ml-es 9 mg/ml (0,9%) nátrium-klorid oldatos infúziós zsákból ki kell szívni a hozzáadandó Naglazyme össztérfogatának megfelelő mennyiséget. Azoknál a betegeknél, akik 20 kg-nál könnyebbek, és hajlamosak a folyadék-túlterhelésre, 100 ml-es infúziós zsákokat kell használni; ebben az esetben az infúzió sebességét (ml/perc) olyan mértékben kell lecsökkenteni, hogy a teljes mennyiség lecsepegése ne legyen kevesebb mint 4 óra. 100 ml-es zsákok használata esetén a Naglazyme beadható közvetlenül az infúziós zsákba.

A Naglazyme mennyiséget lassan hozzá kell adni a 9 mg/ml (0,9%) nátrium-klorid oldatos infúzióhoz.

Az infundálás megkezdése előtt az oldatot óvatosan össze kell keverni.

Használat előtt az oldatot szabad szemmel meg kell nézni, hogy nincs-e benne szilárd részecske. Kizárólag tiszta, színtelen, szabad szemmel látható szilárd részecskéktől mentes oldatot lehet használni.



6.4 Különleges tárolási előírások

Hűtőszekrényben tárolandó (2 °C - 8 °C).

Nem fagyasztható!

A hígított gyógyszerre vonatkozó tárolási előírásokat lásd a 6.3 pontban.


6.3 Felhasználhatósági időtartam

Felbontatlan injekciós üvegek: 3 év.

Hígított oldatok: Az elkészített oldat 4 napot meg nem haladó, szobahőmérsékleten történő tárolás (23 ?C - 27 ?C) esetén kémiailag és fizikailag stabilnak mutatkozott.

Mikrobiológiai biztonságossági okokból a Naglazyme infúziót azonnal fel kell használni. Amennyiben mégsem használják fel azonnal, akkor a felhasználó felelőssége, hogy mennyi ideig és milyen körülmények között tárolja az oldatot, de ez semmiképpen sem lehet több, mint 24 óra 2 ?C - 8 ?C-on, majd ezt követően maximum 24 óra szobahőmérsékleten (23 ?C - 27 ?C), a beadás ideje alatt.


7. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY JOGOSULTJA

BioMarin International Limited
Shanbally, Ringaskiddy
County Cork, P43 R298
Írország


8. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY SZÁMA

EU/1/05/324/001
EU/1/05/324/002


9. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY ELSŐ KIADÁSÁNAK / MEGÚJÍTÁSÁNAK DÁTUMA

A forgalomba hozatali engedély első kiadásának dátuma: 2006. január 24.
A forgalomba hozatali engedély legutóbbi megújításának dátuma: 2011. január 26.


10. A SZÖVEG ELLENŐRZÉSÉNEK DÁTUMA

MM/YYYY

A készítményről részletes információ az Európai Gyógyszerügynökség internetes honlapján (http://www.ema.europa.eu/) található.



'