Gyógyszerelés elemzésTájékoztatóÉszrevételek

Cikk adatlapVissza

IMMUNATE S/D 1000NE FVIII/750NE VWF POR+OSZ INJ 1X

Forgalombahozatali engedély jogosultja:
Baxalta Innovations Gmbh
Hatástani csoport:
B02BD Véralvadási faktorok
Törzskönyvi szám:
OGYI-T-05730/03
Hatóanyagok:
Factor viiiDDD
Hatáserősség:
+ (egykeresztes), erős hatású (+)
Fogy. ár:
97116 Ft
Kiadhatóság:
SZ Szakorvosi/kórházi diagnózist követően folyamatos ellenőrzés mellett kiadható gyógyszerkészítmények.
Kiadhatóság jogcíme:
JogcímTámogatás (Ft)Térítési díj (Ft)
Általános0,0097116,00
Közgyógy97116,000,00
Teljes0,0097116,00
Egyedi engedélyes0,0097116,00
Tárolás:
Eredeti csomagolásban
Fénytől védve
Fagymentes helyen
Hűvös helyen
+2 és +8 °c között
Főbb veszélyeztetett
csoportok:
Szoptatás során alkalmazása ellenjavallt
Terhesség esetén alkalmazása ellenjavallt
Gyerekre nincs adat
Alkalmazási elôirat

Hatóanyag

2. MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL

Hatóanyagok: humán VIII-as véralvadási faktor / humán von Willebrand faktor

Minden injekciós üveg névlegesen 1000 NE humán VIII-as véralvadási faktort1 és 750 NE humán von Willebrand faktort2 (VWF:RCo) tartalmaz.

Az Immunate S/D 1000 NE FVIII/750 NE VWF feloldás után hozzávetőlegesen 100 NE/ml humán VIII-as véralvadási faktort és 75 NE/ml humán von Willebrand faktort tartalmaz.

A VIII-as faktor aktivitását (NE) az Európai Gyógyszerkönyv szerinti kromogén assay-vel határozzák meg (FVIII:C). Az Immunate specifikus aktivitása 70 ± 30 NE VIII-as faktor/mg fehérje3. A von Willebrand faktor aktivitását (NE) az Európai Gyógyszerkönyv ristocetin kofaktor assay-vel határozzák meg (VWF:RCo).

Humán donoroktól származó plazmából gyártják.

Ismert hatású segédanyag(ok)

19,6 mg nátrium injekciós üvegenként.

A segédanyagok teljes listáját lásd a 6.1 pontban.





Adagolás

4.2 Adagolás és alkalmazás

A kezelést a véralvadási zavarok terápiájában járatos orvos felügyelete mellett kell végezni.

Kezelés monitorozása

A kezelés alatt célszerű meghatározni a VIII-as faktorszintet, aminek ismeretében a dózis és az alkalmazás gyakorisága módosítható. Komolyabb sebészeti beavatkozásoknál a szubsztitúciós kezelés ellenőrzése véralvadási vizsgálatokkal (plazma VIII-as faktor aktivitása) elengedhetetlen. Az egyes betegek VIII-as faktorra adott válasza eltérő lehet, ami különböző felezési időben és biohasznosulásban nyilvánulhat meg. Szükség lehet a testtömegen alapuló dózis módosítására a túl kis- vagy túl nagy testtömegű betegeknél.

Adagolás

Adagolás Haemophilia A-ban

Az adag és a szubsztitúciós kezelés ideje a VIII-as faktor hiányának súlyosságától, a vérzés helyétől és kiterjedésétől, valamint a beteg klinikai állapotától függ.

Az alkalmazásra kerülő VIII-as faktor mennyiségét Nemzetközi Egységben (NE) fejezik ki, ami a WHO VIII-as faktor készítményekre vonatkozó jelenlegi standardjára vezethető vissza.
A plazma VIII-as faktor aktivitását százalékos formában (a normál humán plazmához viszonyítva) vagy NE-ben (a plazmában lévő VIII-as faktor nemzetközi standardjára vonatkoztatva) fejezik ki.

Egy Nemzetközi Egység VIII-as faktor aktivitása megfelel a normál humán plazma 1 ml-ében lévő VIII-as faktor mennyiségének aktivitásával.

