Gyógyszerelés elemzésTájékoztatóÉszrevételek

Cikk adatlapVissza

BUCAIN ACTAVIS 5MG/ML HYPERBAR OLDATOS INJEKCIÓ 5X4ML

Forgalombahozatali engedély jogosultja:
Actavis Group Ptc Ehf.
Hatástani csoport:
N01BB Amidok
Törzskönyvi szám:
OGYI-T-06496/19
Hatóanyagok:
Bupivacainium chloratum monohy
Hatáserősség:
+ (egykeresztes), erős hatású (+)
Fogy. ár:
1327 Ft
Kiadhatóság:
I Az egészségügyi szolgáltatást nyújtók számára rendelhető
illetve kiadható gyógyszerkészítmények.
Kiadhatóság jogcíme:
JogcímTámogatás (Ft)Térítési díj (Ft)
Általános0,001327,00
Teljes0,001327,00
Egyedi engedélyes0,001327,00
Tárolás:
25 °c alatt
Főbb veszélyeztetett
csoportok:
Cukorbetegség esetén alkalmazása megfontolandó
Szoptatás során alkalmazása ellenjavallt
Terhesség esetén alkalmazása ellenjavallt
Alkohol fogyasztása a készítmény szedése mellett ellenjavallt
Vesebetegség esetén alkalmazása ellenjavallt
Súlytól függő adagolás
Járművet vezetni és balesetveszélyes munkát végezni ellenjavallt
Májbetegség esetén alkalmazása megfontolandó
Alkalmazási elôirat

Adagolás

4.2 Adagolás és alkalmazás

A spinalis befecskendezés csak a subarachnoidealis tér egyértelmű azonosítása után végezhető el. Gyógyszert mindaddig nem szabad beadni, amíg nem tiszta a spinalis punkciós tűn keresztül spontán távozó, vagy aspiratioval nyert cerebrospinalis folyadék (CSF).

A spinalis anesztézia sikertelenségéről a betegek 1-5%-a esetében számoltak be.

A sikertelenség egyik oka a helyi érzéstelenítő rossz intrathecalis eloszlása lehet - azaz a gyógyszer szekvesztrálódik a durazsákon belül annak caudalis részében, vagy egy, a liquortérrel gyengén közlekedő kompartmentben. Ezekben az esetekben jobban szétterjedő, azaz hatékonyabb blokád érhető el a beteg testhelyzetének ideiglenes megváltoztatásával. Ha a blokád kiegészítése válik szükségessé, azt más magasságban és csökkentett mennyiségű helyi érzéstelenítőszerrel szabad végrehajtani.
N.B.: Csak egyetlen ilyen külön próbálkozás végezhető!

Felnőttek
A táblázatban megadott adagolási javaslatok csak iránymutató dózisoknak tekinthetők és csakis átlagos testfelépítésű felnőtteknél alkalmazhatók. A dózist csökkenteni kell időseknél és előrehaladott terhességben. Az eloszlás és hatástartam nagymértékű egyéni eltéréseinek ismeretében pontos dózis-meghatározásra nincs lehetőség.

20 mg-ot meghaladó bupivakain dózisok spinalis alkalmazásának hatásával kapcsolatban nem áll rendelkezésre szakirodalmi adat.

Adagolási és alkalmazási javaslat
Bucain Actavis 5 mg/ml hyperbar oldatos injekció

Az érzéstelenítés tervezett felső szintje


%
Az injekció helye
A beteg helyzete
Dózis
Kezdet perc
Idő-tartam
óra
Javallatok




ml
mg




L1















T5

0,5















0,5

L3/4/5















L2/3/4

Ülő















Vízszin-tes

1,5-3















3-4

7,5-15















15-20

5-8















5-8

2-3















1,5-2,0

Alsó végtag-, urológiai sebészet, a gáttájék sebészete.
Megjegyzés: A betegnek az injekció beadása után 2-3 percig vízszintesen kell feküdnie. Ha szédülés, gyengeség érzés lép fel, ugyancsak fektetendő.

