Gyógyszerelés elemzésTájékoztatóÉszrevételek

Cikk adatlapVissza

TRI-REGOL BEVONT TABLETTA 63X

Forgalombahozatali engedély jogosultja:
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt.
Hatástani csoport:
G03AB Progesztogén és ösztrogén szekvenciális kombinációi
Törzskönyvi szám:
OGYI-T-04378/02
Hatóanyagok:
Aethinyloestradiolum
LevonorgestrelumDDD
Hatáserősség:
+ (egykeresztes), erős hatású (+)
Fogy. ár:
0 Ft
Kiadhatóság:
V Orvosi rendelvényre kiadható gyógyszerkészítmények.
Kiadhatóság jogcíme:
JogcímTámogatás (Ft)Térítési díj (Ft)
Általános0,000,00
Teljes0,000,00
Egyedi engedélyes0,000,00
Tárolás:
25 °c alatt
Főbb veszélyeztetett
csoportok:
Cukorbetegség esetén alkalmazása megfontolandó
Szoptatás során alkalmazása ellenjavallt
Terhesség esetén alkalmazása ellenjavallt
Gyerekre nincs adat
Vesebetegség esetén alkalmazása megfontolandó
Májbetegség esetén alkalmazása megfontolandó
Epilepsia esetén alkalmazása megfontolandó
Asztmás megbetegedés esetén megfontolandó
Alkalmazási elôirat

Segédanyag

6.1 Segédanyagok felsorolása

I. bevont tabletta
Mag: vízmentes kolloid szilícium-dioxid, magnézium-sztearát, talkum, kukoricakeményítő,
laktóz-monohidrát (33 mg).
Bevonat: karmellóz-nátrium, povidon, vörös vas-oxid (E172), vízmentes kolloid szilícium-dioxid, makrogol 6000, kopovidon, titán-dioxid (E171), kalcium-karbonát, talkum, szacharóz (22,013 mg).

II. bevont tabletta
Mag: vízmentes kolloid szilícium-dioxid, magnézium-sztearát, talkum, kukoricakeményítő,
laktóz-monohidrát (33 mg).
Bevonat: karmellóz-nátrium, povidon, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, makrogol 6000, kopovidon, titán-dioxid (E171), kalcium-karbonát, talkum, szacharóz (22,013 mg).

III. bevont tabletta
Mag: vízmentes kolloid szilícium-dioxid, magnézium-sztearát, talkum, kukoricakeményítő,
laktóz-monohidrát (33 mg).
Bevonat: karmellóz-nátrium, povidon, sárga vas-oxid (E172), vízmentes kolloid szilícium-dioxid, makrogol 6000, kopovidon, titán-dioxid (E171), kalcium-karbonát, talkum, szacharóz (22,013 mg).




Adagolás

4.2 Adagolás és alkalmazás

Adagolás

Hogyan kell szedni a Tri-Regolt
A tablettát a csomagoláson feltüntetett sorrendben, minden nap körülbelül ugyanabban az időpontban kell bevenni, szükség esetén egy kevés folyadékkal.

21 egymást követő napon keresztül naponta 1 bevont tablettát kell bevenni. Minden egyes csomagot a 7 napos gyógyszerszünet után kell elkezdeni. A 7 napos gyógyszerszünet 2-3. napján általában bekövetkezik a megvonásos vérzés, mely nem feltétlenül fejeződik be a következő csomag megkezdésének időpontjáig.

Hogyan kell elkezdeni a Tri-Regol szedését

Az előző hónapban nem alkalmazott hormonális fogamzásgátlást
A női természetes ciklus első napján kell elkezdeni a tabletták szedését (azaz a havivérzés első napján). Megengedett a 2-5. naptól való szedéskezdet is, de ez esetben a szedés első 7 napján nem hormonális fogamzásgátló módszer (pl. gumióvszer és spermicid) alkalmazása ajánlott.

Más kombinált hormonális fogamzásgátló készítményről (kombinált orális fogamzásgátló, fogamzásgátló hüvelygyűrű vagy fogamzásgátló tapasz) történő áttérés:
A Tri-Regol alkalmazását lehetőleg az előző fogamzásgátló buborékcsomagolásában lévő utolsó aktív tabletta bevételét (vagy a fogamzásgátló tapasz vagy gyűrű eltávolítását) követő napon, vagy legkésőbb az előző fogamzásgátló szokásos tablettamentes időszakát (vagy a placebotabletta szedésének időszakát, illetve a tapaszmentes vagy gyűrűmentes időszakot) követő napon kell elkezdeni.