A szükséges VIII-as faktor mennyiségének kiszámítása azon a tapasztalati tényen alapul, hogy a testtömeg-kilogrammonként adott 1 Nemzetközi Egység (NE) VIII-as faktor a plazma VIII-as faktor aktivitását a normál aktivitás 2%-ával emeli.

A szükséges adag a következő képlettel számítható ki:

Szükséges egységek = testtömeg (kg) × kívánt VIII-as faktorszint emelkedés (%)× 0,5

A szükséges mennyiséget és az alkalmazás gyakoriságát mindig az adott esetben észlelt klinikai hatékonyság határozza meg.

Vérzések és műtét

Az alábbi vérzéses események esetén a megadott időtartamon belül, a VIII-as faktor aktivitása nem csökkenhet a (normál érték %-ában vagy NE/dl-ben) megadott plazma aktivitási szint alá.

A következő táblázat használható útmutatóként vérzéses epizódok és műtét esetén:

A vérzés mértéke / A műtéti beavatkozás típusa

Szükséges
VIII-as faktorszint
(a normál %-ában) (NE/dl)

Az adagolás gyakorisága (óra ) / A kezelés időtartama (napok)
Vérzés

korai haemarthros, izom- vagy szájüregi vérzés




20-40


Ismételje 12-24 óránként legalább 1 napig, amíg a fájdalom alapján ítélve a vérzés megszűnik, vagy a gyógyulás bekövetkezik.

kiterjedtebb haemarthros, izomvérzés vagy haematoma
30-60
Ismételje az infúziót 12-24 óránként 3-4 napon át, vagy mindaddig míg a fájdalom és az akut mozgáskorlátozottság megszűnik.

életveszélyes vérzések
60-100
Ismételje az infúziót 8-24 óránként, amíg a veszély elhárul.
Műtét



kisebb beavatkozások
(foghúzást is beleértve)

30-60

24 óránként ismételendő, legalább 1 napig, amíg a beteg meggyógyul.

nagyobb beavatkozások

80-100
(pre- és postoperativ)

Ismételje az infúziót 8-24 óránként a megfelelő sebgyógyulásig, ezt követően folytassa a kezelést legalább 7 napon át, hogy a VIII-as faktor aktivitását 30%-60%-os szinten tartsa (NE/dl).

Bizonyos körülmények között (pl. alacsony inhibitortiter mellett) a képlet alapján kiszámítottaknál nagyobb adagok alkalmazása válhat szükségessé.

Hosszú távú profilaxis

Súlyos haemophilia A-ban szenvedő betegeknél a vérzés hosszú távú profilaxisára a szokásos adag 20 - 40 NE VIII-as faktor testtömeg-kilogrammonként, 2 - 3 naponta. Néhány esetben, különösen fiatalabb betegeknél, rövidebb adagolási intervallumokra vagy nagyobb dózisokra lehet szükség.

Adagolás von Willebrand betegségben

A vérzések kezelésére szolgáló Immunate szubsztitúciós kezelés irányelvei megfelelnek a haemophilia A esetében leírtakkal.

Mivel az Immunate viszonylag nagy mennyiségben tartalmaz VIII-as faktort a VWF-hoz viszonyítva, a kezelést végző orvosnak figyelembe kell vennie, hogy a folyamatos kezelés a FVIII:C túlzott növekedését eredményezheti, ami a thrombosis kockázatának növekedéséhez vezethet.

Gyermekek és serdülők

6 évesnél fiatalabb gyermekek esetében - mivel ebben a betegcsoportban a VIII-as faktorkészítmények korlátozott alkalmazása történt, és így csak korlátozott mennyiségű klinikai adat áll rendelkezésre - a készítmény csak fokozott elővigyázatossággal adható.

18 évesnél fiatalabb gyermekek és serdülők esetében az adagolás a testtömegen alapul, ezért általánosságban ugyanazok az irányelvek érvényesek, mint felnőtteknél. A mennyiséget és az alkalmazás gyakoriságát mindig az adott esetben észlelt klinikai hatásossság határozza meg (lásd 4.4 pont). Néhány esetben, különösen fiatalabb betegeknél, rövidebb adagolási intervallumokra vagy nagyobb dózisokra lehet szükség.

Az alkalmazás módja

Intravénás alkalmazás.