Alhasi sebészet (beleértve a császármetszést is)

Újszülöttek, csecsemők és gyermekek, legfeljebb 40 ttkg-ig
A bupivakain 5 mg/ml hyperbar oldatos injekció alkalmazható gyermekeknél.
A gyermekek spinalis anesztéziájához alkalmazott gyógyszer megfelelő dózisainak megválasztása a felnőttek és gyermekek közötti különbségek alapos ismeretét igényli. Az egyik ilyen különbség az, hogy az újszülöttek és kisgyermekek esetében a CSF térfogat viszonylagosan nagy, ezért ez a korcsoport az azonos anesztetikus hatás eléréséhez viszonylag magasabb dózis/ttkg dózist igényel.
Kisgyermekeknél az idegek myelin borítása kevésbé fejlett, emiatt a szer diffúziója könnyebbé válhat, így az anesztézia létrejötte is gyorsabb lehet.
Gyermekgyógyászati regionális anesztéziát csak olyan szakorvos végezhet, aki jól ismeri mind a gyermekpopuláció sajátosságait, mind a beavatkozási technikát.

A táblázatban feltüntetett dózisok iránymutatásként tekintendők gyermekgyógyászati alkalmazáshoz.
Egyének közötti eltérések előfordulnak. A specifikus blokádtechnikákat befolyásoló tényezők és a beteg egyéni igényei vonatkozásában az általánosan elfogadott tankönyvekben leírtakat kell figyelembe venni. A megfelelő anesztéziát biztosító legalacsonyabb dózist kell alkalmazni.

Táblázat: Adagolási ajánlások újszülöttek, csecsemők és gyermekek számára:
Testtömeg (kg)
Dózis (mg/ttkg)
<5
0,40-0,50 mg/ttkg
5-15
0,30-0,40 mg/ttkg
15-40
0,25-0,30 mg/ttkg

Az anesztézia beállása lassúbb, mint lidokain esetében, időtartama pedig várhatóan 60-120 perc.




Ellenjavallat

4.3 Ellenjavallatok

* A készítmény hatóanyagával, amid-típusú helyi érzéstelenítőkkel, vagy a 6.1 pontban felsorolt bármely segédanyagával szembeni túlérzékenység.
* Intravascularis injekcióként történő alkalmazás.
* Kifejezett hypotensio, pl. cardiogen vagy hypovolaemiás sokk esetén.
* Adrenalin tartalmú bupivakain befecskendezése a végartériák területére (penis blokád, Oberst blokád) ischaemias szöveti necrosist okozhat.

Megjegyzés: Specifikusan gyermekgyógyászati betegekre vonatkozóan nem állapítottak meg ellenjavallatokat.

Az alábbi általános ellenjavallatokat figyelembe kell venni az intrathecalis anesztézia alkalmazása során.
* A központi idegrendszer akut, aktív megbetegedései: meningitis, daganat, poliomyelitis és intracranialis vérzés.
* Spinal stenosis, aktív betegség (pl. csigolyagyulladás, gerinc-tuberkulózis, daganat) vagy friss sérülés (pl. törés) a csigolyaoszlopon.
* Septicaemia.
* Anaemia perniciosa a gerincvelő szövődményes subacut degeneratiojával.
* A behatolási pont helyén vagy annak szomszédságában levő pyogen fertőzés.
* Véralvadási zavarok, vagy fennálló/folyamatban lévő antikoaguláns kezelés.




Figyelmeztetés

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

A regionális vagy lokális érzéstelenítési eljárásokat - a nagyon kis kiterjedésű beavatkozásokat kivételével mindig megfelelően felszerelt és megfelelő személyzettel rendelkező helyen kell elvégezni, ahol azonnal rendelkezésre állnak a monitorozáshoz és a resuscitatióhoz szükséges felszerelések, valamint gyógyszerek.
A készítmény az aneszteziológiában jártas, megfelelően képzett orvos felügyelete mellett alkalmazható. A beavatkozást végző klinikus orvosoknak előzetesen megfelelő és kielégítő mélységű képzésben kellett részesülniük a kérdéses eljárás elvégzését illetően, és ismerniük kell a mellékhatások, a szisztémás toxicitás vagy más komplikációk megállapításának és kezelésének módját (lásd 4.9 pont).