Csak progesztogént tartalmazó készítményről (minitabletta, injekció, implantátum, intrauterin eszköz) történő áttérés:
A progesztogén minitablettát szedők bármikor, az implantátumot használók az implantátum vagy az intrauterin eszköz eltávolításának napján, az injekciós készítménnyel kezelt nők a következő injekció esedékessé válásának napján kezdhetik el a Tri-Regol szedését. Valamennyi esetben tanácsos azonban barrierelvű fogamzásgátló eszközt is használni a Tri-Regol szedésének első hét napján.

Az első trimeszterben történt abortusz utáni alkalmazás:
Azonnal elkezdhető a Tri-Regol szedése, ebben az esetben nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszereket alkalmazni.

Szülés, vagy második trimeszterben történt abortusz utáni alkalmazás:
Szoptatás: lásd a 4.6 pontot.
A Tri-Regol szedése csak a szülést (nem szoptató nők esetében), vagy a második trimeszterben történt abortuszt követő 21-28. napon kezdhető el, mivel a gyermekágyi időszakban fokozott a thromboembolia kockázata. Fel kell hívni a nő figyelmét, hogy ha ennél későbbre halasztja a gyógyszer szedésének elkezdését, használjon kiegészítő mechanikus fogamzásgátló módszert is a tabletta szedésének első 7 napján. Mindazonáltal, ha ezt megelőzően már sor került nemi együttlétre, ki kell zárni a terhesség gyanúját, vagy a következő menstruáció idejére kell halasztani a Tri-Regol szedésének elkezdését.

Teendők a tabletta bevételének elmulasztása esetén

Ha a nő 12 óránál kevesebbet késik bármelyik tabletta bevételével, nincs szükség további fogamzásgátlásra; a fennmaradó tablettákat a szokásos időben kell bevenni.
Ha a nő több mint 12 órát késik bármelyik tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás csökkenhet.
A kihagyott tablettákra a következő két alapszabály vonatkozik:

1. A gyógyszer szedését sohasem szabad 7 napnál hosszabb időre félbeszakítani.
2. A hypothalamus-hypophysis-petefészek rendszer működésének megfelelő mértékű gátlásához 7 napon keresztül, folyamatosan szedni kell a készítményt.

Ezért a mindennapi gyakorlatban a következő alkalmazás javasolható:

1. hét
A nő mielőbb vegye be a kimaradt tablettát, akkor is, ha ez egyszerre két tabletta bevételét jelenti. Ezután a szokott időben kell folytatni a tablettaszedést, és kiegészítő mechanikus fogamzásgátló módszert (pl. óvszert) kell alkalmazni a tabletta folyamatos szedésének első 7 napján. Ha a tabletta kihagyását megelőző 7 nap során szexuális együttlétre került sor, a terhesség lehetőségét figyelembe kell venni. Minél több tabletta maradt ki és minél közelebb esett a kihagyás a tablettamentes időszakhoz, annál nagyobb a teherbe esés kockázata.

2. hét
A nő mielőbb vegye be a kimaradt tablettát, akkor is, ha ez egyszerre két tabletta bevételét jelenti. Ezután a szokott időben kell folytatni a tabletta szedését. Ha a kihagyást megelőző 7 napban a nő az előírás szerint szedte a tablettákat, nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszert alkalmazni. Ha azonban ez nem így van, vagy egynél több tablettát felejtett el bevenni, a nőnek a következő 7 napra kiegészítő fogamzásgátlás alkalmazását kell javasolni.

3. hét
A közelgő tablettamentes időszak miatt fennáll a kockázat, hogy a fogamzásgátlás sikertelen lesz. Ezért a nőnek további fogamzásgátló intézkedéseket kell tenni az alábbi lehetőségek valamelyikét követve, feltéve, hogy a kihagyott tablettát megelőző 7 napban minden tablettát megfelelően bevett. Ha ez nem így van, a nőnek azt kell tanácsolni, hogy a két lehetőség közül az elsőt kövesse, és a következő 7 napban egyidejűleg más fogamzásgátló módszert is alkalmazzon.