Az Immunate-t lassan, intravénásan kell beadni. Az infúzió beadásának maximális sebessége a 2 ml/percet nem haladhatja meg.

Óvintézkedések a gyógyszer felhasználása vagy alkalmazása előtt

A gyógyszer alkalmazás előtti feloldására vonatkozó utasításokat lásd a 6.6 pontban.




Figyelmeztetés

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

Nyomonkövethetőség

A biológiai készítmények nyomonkövethetőségének javítása érdekében, az alkalmazott készítmény nevét és gyártási tételszámát egyértelműen kell feltüntetni.

Túlérzékenység

Allergiás típusú túlérzékenységi reakciók előfordulhatnak az Immunate alkalmazása esetén. Fel kell hívni a betegek figyelmét arra, hogy amennyiben túlérzékenységi tünetek jelentkeznek, a készítmény alkalmazását azonnal függesszék fel és értesítsék kezelőorvosukat. A betegeket tájékoztatni kell a túlérzékenységi reakciók korai tüneteiről, mint amilyen a csalánkiütés, generalizált urticaria, kiütés, kipirulás, viszketés, oedema (beleértve az arc- és szemhéj-oedemát), mellkasi szorítás, ziháló légzés, nehézlégzés, mellkasi fájdalom, tachycardia, hypotensio és akár allergiás sockig is vezető anaphylaxia. Shock esetén a shock kezelésére vonatkozó standard terápiás eljárásokat kell alkalmazni.

Inhibitorok (haemophilia A-ban szenvedő betegek)

A haemophilia A-ban szenvedő betegek kezelésének ismert szövődménye a VIII-as faktort semlegesítő antitestek (inhibitorok) kialakulása. Ezek az inhibitorok általában a VIII-as faktor véralvadást serkentő hatását gátló IgG immunoglobulinok, amelyek mennyiségét - a módosított Assay alapján - az egy milliliter plazmában található Bethesda Egységben (BE/ml) fejeznek ki. Az inhibitorok kialakulásának veszélye a betegség súlyosságával és a VIII-as faktor terhelés mértékével arányos. Ez a kockázat a VIII-as faktor-kezelés első 50 napjában a legnagyobb, de az egész élet során fennmarad, noha a kockázat "nem gyakori" gyakoriságú.

Az inhibitorok megjelenésének klinikai jelentősége az inhibitorok titerétől függ: az átmenetileg jelen lévő alacsony titerű inhibitorok, illetve a tartósan alacsony titerben jelen lévő inhibitorok kisebb eséllyel okoznak elégtelen klinikai hatást, mint a nagy titerű inhibitorok.

Általában, a rekombináns technológiával készült VIII-as véralvadási faktor termékekkel kezelt összes betegnél megfelelő klinikai és laboratóriumi vizsgálatok alapján gondosan kell követni, hogy megjelennek-e inhibitorok. Ha a plazmában a várt VIII-as faktor aktivitási szintet nem sikerült elérni, vagy ha a vérzés nem nem kontrollálható a megfelelő dózissal, akkor vizsgálni kell a VIII-as faktor elleni inhibitorok jelenlétét. A magas inhibitorszintű betegeknél a VIII-as faktor kezelés hatástalan lehet, és egyéb terápiás lehetőségeket kell mérlegelni. Az ilyen betegek kezelését a haemophilia kezelésében jártas és a VIII-as faktor inhibitorokkal tapasztalatot szerzett orvosnak kell irányítania.

Cardiovascularis események

Fennálló cardiovascularis kockázati tényezőkkel rendelkező betegeknél a VIII-as faktorral végzett szubsztitúciós kezelés fokozhatja a cardiovascularis kockázatot.

Inhibitorok (von Willebrand betegségben szenvedő betegek)

Von Willebrand betegségben, különösen a 3-as típusban szenvedő betegeknél, semlegesítő antitestek (inhibitorok) alakulhatnak ki a von Willebrand faktorral szemben. Amennyiben a VWF:RCo-aktivitás a várt plazmaszintet nem éri el, vagy a vérzést a megfelelő dózis nem szűntette meg, megfelelő módon vizsgálni kell a von Willebrand faktor inhibitor jelenlétét. A magas inhibitorszinttel rendelkező betegeknél a von Willebrand faktorral történő kezelés valószínűleg nem lesz hatásos, ezért más terápiás eljárások alkalmazását kell megfontolni.