Figyelembe kell venni azt a tényt, hogy a véralvadásgátlókkal (pl. heparin) végzett kezelés fokozhatja az injekció beadásának helyén jelentkező vérzés intenzitását. Véletlen érsérülés következtében súlyos vérzés alakulhat ki. Ajánlatos véralvadási vizsgálatok elvégzése és/vagy a vérzési idő meghatározása. A veszélyes mellékhatások kockázatának lehető legkisebbre csökkentése érdekében különleges odafigyelés szükséges az alábbi betegcsoportoknál:
- részleges vagy teljes AV-blokkban szenvedő betegeknél, mivel a lokális anesztetikumok ronthatják a vezetési időt.
- előrehaladott korú vagy rossz általános állapotú betegeknél.
- súlyos máj- és/vagy veseelégtelenségben szenvedő betegek. Ebben a betegcsoportban sebészeti beavatkozásokhoz a regionális anesztézia lehet az optimális választási lehetőség.

Gerincvelői (spinalis) érzéstelenítést csak megfelelő ismeretekkel és tapasztalatokkal rendelkező orvos végezhet, illetve az csak az ő felügyelete mellett történhet.
Abban az esetben, ha akut szisztémás toxicitás vagy magasra terjedő teljes spinalis blokád jelentkezik, a helyi érzéstelenítő injekció beadását azonnal fel kell függeszteni (lásd 4.9 pont). Az aneszteziológusnak a műtét végéig folyamatosan készenlétben kell lennie, majd felügyelnie kell a beteg állapotának ellenőrzését mindaddig, amíg az anesztézia hatása el nem múlik.
A vénabiztosításnak intravénás infúzió még a spinalis anesztézia bevezetése előtt meg kell történnie.

Amennyiben a bupivakain magas vérkoncentrációt ér el, a többi helyi érzéstelenítőhöz hasonlóan akut toxicitást okozhat a központi idegrendszerben és a keringési rendszerben. A magas koncentráció a vérben főképp az akaratlan intravénás beadás következménye. Kamrai arrhytmiákról, fibrillatióról, hirtelen fellépő cardiovascularis elégtelenségről és halálesetről is beszámoltak a magas szisztémás bupivakain koncentrációval összefüggésben.

Normál dózisok esetén magas szisztémás koncentrációk nem jöttek létre.

Annak ellenére, hogy a regionális anesztézia gyakran optimális érzéstelenítési technika, az alábbi felsorolásnak megfelelően néhány beteg fokozottabb figyelmet igényel:
* A terhesség végén.
* Azok a betegek, akiknél az előzetes kórtörténetben részleges vagy teljes szívmegállás szerepel, mivel a helyi érzéstelenítők csökkenthetik a myocardialis átvezetést.
* Hypovolaemiás betegeknél kifejlődhet hirtelen és súlyos hypotensio, amit számításba kell venni a helyi érzéstelenítő alkalmazása során. A spinalis blokk kialakulása után a felnőtteknél szinte minden alkalommal észlelt hypotensio a 8 éven aluli gyermekek esetében ritkán tapasztalt jelenség.
* Az életkoruk vagy más megállapított ok miatt - mint pl. megnagyobbodott máj vagy súlyos vesebetegség - rossz általános állapotban levő betegek.
* Előrehaladott májbetegségek vagy súlyos vese-diszfunkció esetén.
* Amennyiben a beteget III. osztályba tartozó antiarrhytmikummal (pl. amiodaron) kezelik, állandó felügyeletet és EKG monitorozást kell biztosítani, mivel a szívhatások összeadódhatnak.

Ritka, mégis súlyos mellékhatás alakulhat ki spinalis anesztézia során a magasra terjedő teljes spinalis blokád következményeként, ami keringési vagy légzési depresszióban nyilvánulhat meg. A kiterjedt szimpatikus blokád keringési depressziót okoz, amely hypotensióhoz, bradycardiához vagy szívmegálláshoz vezet. A légzőizmokat (beleértve a diaphragmát is) beidegző idegek blokádja légzési depressziót okozhat.

A hypotensio és a bradycardia kockázata csökkenthető a keringés krisztalloid vagy kolloid oldatokkal történő "feltöltése" révén, vagy érösszehúzó szer (pl. 20-40 mg efedrin) izomba való befecskendezésével. A hypotensiót azonnal kezelni kell pl. 5-10 mg efedrin intravénás alkalmazásával, majd a kezelést szükség szerint meg kell ismételni.