A nőnek az elfelejtett tabletta bevételét a lehető leghamarabb pótolnia kell, még abban az esetben is, ha ez egyszerre két tabletta bevételét jelenti. Ezután a szokott időpontban folytatnia kell a tablettaszedést. A következő csomag szedését azonnal el kell kezdenie, ahogyan az előzőt befejezte, azaz nem szabad szedési szünetet tartani. Megvonásos vérzés valószínűleg nem jelentkezik, amíg a második csomagban lévő tabletták szedése be nem fejeződik. Pecsételő vagy áttöréses közti vérzés azonban felléphet a tabletta szedése folyamán.

Az a megoldás is javasolható, hogy a nő hagyja abba a tabletták szedését a jelenlegi csomagból. Ebben az estben - a kimaradt tabletták napjait is beleszámítva - legfeljebb 7 napos gyógyszerszünetet tartson, majd új csomagot megkezdve folytassa a készítmény szedését.

Tabletta kihagyása esetén számolni kell a terhesség lehetőségével, ha a következő szabályos tablettamentes időszakban nem jelentkezik megvonásos vérzés.

Emésztőszervi problémák esetén
Súlyos emésztőszervi problémák esetén csökkenhet a hatóanyagok felszívódása a tápcsatornából, ezért kiegészítő védekezés szükséges.
Ha a bevont tabletta bevételét követően 3-4 órán belül hányás vagy súlyos hasmenés lép fel, akkor az elfelejtett tablettákra vonatkozó előírásokat kell alkalmazni, ahogyan az a "Teendők a tabletta bevételének elmulasztása esetén" című részben részletezve van. A megfelelő színű - hatóanyagot tartalmazó - tablettá(ka)t egy másik csomagból kell bevenni.

A menstruáció időpontjának elhalasztása vagy módosítása
A menstruáció késleltetéséhez gyógyszerszünet nélkül, folytatólag be kell venni az utolsó fázisban szedendő aktív (okkersárga) tablettákat a Tri-Regol egy másik csomagjából. A halasztás kívánság szerint folytatódhat, amíg el nem fogynak az okkersárga tabletták. A menstruáció késleltetésének ideje alatt áttöréses vagy pecsételő vérzés jelentkezhet. A Tri-Regol tabletta rendszeres szedése a normál, 7 napos gyógyszerszünet után folytatható.

A menstruáció kezdetének a hét egy másik napjára való áthelyezése érdekében a nőnek azt kell tanácsolni, hogy rövidítse le a tablettamentes időszakot, annyi nappal, amennyivel szükséges. Minél rövidebb a tablettamentes időszak, annál valószínűbb, hogy nem jelentkezik megvonásos vérzés, és hogy a második csomag szedése során pecsételő vagy áttöréses vérzés léphet fel. Fontos hangsúlyozni, hogy a tablettamentes időszakot nem szabad meghosszabbítani.

Gyermekek és serdülők
A Tri-Regol alkalmazása nem releváns gyermekpopulációban a pubertáskor előtt.

Az alkalmazás módja
Szájon át történő alkalmazásra.