Thromboticus események

Thromboticus események előfordulásának veszélye, különösen olyan betegeknél áll fenn, akik ismert klinikai és laboratóriumi rizikó faktorokkal rendelkeznek. Ezért a betegeknél monitorozni kell a thrombosis kialakulásának korai jeleit. A vénás thromboembolia megelőzését a jelenleg érvényes ajánlások alapján kell elkezdeni. Mivel az Immunate viszonylag nagy mennyiségben tartalmaz VIII-as faktort a vWF-hoz viszonyítva, a kezelést végző orvosnak figyelembe kell vennie, hogy a folyamatos kezelés a FVIII:C túlzott növekedését eredményezheti. Az Immunate-val kezelt betegek FVIII:C plazmaszintjét monitorozni kell a tartós, túlzottan magas FVIII:C plazmaszint kialakulásának elkerülése érdekében, mivel ilyenkor a thromboticus események előfordulásának veszélye fokozódhat.

Az emberi vérből vagy vérplazmából előállított gyógyszerkészítmények alkalmazása során bekövetkező fertőzések elkerülése érdekében alkalmazott standard eljárások magukban foglalják a donorok kiválasztását, az egyedi vérminták és a plazmakeverékek szűrését a fertőzés specifikus markereire, valamint a gyártás során alkalmazott hatékony vírusinaktiváló/eltávolító lépéseket is. Mindezek ellenére, emberi vérből vagy plazmából előállított készítmények alkalmazása esetén nem zárható ki teljes mértékben a fertőző ágensek átvitele Ez vonatkozik ismeretlen vagy újonnan megjelenő vírusokra és egyéb kórokozókra.

Az alkalmazott módszerek hatékonynak bizonyultak bizonyos burokkal rendelkező vírusok ellen, mint pl. human immundeficiencia vírus (HIV), hepatitis B vírus (HBV) és hepatitis C vírus (HCV), valamint a burokkal nem rendelkező hepatitis A vírus (HAV) ellen. Ezek az eljárások korlátozott hatékonysággal rendelkezhetnek bizonyos burok nélküli vírusokkal szemben, mint pl. a parvovírus B19. A parvovírus B19 fertőzés leginkább a terhes nőkre (a magzati fertőzés miatt), és azokra a betegekre veszélyes, akik immunhiányban vagy fokozott erythropoesisben (pl. haemolyticus anaemia) szenvednek.

Humán plazmából előállított VIII-as faktorkoncentrátum rendszeres/ismételt alkalmazása esetén megfelelő védőoltás (hepatitis A és B) adása javasolt.

Az Immunate vércsoport izoagglutinineket (anti-A és anti-B) tartalmaz. Az A-, B- vagy AB-vércsoportú betegeknél haemolysis fordulhat elő a rövid időközökkel történő ismételt adagolást, vagy nagyon nagy mennyiségek alkalmazását követően.

Nátriumtartalom

Ez a gyógyszer 19,6 mg nátriumot tartalmaz injekciós üvegenként, ami megfelel a WHO által ajánlott napi 2 g maximális nátriumbevitel 1%-ának felnőtteknél.

Gyermekek és serdülők

6 évesnél fiatalabb gyermekek esetében - mivel ebben a betegcsoportban a VIII-as faktorkészítmények korlátozott alkalmazása történt, és így csak korlátozott mennyiségű klinikai adat áll rendelkezésre - a készítmény csak óvatosan adható.

A feltüntetett figyelmeztetések és óvintézkedések érvényesek mind a felnőtt, mind a gyermekgyógyászati betegekre.


4.7 A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Nincs információ az Immunate gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket befolyásoló hatásáról.


4.9 Túladagolás

Túladagolásról nem számoltak be.

Thromboticus események fordulhatnak elő. Lásd a 4.4 pont.

A, B vagy AB vércsoportú betegeknél haemolysis fordulhat elő. Lásd a 4.4 pont.