Cerebrovascularis betegségben vagy coronaria sclerosisban szenvedő betegek rosszul viselik a hypotensiót.

Megemelkedett kockázati tényezőt jelent a magasra terjedő teljes spinalis blokád az időseknél és előrehaladott terhességben lévőknél, ezért a dózist csökkenteni kell.

Az intrathecalis anesztézia ritka következménye neurológiai sérülés, mint pl. paraesthesia, anaesthesia, motoros gyengeség és paralysis. Ritkán ezek a tünetek tartósan is megmaradnak. A krónikus neurológiai megbetegedéseket - mint pl. a sclerosis multiplex, stroke következtében létrejött régi hemiplegia, paraplegia és neuromuscularis megbetegedéseket - valószínűleg nem súlyosbítja a spinalis érzéstelenítés, de ezek a kórképek elővigyázatosságot igényelnek.

Megjegyzés: miután a gerincvelői érzéstelenítés előnyös lehet az általános anesztéziával szemben egyes magas kockázatú betegek esetében, ha a rendelkezésre álló idő megengedi, tanácsos megkísérelni a betegek általános állapotának műtét előtti optimalizálását.

Segédanyag(ok)
A készítmény kevesebb mint 1 mmol (23 mg) nátriumot tartalmaz térfogategységenként, azaz gyakorlatilag "nátriummentes".


4.7 A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A spinalis anesztézia önmagában csekély mértékben, de hatást gyakorolhatnak a szellemi működésre és koordinációra, és átmenetileg ronthatják a mozgási és koordinációs funkciót és csökkenthetik az éberséget.

Hatásának időtartama alatt gépjárművet vezetni, baleseti veszéllyel járó munkát végezni, vagy alkoholt fogyasztani nem szabad.


4.9 Túladagolás

Előírásszerű alkalmazás esetén nem valószínű, hogy a bupivakain olyan magas vérszintet érne el, amely szisztémás toxicitáshoz vezet. Egyéb helyi érzéstelenítővel történő egyidejű alkalmazáskor azonban a toxikus hatások összeadódnak és szisztémás toxikus reakciókat okozhatnak. (lásd 4.8 pont az "Akut szisztémás toxicitás" és "Az akut szisztémás toxicitás kezelése" részeket)





Mellékhatás

4.8 Nemkívánatos hatások, mellékhatások

Általános
A spinalis érzéstelenítés kapcsán észlelt mellékhatások általában az alkalmazott gyógyszertől függetlenül, magának az idegi blokádnak a következményei (pl. hypotensio, bradycardia, átmeneti vizelet-retentio), vagy a beadás közvetlen hatása (pl. spinalis haematoma, post-spinalis fejfájás) vagy a közvetett hatása (pl. meningitis vagy epiduralis abscessus).

A nemkívánatos hatások előfordulási gyakoriságát az alábbiak szerint határozták meg (MedDRA):
Nagyon gyakori (?1/10)
Gyakori (?1/100 - <1/10)
Nem gyakori (?1/1000 - <1/100)
Ritka (?1/10 000 - <1/1000)
Nagyon ritka (<1/10 000)
Nem ismert (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg)

Szívbetegségek és a szívvel kapcsolatos tünetek:
Nagyon gyakori: hypotensio, bradycardia
Ritka: szívmegállás

Emésztőrendszeri betegségek és tünetek:
Nagyon gyakori: hányinger
Gyakori: hányás

Idegrendszeri betegségek és tünetek:
Gyakori: postspinalis fejfájás
Nem gyakori: paraesthesia, paresis, dysaethesia
Ritka: nem szándékos teljes spinalis blokád, paraplegia, neuropathia, paralysis, arachnoidis

Vese- és húgyúti betegségek és tünetek:
Gyakori: vizelet-retentio és vizelet inkontinencia.