Ellenjavallat

4.3 Ellenjavallatok

Az orális fogamzásgátlók nem alkalmazhatók az alábbi állapotok bármelyikének fennállása esetén. Abban az esetben, ha a COC szedésének ideje alatt jelentkezik valamelyik a felsorolt betegségek közül, haladéktalanul abba kell hagyni a készítmény alkalmazását:
- Fennálló vagy a kórelőzményben szereplő vénás trombózis (mélyvénás trombózis, tüdőembólia), rizikófaktorokkal vagy a nélkül (lásd 4.4 pont);
- Fennálló vagy a kórelőzményben szereplő artériás trombózis (pl. myocardiális infarctus) vagy trombózis prodromalis tünetei (pl. angina pectoris és tranziens ischaemiás attak);
- Jelenlegi vagy korábbi cerebrovascularis események;
- Fokális neurológiai tünetekkel járó migrén a kórelőzményben;
- Diabetes mellitus vascularis tünetekkel;
- A vénás vagy artériás trombózis súlyos kockázati tényezője vagy több kockázati tényező jelenléte szintén ellenjavallat lehet (lásd 4.4 pont);
- Súlyos hypertonia;
- Súlyos dyslipoproteinaemia;
- Vasculáris eredetű szembetegség;
- Öröklött vagy szerzett hajlam a vénás vagy artériás thrombosisra, például aktivált protein C-rezisztencia, antithrombin III-hiány, protein C-hiány, protein S-hiány, hyperhomocysteinaemia és foszfolipid elleni antitest (anticardiolipin antitest, lupus antikoaguláns);
- Pancreatitis vagy súlyos hypertrigliceridaemiaval együtt járó pancreatitis a kórelőzményben;
- Fennálló vagy a kórelőzményben szereplő súlyos májbetegség, amíg a májfunkciós értékek nem normalizálódnak;
- Kórismézett vagy feltételezett nemihormon-dependens malignomák (pl. nemi szervek, emlő rosszindulatú daganatai);
- Fennálló vagy a kórelőzményben szereplő (jó-, vagy rosszindulatú) májdaganat;
- Tisztázatlan eredetű hüvelyi vérzés;
- Terhesség vagy a terhesség gyanúja (lásd 4.6 pont);
- A készítmény hatóanyagaival (levonorgesztrel, etinilösztradiol) vagy a 6.1 pontban felsorolt bármely segédanyagával szembeni túlérzékenység.

A Tri-Regol együttes alkalmazása ombitaszvir/paritaprevir/ritonavir-, dazabuvir-, glekaprevir/pibrentaszvir- és szofoszbuvir/velpataszvir/voxilaprevir-tartalmú gyógyszerekkel ellenjavallt (lásd 4.4 és 4.5 pont).




Figyelmeztetés

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

Orvosi vizsgálat és tanácsadás
Tri-Regol szedése, vagy újbóli alkalmazása előtt részletes kórelőzményt kell felvenni. Ennek során szem előtt kell tartani az ellenjavallatokat (lásd 4.3 pont) és a figyelmeztetéseket (lásd 4.4 pont).
Az ellenjavallatok (mint pl. tranziens ischaemiás attak), vagy a rizikófaktorok (pl. örökletes vénás vagy artériás trombózis) között felsorolt mellékhatások előfordulhatnak a hormonális fogamzásgátló első használata során, ezért fontos a rendszeres ellenőrző orvosi vizsgálat. Az ellenőrző vizsgálatok gyakoriságát és alaposságát a szakmai gyakorlati irányelveknek megfelelően egyedileg kell meghatározni és a vizsgálatoknak tartalmaznia kell a vérnyomás, a mell vizsgálatát, hasüregi és medencei vizsgálatokat, valamint a méhnyakrákszűrést.

Figyelmeztetni kell a nőket, hogy a kombinált orális fogamzásgátló szerek nem védenek meg a HIV-fertőzéssel (AIDS) és más, szexuális úton terjedő betegségekkel szemben.

Figyelmeztetések
Abban az esetben, ha bármelyik fennáll a következőkben felsorolt állapotok/rizikófaktorok közül, gondosan mérlegelni kell a kombinált orális fogamzásgátló készítmény alkalmazásának várható előnyeit és lehetséges veszélyeit, és ezeket az érintett felhasználóval is meg kell beszélni. Figyelmeztetni kell az illetőt, hogy haladéktalanul forduljon orvoshoz, ha a gyógyszer szedésének ideje alatt észleli az említettek kialakulását, súlyosbodását, vagy kiújulását. Az orvosnak ezt követően döntenie kell, hogy szükséges-e abbahagyni a kombinált orális fogamzásgátló szedését.

Keringési betegségek
Az epidemiológiai vizsgálatok kimutatták, hogy a vénás thromboembólia (VTE) gyakorisága azoknál a nőknél, akik alacsony ösztrogéntartalmú (<50 mikrogramm etinilösztradiol) fogamzásgátlókat szednek, 20-40 eset 100 000 nő-évre számítva, de ez a becsült kockázat a progesztogéntartalomtól függően változik. Ez az érték a gyógyszert nem szedőknél 5-10 eset 100 000 nő-évre nézve.
A kockázatnövekedés abban az évben a legnagyobb, amikor a nő legelőször szed kombinált orális fogamzásgátlót. Ez a kockázat azonban kisebb a terhességi VTE kialakulásának kockázatánál, amely 60 eset/100 000 terhesség. A VTE az esetek 1-2%-ában halálos kimenetelű.