Mellékhatás

4.8 Nemkívánatos hatások, mellékhatások

A humán plazmából előállított VIII-as faktor lehetséges mellékhatásai:

A biztonságossági profil összefoglalója

Ritkán túlérzékenységi vagy allergiás reakciókat (amelyek lehetnek angioneuroticus oedema, égő, csípő érzés az injekció helyén, hidegrázás, kipirulás, generalizált urticaria, kiütés, fejfájás, csalánkiütés, viszketés, hypotensio, levertség, hányinger, nyugtalanság, tachycardia, mellkasi szorítás, nehézlégzés, fülzúgás, hányás, ziháló légzés) észleltek, amelyek néhány esetben anaphylaxiás reakcióig (beleértve a shockot is) fokozódhatnak.
A betegeket figyelmeztetni kell, hogy ilyen tünetek jelentkezése esetén értesítsék kezelőorvosukat (lásd 4.4 pont).

VIII-as faktorral - így például Immunate-val - kezelt, haemophilia A-ban szenvedő betegekben neutralizáló antitestek (inhibitorok) jelenhetnek meg. Ha ilyen inhibitorok jelennek meg, ez az állapot elégtelen klinikai válasz formájában nyilvánulhat meg. Ilyen esetekben ajánlott felvenni a kapcsolatot egy haemophiliás betegek kezelésére specializálódott központtal.

Von Willebrand betegségben, különösen a 3-as típusban szenvedő betegeknél, nagyon ritkán a von Willebrand faktort semlegesítő antitestek (inhibitorok) alakulhatnak ki. Ezeknek az inhibitoroknak a jelenléte az elégtelen klinikai válasz formájában észlelhető. Ezek az ellenanyagok az anaphylaxiás reakciókkal szoros összefüggésben jelenhetnek meg. Ezért azoknál a betegeknél, akiknél anaphylaxiás reakciót észlelnek, ellenőrizni kell az inhibitor jelenlétét. Ilyen esetekben javasolt, hogy speciális haemophilia centrummal vegyék fel a kapcsolatot.

Nagy mennyiségek alkalmazását követően az A, B, vagy AB vércsoportú betegeknél haemolysis következhet be.

A fertőző ágensek átvitelével kapcsolatos biztonságossági információkat lásd. a 4.4 ponban.

Az Immunate klinikai vizsgálatai és a vele kapcsolatos posztmarketing tapasztalatok során észlelt mellékhatások:

A mellékhatások táblázatos felsorolása

Az alábbi táblázatban a mellékhatások a MedDRA szervrendszerek szerinti csoportosításban, a MedDRA rendszerben használt megnevezéssel vannak feltüntetve.

A gyakorisági kategóriákat a következő megállapodás szerint határozták meg:
nagyon gyakori (? 1/10), gyakori (? 1/100-< 1/10), nem gyakori (? 1/1000-< 1/100), ritka (? 1/10 000-< 1/1000) és nagyon ritka (< 1/10 000), nem ismert (a gyakorisága a rendelkezésre álló adatok alapján nem becsülhető meg).

MedDRA szervrendszer kategória
Mellékhatás
Gyakoriság
Immunrendszeri betegségek és tünetek
hypersensitivitás
nem gyakori1
Vérképzőszervi és nyirokrendszeri betegségek és tünetek
VIII. faktorok gátlása (inhibitorok)
nem gyakori (PTP)2
nagyon gyakori (PUP)2

coagulopathia
nem ismert
Pszichiátriai kórképek
nyugtalanság
nem ismert
Idegrendszeri betegségek és tünetek
paraesthesia
nem ismert

szédülés
nem ismert

fejfájás
nem ismert
Szembetegségek és szemészeti tünetek
conjunctivitis
nem ismert
Szívbetegségek és a szívvel kapcsolatos tünetek
tachycardia
nem ismert

palpitáció
nem ismert
Érbetegségek és tünetek
hypotensio
nem ismert

kipirulás
nem ismert

sápadtság
nem ismert
Légzőrendszeri, mellkasi és mediastinalis betegségek és tünetek
nehézlégzés
nem ismert

köhögés
nem ismert
Emésztőrendszeri betegségek és tünetek
hányás
nem ismert

hányinger
nem ismert
A bőr és a bőralatti szövet betegségei és tünetei
urticaria
nem ismert

kiütés (beleértve az erythemás és papulosus kiütést)
nem ismert

pruritus
nem ismert

erythema
nem ismert

hyperhidrosis
nem ismert

neurodermatitis
nem ismert
A csont-, izomrendszer és a kötőszövet betegségei és tünetei
myalgia
nem ismert
Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók
mellkasi fájdalom
nem ismert