A csont- és izomrendszer, valamint a kötőszövet betegségei és tünetei:
Nem gyakori: izomgyengeség és hátfájás

Immunrendszeri betegségek és tünetek:
Ritka: allergiás reakciók, anaphylaxiás shock

Légzőrendszeri, mellkasi és mediastinalis betegségek és tünetek:
Ritka: légzésdepresszió

Akut szisztémás toxicitás
Akut szisztémás toxicitás más helyi érzéstelenítőkhöz hasonlóan a bupivakain alkalmazásakor is előfordulhat magas dózisban történő adagolás, túladagolás, vagy akaratlan intravascularis injekció kapcsán. Más lokális anesztetikumokkal együtt adva a toxikus hatások összeadódhatnak és szisztémás toxikus reakciók alakulhatnak ki. A toxikus reakciók elsősorban a központi idegrendszert és a szív-érrendszert érinthetik. A spinalis anesztéziához szükséges dózis azonban olyan kicsi (20%-a az epiduralis érzéstelenítéshez szükséges adagnak, vagy még kevesebb), hogy az akut szisztémás toxicitás meglehetősen ritka és ilyen esetről ezidáig még nincsen közlés.

Gyermekek
A gyermekeknél észlelt, gyógyszermellékhatások a felnőtteknél észleltekhez hasonlóak, ugyanakkor gyermekeknél a toxicitás korai jelei nehezen megállapíthatók meg, mivel a blokádot gyakran szedáció vagy általános érzéstelenítés mellett hozzák létre.

Az akut szisztémás toxicitás kezelése
Ha akut szisztémás toxicitás jelei mutatkoznak vagy teljes spinalis érzéstelenség jön létre, a helyi érzéstelenítő injekció beadását azonnal fel kell függeszteni és a cardiovascularis vagy az idegrendszeri (görcsrohamok, depresszió) tüneteket kezelni kell.

A keringés leállása esetén haladéktalanul cardiopulmonalis resuscitatiót kell végezni.
Az optimális oxigénellátás, a légzés és a keringés támogatása és az acidózis kezelése létfontosságú, mivel a hypoxia és az acidózis fokozza a helyi érzéstelenítők szisztémás toxicitását.

Ha cardiovascularis depresszió jön létre (hypotensio, bradycardia) a megfelelő kezelés lehet az intravénás folyadék bevitel, vazopresszorok vagy inotróp szerek alkalmazása. Gyermekek esetében az adagot, az életkort is figyelembe véve, a testtömeg alapján kell kiszámítani.

Feltételezett mellékhatások bejelentése
A gyógyszer engedélyezését követően lényeges a feltételezett mellékhatások bejelentése, mert ez fontos eszköze annak, hogy a gyógyszer előny/kockázat profilját folyamatosan figyelemmel lehessen kísérni.
Az egészségügyi szakembereket kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat a hatóság részére az V. függelékben található elérhetőségek valamelyikén keresztül.




Farmakológia

5. FARMAKOLÓGIAI TULAJDONSÁGOK

5.1. Farmakodinámiás tulajdonságok

Farmakoterápiás csoport: Helyi érzéstelenítők.
ATC kód: N01BB01

Hatóanyaga, a bupivakain amid-típusú helyi érzéstelenítő szer. Más helyi érzéstelenítőkhöz hasonlóan reverzíbilisen blokkolja az idegrostok ingerületvezetését azáltal, hogy gátolja a nátrium ionok beáramlását az idegsejt membránján keresztül.

A bupivakain gerincvelői (spinalis) alkalmazásakor az érzéstelenség gyorsan beáll és közepesen, ill. hosszan tart. A hatástartam függ az alkalmazott adag nagyságától.

A Bucain Actavis 5 mg/ml hyperbar oldatos injekció hiperbárikus oldat és a subarachnoidealis téren belül a kezdeti terjedést jelentősen befolyásolja a gravitáció. Cranialis irányú terjedése gyorsabb, mint az izobarikus oldatoké, még vízszintes helyzetben is, amikor a nehézségi erő hatása minimális. A nagyobb intrathecalis eloszlási tér és az ebből következő alacsonyabb csúcskoncentrációk következményeként az anesztézia időtartama rövidül.
A glükózmentes oldat alacsonyabb szegmentumokra kiterjedő, de hosszabb időtartamú blokádot hoz létre, mint a hiperbárikus oldat.

5.2. Farmakokinetikai tulajdonságok

A bupivakain pKa-értéke 25°C-on 8,1 és olaj/víz eloszlási hányadosa 27,5. A metabolit is rendelkezik farmakológiai aktivitással, de kevésbé hatékony, mint a bupivakain.