A 30 mikrogramm etinilösztradiolt, valamint levonorgesztrelt tartalmazó COC-k esetében a VTE abszolút kockázata (gyakorisága) kb. 20 eset/100 000 nő-év. Epidemiológiai vizsgálatok összefüggést találtak a kombinált orális fogamzásgátlók alkalmazása és az artériás thromboticus események, mint a myocardialis infarctus, stroke, mélyvénás trombózis és pulmonalis embólia megnövekedett kockázata között.

Rendkívül ritkán más erekben (pl. a máj, a mesenterium, a vese, az agy vagy a retina vénáiban és artériáiban) is észleltek thrombosist fogamzásgátlót szedő nőkön. Nincs arra vonatkozó konszenzus, hogy ezeknek az eseményeknek az előfordulása összefüggésben van-e a hormonális fogamzásgátlók szedésével.

A vénás vagy artériás thromboticus/thromboemboliás események vagy cerebrovascularis történések tünetei lehetnek a következők:
- egy oldali lábfájdalom és/vagy duzzanat
- hirtelen jelentkező súlyos mellkasi fájdalom, akár a bal karba sugárzik, akár nem
- hirtelen fellépő légszomj
- hirtelen fellépő köhögés
- bármilyen szokatlan, súlyos, tartós fejfájás
- hirtelen fellépő, részleges vagy teljes látásvesztés
- diplopia
- elkent beszéd vagy afázia
- forgó jellegű szédülés
- kollapszus fokális görccsel vagy a nélkül
- gyengeség vagy nagyon kifejezett tompaságérzés, amely hirtelen érinti a test egyik oldalát vagy az egyik testrészt
- mozgászavarok
- "akut" has.

A vénás thromboemboliás szövődmények kockázatát COC-szedőknél a következők fokozzák:
- magasabb életkor
- pozitív családi anamnesis (pl. szülő vagy testvér vénás vagy artériás thromboemboliás megbetegedése viszonylag fiatal korban). Ha feltételezhető örökletes prediszpozíció, a pácienst szakorvosi vizsgálatra kell küldeni bármilyen COC szedése előtt.
- obesitas (testtömegindex 30 kg/m2 felett)
- tartós immobilizáció, nagy műtét, bármilyen alsó végtagi műtét, vagy major trauma. Ezekben az esetekben a tabletta szedésének abbahagyása javasolt (elektív műtét esetén legalább 4 héttel előtte) és a szedést csak a teljes mobilizálás után két héttel lehet elkezdeni.
- nincs egyetértés a varicosus vénáknak és felületes thrombophlebitisnek a vénás thrombosis kialakulásában vagy progressziójában játszott lehetséges szerepét illetően.

Az artériás tromboemboliás szövődmények vagy cerebrovascularis történések kockázatát COC-szedőknél a következők fokozzák:
- magasabb életkor
- dohányzás (erős dohányosoknál a rizikó tovább növekszik, különösen a 35 év feletti nőknél)
- dyslipoproteinaemia
- hypertonia
- migrén
- szívbillentyű-betegség
- pitvarfibrilláció.

Figyelembe kell venni a puerperiumban jelentkező fokozott thromboemboliás kockázatot (további információkat lásd a 4.6 pontban).

Az ereket érintő nemkívánatos hatásokkal összefüggő egyéb állapotok közé tartozik: diabetes mellitus, szisztémás lupus erythematosus, haemolyticus uraemiás szindróma, krónikus gyulladásos bélbetegségek (pl. Crohn-betegség vagy colitis ulcerosa), valamint sarlósejtes anaemia.

A migrén gyakoriságának vagy súlyosságának növekedése a COC szedése alatt (ami cerebrovascularis történés előjele lehet) szükségessé teheti a COC szedésének azonnali leállítását.

Vénás vagy artériás thromboemboliára való örökletes, illetve szerzett hajlamot tükröző biokémiai elváltozások: aktivált C-protein- (APC) rezisztencia, hyperhomocysteinaemia, antithrombin III-hiány, C-protein-hiány, S-protein-hiány, antiphospholipid antitestek (anticardiolipin antitestek, lupus anticoagulans).