mellkasi diszkomfortérzés
nem ismert

oedema (beleértve a perifériás, szemhéj- és arc-oedemát)
nem ismert

pyrexia
nem ismert

hidegrázás
nem ismert

a beadás helyén fellépő reakciók (beleértve az égő érzést)
nem ismert

fájdalom
nem ismert
1 5 beteg bevonásával végzett klinikai vizsgálatban, 329 infúzó beadása során egy hypersensitivitási reakció alakult ki.
2 A gyakoriság a VIII-as faktor készítményekkel végzett összes klinikai vizsgálaton alapul, amelyben részt vettek súlyos haemophilia A-ban szenvedő betegek is. PTP (previously-treated patients) = korábban már kezelt betegek; PUP (previously-untreated patient) = korábban még nem kezelt betegek

Feltételezett mellékhatások bejelentése

A gyógyszer engedélyezését követően lényeges a feltételezett mellékhatások bejelentése, mert ez fontos eszköze annak, hogy a gyógyszer előny/kockázat profilját folyamatosan figyelemmel lehessen kísérni. Az egészségügyi szakembereket kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat a hatóság részére az V. függelékben található elérhetőségek valamelyikén keresztül.




Farmakológia

5. FARMAKOLÓGIAI TULAJDONSÁGOK

5.1 Farmakodinámiás tulajdonságok

Farmakoterápiás csoport: vérzéscsillapítók: VIII-as koagulációs faktor és von Willebrand faktor kombinációban.
ATC kód: B02BD06

Hatásmechanizmus

A VIII-as faktor/von Willebrand faktor komplex két molekulából (a VIII-as faktor és a von Willebrand faktor) áll, amelyeknek különböző élettani funkciója van.
Amikor a haemophiliás beteg infúzióban megkapja a készítményt, a VIII-as faktor kötődik a beteg véráramában lévő von Willebrand faktorhoz.
Az aktivált VIII-as faktor az aktivált IX-es faktor kofaktoraként felgyorsítja a X-es faktor átalakulását aktivált X-es faktorrá. Az aktivált X-es faktor a prothrombint thrombinná alakítja. Ezután a thrombin a fibrinogént fibrinné alakítja, és végül kialakul a véralvadék.
A haemophilia A a csökkent VIII:C faktorszint következtében kialakuló, nemhez kötött örökletes véralvadási zavar, ami kiterjedt ízületi-, izom- vagy belső szervi vérzéseket eredményez, amelyek spontán, vagy véletlen, illetve sebészi trauma hatására alakulnak ki. A szubsztitúciós kezelés emeli a VIII-as faktor plazmaszintjét, és így időlegesen korrigálja a faktorhiányt és a vérzéshajlamot.

VIII-as faktort stabilizáló szerepén kívül a von Willebrand faktor (vWF) az érsérülés helyén a thrombocyta adhézió mediátora, szerepet játszik a thrombocytaaggregációban.

5.2 Farmakokinetikai tulajdonságok

Az Immunate összes farmakokinetikai paraméterét súlyos haemophilia A-ban (VIII-as faktorszint ? 1%) szenvedő betegeken vizsgálták, a plazmaszintek mérését egy központi laboratóriumban, kromogén FVIII assay-vel végezték. A farmakokinetikai paraméterek egy, az Immunate-val 18, korábban kezelt, 12 évnél idősebb betegen végzett, keresztezett elrendezésű vizsgálatból származnak, amelyeket az alábbi táblázat mutat.

Az Immunate farmakokinetikai paramétereinek összefoglalása, 18, súlyos haemophilia A-ban szenvedő beteg esetén (dózis = 50 NE/ttkg):

Paraméter


N
Átlag
Szórás (SD)
Medián
90% CI






AUC0-? ([NExh]/ml)
18
12,2
3,1
12,4
11,1 - 13,2
Cmax (NE/ml)
18
1,0
0,3
0,9
0,8 - 1,0
Tmax (óra)
18
0,3
0,1
0,3
0,3 - 0,3
Terminális felezési idő (óra)
18
12,7
3,2
12,2
10,8 - 15,3
Clearance (ml/óra)
18
283
146
232
199 - 254
MRT (óra)
18
15,3
3,6
15,3
12,1 - 17,2
Vss (ml)
18
4166
2021
3613
2815 - 4034
Járulékos faktorszint ([NE/ml]/[NE/ttkg])
18
0,020
0,006
0,019
0,016 - 0,020

5.3 A preklinikai biztonságossági vizsgálatok eredményei

Az Immunate-ban található VIII-as véralvadási faktor a humán plazma fiziológiás összetevője és úgy hat, mint az endogén VIII-as faktor.