A bupivakain teljes és bifázisos abszorpciót mutat a subarachnoidealis térből az 50 és a 408 perces kétfázisos felezési idejével. A lassú abszorpciós fázis az elimináció meghatározó faktora, ami magyarázatot ad arra, hogy az aktuális felezési idő miért nagyobb, mint intravénás alkalmazás esetén.
A bupivakain vérkoncentrációja alacsony az intrathecalis érzéstelenítés után, mivel kis dózist igényel, összehasonlítva más regionális érzéstelenítés után tapasztaltakkal. A subarachnoidealis térből viszonylag lassan szívódik fel. Ez a lassú felszívódás, valamint a spinalis anesztéziához szükséges alacsony dózisok miatt alacsony a kialakuló plazma csúcskoncentráció, várhatóan mintegy 0,4 mikrogramm/ml minden 100 mg-nyi befecskendezett gyógyszer után. Ez azt jelenti, hogy az ajánlott maximális dózis (20 mg) alkalmazása után is legfeljebb 0,1 mikrogramm/ml plazmaszint várható.

Intravénás adagolást követően a bupivakain teljes plazma-clearance értéke 0,58 1/perc, dinamikus egyensúlyi állapotban mért eloszlási térfogata (Vd ss) 73 liter, eliminációs felezési ideje 2,7 óra, a májextrakció aránya pedig 0,40. A bupivakain a plazmában az alfa-1-karbonsav glikoproteinhez kötődik 96%-ban. A bupivakain clearance majdnem teljes mértékben a májban történő metabolizáció eredménye, tehát a máj perfúziójától és metabolizáló enzimjeinek az aktivitásától függ.

A bupivakain gyorsan áthatol a placentán és a szabad gyógyszerfrakció jut dinamikus egyensúlyi állapotba. Miután az anyához viszonyítva a magzatban a plazmakötődés kisebb, az utóbbiban mérhető teljes plazmakoncentráció is kisebb marad. A szabad gyógyszerkoncentrációk azonban azonosak.

Gyermekeknél a farmakokinetika hasonló a felnőttekéhez.

A bupivakain megjelenik az anyatejben.

5.3 A preklinikai biztonságossági vizsgálatok eredményei

A hagyományos - farmakológiai biztonságossági, egyszeri és ismételt dózistoxicitási, mutagenitási, helyi toxicitási vizsgálatok és reprodukcióra kifejtett toxicitási - vizsgálatok során emberre veszélyes mellékhatásokat nem tapasztaltak, kivéve azokat, melyek a bupivakain magas dózisainak farmakodinámiás hatásából várhatók (pl. központi idegrendszeri tünetek - konvulzió-, cardiovascularis tünetek).





Csomagolás

6.5. Csomagolás típusa és kiszerelése

4 ml oldat fehér színű törőponttal ellátott, színtelen üvegampullába töltve. 5 db vagy 10 db üvegampulla papírtálcán vagy műanyagtálcán, dobozban.

6.6 A megsemmisítésre vonatkozó különleges óvintézkedések és egyéb, a készítmény kezelésével kapcsolatos információk

A gyógyszert csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.

Csak sértetlen ampullában lévő, tiszta oldat adható be!

A törőponttal ellátott üvegampulla felnyitása:
Először az ampulla felső részéből lerázzuk a folyadékot.

A törésvonalat az ampulla nyakánál körben vonal jelzi.

Az ampulla feje e vonal mentén leválasztható.

Megjegyzés: ? (egy kereszt)
Osztályozás: II./3 csoport
Korlátozott érvényű orvosi rendelvényhez kötött, az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 3. §-nak ga pontja szerinti rendelőintézeti járóbeteg-szakellátást vagy fekvőbeteg-szakellátást nyújtó szolgáltatók által biztosított körülmények között alkalmazható gyógyszer (I).



6.4. Különleges tárolási előírások

Legfeljebb 25°C-on tárolandó.


6.3. Felhasználhatósági időtartam

4 év
Kizárólag egyszeri alkalmazásra.


7. A FORGALOMBAHOZATALI ENGEDÉLY JOGOSULTJA

Actavis Group PTC ehf.
Dalshraun 1, 220 Hafnarfjördur
Izland