A varicositas és a felszínes thrombophlebitis tromboemboliával kapcsolatos kóroki szerepére vonatkozóan nincs egységes álláspont.

A kombinált orális fogamzásgátlók alkalmazásának előnyeit/kockázatait mérlegelve azt is figyelembe kell venni, hogy szakszerű kezeléssel csökkenthető a trombózis kockázata, illetve a trombózis tekintetében a terhesség lehetséges kockázatai meghaladják az alacsony dózisú kombinált orális fogamzásgátlók (< 0,05 mg etinilösztradiol) szedésének kockázatát.

Daganatok
A legfontosabb kockázati tényező a méhnyakrák szempontjából a fennálló HPV- (humán papillomavírus) fertőzés. Egyes epidemiológiai vizsgálatok azt találták, hogy a tartós COC-szedés tovább ronthatja ezt a fokozott kockázatot, de továbbra is ellentmondások vannak arra vonatkozóan, hogy ez az eredmény milyen mértékben tulajdonítható egyéb zavaró hatásoknak, p1. a méhnyakrák-szűrésnek vagy a szexuális magatartásnak.

54 epidemiológiai vizsgálat metaanalízise szerint a kombinált orális fogamzásgátlót szedő nőknél az emlőrák kockázata enyhén emelkedett (relatív kockázat RR=1,24). Az emelkedett kockázati ráta fokozatosan mérséklődik a kombinált orális fogamzásgátló készítmény szedésének abbahagyását követő 10 évben. Mivel az emlőrák viszonylag ritka megbetegedés a 40 év alatti nőknél, a betegség összegezett kockázatához viszonyítva csekély a különbség a fogamzásgátlót szedő, illetve nem szedő nőknél kórismézett emlőrákok száma között.
Az értékelt vizsgálatok nem bizonyították az ok-okozati összefüggést a fogamzásgátló készítmény szedése és az emlőrák kialakulása között.

A fokozott kockázat összefüggésben állhat azzal, hogy a kombinált orális fogamzásgátló készítményt szedőkben hamarabb felfedezik az emlőrákot, és összefüggésben állhat a kombinált orális fogamzásgátló készítmény biológiai hatásával is, vagy esetleg mindkét tényező szerepet játszhat az emlőrák kockázatának kialakulásában. A kombinált orális fogamzásgátló készítményt szedőknél diagnosztizált emlőrákok stádiuma kevésbé előrehaladott, mint az orális fogamzásgátló készítményt nem használóknál.

Kombinált orális fogamzásgátlókat szedők körében ritkán észleltek benignus, és még ritkábban malignus májdaganatok kialakulását. Egyes esetekben ezek az elváltozások életveszélyes hasűri vérzést okoztak. COC-t szedő nőknél jelentkező heves felhasi fájdalom, májnagyobbodás, vagy hasüregi vérzés tünetei esetén a hepatoma lehetőségét is számításba kell venni.

Egyéb betegségek
A depresszív hangulat és a depresszió a hormonális fogamzásgátló alkalmazásának közismert, nemkívánatos hatásai (lásd 4.8 pont). A depresszió súlyos is lehet, és a szuicid viselkedés és az öngyilkosság szempontjából jól ismert kockázati tényezőt jelent. A nőknek tanácsolni kell, hogy hangulatváltozások és depresszív, akár közvetlenül a kezelés megkezdését követően jelentkező tünetek esetén vegyék fel a kapcsolatot kezelőorvosukkal.

Fennálló, vagy a családi kórelőzményben szereplő hypertriglyceridaemia esetén a kombinált orális fogamzásgátlók szedése fokozhatja a pancreatitis kialakulásának kockázatát.

Bár kisfokú vérnyomás-emelkedést jelentettek sok COC-t szedő nőnél, a klinikailag jelentős emelkedés ritka. Azonban ha tartósan klinikailag jelentős mértékben emelkedik a vérnyomás, a kombinált orális fogamzásgátló készítmény azonnali abbahagyása indokolt. Ha megfelelőnek ítélik, a COC-szedés ismét elkezdhető, ha a normotenziós értékek antihipertenzív kezeléssel elérhetők.