A hagyományos - farmakológiai biztonságossági, ismételt dózisú toxicitási, helyi tolerancia és immunogenitási - vizsgálatokból származó nem-klinikai jellegű adatok azt igazolták, hogy a készítmény nem jelent különleges veszélyt az emberre.





Csomagolás

6.5 Csomagolás típusa és kiszerelése

Mind a por, mind az oldószer egyetlen dózist tartalmazó injekciós üvegben (Ph. Eur.) (por: II-es hidrolitikai osztály, oldószer: I-es hidrolitikai osztály), butil-gumidugóval (Ph. Eur.) lezárva kerül forgalomba.

A csomagolás tartalma:
1 db port tartalmazó injekciós üveg (Immunate S/D 1000 NE FVIII/750 NE VWF)
1 db oldószert tartalmazó injekciós üveg (10 ml steril, injekcióhoz való víz)
1 db transzfer/filter szett
1 db 10 ml-es egyszer használatos fecskendő
1 db egyszer használatos tű
1 db szárnyas infúziós szerelék

Kiszerelés: 1×1000 NE FVIII/750 NE VWF

6.6 A megsemmisítésre vonatkozó különleges óvintézkedések és egyéb, a készítmény kezelésével kapcsolatos információk

Feloldáshoz csak a csomagban található adagoló készletet használja. Az Immunate feloldását közvetlenül az adagolás előtt kell elvégezni, mivel a készítmény nem tartalmaz tartósítószereket.

Az Immunate infúzió előtt és után tanácsos a beültetett vénás kanülöket izotóniás sóoldattal átmosni.

A por feloldása

Használjon aszeptikus technikát!

1. Melegítse fel az oldószert (steril, injekcióhoz való víz) tartalmazó, bontatlan injekciós üveget szobahőmérsékletűre (maximum 37°C).
2. Távolítsa el a védőkupakot a port és az oldószert tartalmazó injekciós üvegekről (A. ábra) és fertőtlenítse mindkét gumidugót.
3. A transzfer szett hullámos peremét illessze az oldószert tartalmazó injekciós üvegre, és nyomja bele (B. ábra).
4. Távolítsa el a transzfer szett másik végén lévő védőborítást. Ne érintse meg ezt a véget!
5. Fordítsa meg a transzfer szettet a hozzácsatlakoztatott oldószeres injekciós üveggel együtt, illessze a port tartalmazó injekciós üvegre, és szúrja át a szabad tűt a port tartalmazó injekciós üveg gumidugóján (C. ábra). Az oldószert a vákuum átszívja a por üvegébe.
6. Mintegy 1 perc múlva válassza le a transzfer tűt a hozzácsatlakoztatott oldószeres injekciós üveggel együtt a port tartalmazó injekciós üvegről (D. ábra). Mivel a készítmény gyorsan feloldódik, csak óvatosan mozgassa - ha ez egyáltalán szükséges - a koncentrátumot tartalmazó injekciós üveget. NE RÁZZA FEL AZ INJEKCIÓS ÜVEG TARTALMÁT. NE FORDÍTSA FEL A KÉSZÍTMÉNYT TARTALMAZÓ INJEKCIÓS ÜVEGET, AMÍG NEM KÉSZÜLT FEL TARTALMÁNAK KISZÍVÁSÁRA.
7. A feloldást követően és az alkalmazás előtt ellenőrizni kell, hogy láthatók-e az oldatban részecskék vagy elszíneződés. Az oldatnak tisztának vagy enyhén opálosnak kell lennie. Azonban a feloldásra vonatkozó utasítások szigorú betartása mellett is előfordulhat, hogy esetlegesen néhány kis részecske látható. A mellékelt filter szett eltávolítja ezeket a részecskéket. A készítménynek a címkén feltüntetett hatóértéke emiatt nem fog csökkenni. A zavaros vagy részecskéket tartalmazó oldatokat nem szabad felhasználni.

Alkalmazás:

Használjon aszeptikus technikát!

1. A gumidugó részecskék beadásának elkerülése érdekében (mikroembolizáció veszélye), az elkészített oldat kiszívásához használja a mellékelt filter szettet. Illessze a filtert a mellékelt egyszer használatos fecskendőre, és szúrja át a gumidugót (E. ábra).
2. Egy pillanatra vegye le e fecskendőt a filter szettről. Ekkor a koncentrátumot tartalmazó injekciós üvegbe levegő áramlik, és a hab összeesik. Ezt követően szívja ki az oldatot a filteren keresztül a fecskendőbe (F. ábra).
3. Vegye le a fecskendőt a filterről, és a mellékelt szárnyas infúziós szerelékkel (vagy a mellékelt egyszer használatos tűvel) lassan adja be intravénásan az oldatot (az injekció maximális sebessége 2 ml/perc lehet).


A ábra B ábra C ábra D ábra E ábra F ábra

Bármilyen fel nem használt gyógyszer, illetve hulladékanyag megsemmisítését a gyógyszerekre vonatkozó előírások szerint kell végrehajtani.

Megjegyzés: ? (egy kereszt)
Osztályozás: II./2 csoport
Korlátozott érvényű orvosi rendelvényhez kötött, szakorvosi/kórházi diagnózist követően folyamatos szakorvosi ellenőrzés mellett alkalmazható gyógyszer (Sz).



6.4 Különleges tárolási előírások

Hűtve (2 °C-8 °C) tárolandó és szállítandó. Nem fagyasztható.
A fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
A gyógyszer feloldást követő tárolási feltételeit lásd a 6.3 pontban.


6.3 Felhasználhatósági időtartam

2 év

Használatra kész állapotában a kémiai és fizikai stabilitását szobahőmérsékleten 3 órán át mutatták ki. Mikrobiológiai szempontból a készítményt azonnal fel kell használni, kivéve, ha a feloldás módja (ellenőrzött és validált, aszeptikus környezet) nem zárja ki a mikrobiológiai szennyeződés veszélyét. Ha nem használják fel azonnal, a használatra kész állapotban történő tárolási időért és tárolási körülményekért a felhasználó a felelős. Az elkészített oldatot nem szabad visszatenni a hűtőszekrénybe.

A felhasználhatósági időtartamon belül a készítmény egyszeri alkalommal, legfeljebb 6 hónapon át szobahőmérsékleten (max. 25 °C-on) tárolható. A szobahőmérsékleten történt tárolás időtartamát a készítmény csomagolásán jelezni kell. A szobahőmérsékleten való tárolás után a készítményt nem szabad visszatenni a hűtőszekrénybe, hanem azonnal fel kell használni vagy meg kell semmisíteni.


7. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY JOGOSULTJA

Baxalta Innovations GmbH
Industriestrasse 67
A-1221 Vienna
Ausztria


8. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY SZÁMA(I)

OGYI-T-5730/03


9. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY ELSŐ KIADÁSÁNAK/ MEGÚJÍTÁSÁNAK DÁTUMA

A forgalomba hozatali engedély első kiadásának dátuma: 1997. július 25.

A forgalomba hozatali engedély legutóbbi megújításának dátuma: 2013. február 1.


10. A SZÖVEG ELLENŐRZÉSÉNEK DÁTUMA


2021. május 14.



1 A VIII-as faktor aktivitását a WHO (Egészségügyi Világszervezet) VIIII-as faktor koncentrációkra vonatkozó Nemzetközi Standardjával összevetve határozták meg.
2 Az emberi von Willebrand faktor ristocetin kofaktor aktivitását a WHO (Egészségügyi Világszervezet) von Willebrand koncentrátum Nemzetközi Standardjával összevetve határozták meg.
3 Stabilizátor nélkül (albumin), a specifikus aktivitás legnagyobb értéke a VIII-as faktor aktivitás és a von Willebrand faktor antigén 1:1 arányánál 100 NE VIII-as faktor/mg fehérje.
---------------

------------------------------------------------------------

---------------

------------------------------------------------------------

12



OGYÉI/56380/2020