A következő állapotok fordultak elő, vagy romlottak terhesség és kombinált orális fogamzásgátló szedése során, de a bizonyíték, hogy ezek összefüggésbe hozhatók a fogamzásgátlók használatával, nem meggyőző: sárgaság és/vagy cholestasis-hoz kapcsolódó pruritus, epekő, porphyria, szisztémás lupus erythematosus, haemolyticus uraemiás szindróma, Sydenham-kór, herpes gestationis, otosclerosis okozta hallásvesztés.

Az exogén ösztrogének örökletes és nem örökletes (szerzett) angiooedema tüneteinek kialakulását vagy a meglévő tüneteinek exacerbatióját okozhatják.

Akut vagy krónikus májműködési zavarok szükségessé tehetik a kombinált orális fogamzásgátló készítmény használatának felfüggesztését addig, míg a májfunkciós értékek visszatérnek a normál szintre. Ismétlődő cholestatikus sárgaság előfordulása a terhesség, vagy nemi hormonok korábbi alkalmazása során, szükségessé teszi a kombinált orális fogamzásgátló szedésének leállítását. A szteroidok rosszul metabolizálódhatnak a májelégtelenségben szenvedő betegeknél.

Habár a kombinált hormonális fogamzásgátlók hatással vannak a perifériás inzulinrezisztenciára és a glükóztoleranciára, nincs bizonyíték arra, hogy az alacsony dózisú fogamzásgátlót (0,05 mg-nál kevesebb ösztradiolt tartalmazó) szedő cukorbetegek terápiás kezelésén módosítani kellene. Azonban a cukorbetegségben szenvedő nőket szorosan monitorozni kell, különösen a fogamzásgátló szedésének korai fázisában.

A Crohn-betegség és a colitis ulcerosa rosszabbodását jelentették COC-szedés alatt.

Esetenként előfordulhat chloasma, különösen azoknál a nőknél, akiknek az anamnézisében chloasma gravidarum szerepel. Az erre az elváltozásra hajlamos nőknek a fogamzásgátló szedésének ideje alatt kerülniük kell a napozást és az ultraibolya sugárzást.

Az orális fogamzásgátlót szedő hyperlipidaemiás nők állapotát szorosan monitorozni kell.

A Tri-Regolt szedő személyek nem használhatnak egyidejűleg közönséges orbáncfüvet (Hypericum perforatum-ot) tartalmazó természetgyógyászati készítményeket, mert fennáll a veszélye, hogy ezek csökkentik a Tri-Regol hatóanyagainak plazmaszintjét, és következésképp a készítmény klinikai hatását is (lásd 4.5 pont).

A fogamzásgátlás hatékonyságának csökkenése
A kombinált orális fogamzásgátlók hatékonyságát a bevont tabletták rendszeres szedésének elmulasztása, gyomor- és bélrendszeri rendellenességek (hányás vagy hasmenés) (lásd 4.2 pont), továbbá az egyidejűleg alkalmazott gyógyszerek is csökkenthetik (lásd 4.5 pont).

A menstruációs ciklus szabályozásának zavarai
Minden kombinált orális fogamzásgátló készítmény előidézhet rendszertelen (pecsételő vagy áttöréses) vérzést - különösen a szedés első hónapjaiban. Ezért, a rendszertelen vérzések klinikai kivizsgálásával célszerű megvárni a hormonális egyensúly stabilizálódását, amihez általában 3 ciklus szükséges.

Perzisztáló, vagy szabályos ciklusok után jelentkező rendszertelen vérzés esetén elsősorban a nem hormonális okokat, vagyis terhesség, illetve malignus daganat lehetőségét kell kizárni; ennek érdekében diagnosztikus curettage is szükségessé válhat. A nem hormonális okok kizárása után megfontolandó magasabb hormontartalmú fogamzásgátló tabletta ajánlása.

Egyes nőknél nem jelentkezik megvonásos vérzés a tablettamentes időszak alatt. Abban az esetben, ha a nő a 4.2 pont útmutatásainak megfelelően szedte a COC-t, nem valószínű a terhesség. Mindazonáltal, ha a nő az első megvonásos vérzés esedékes időpontját megelőzően nem tartotta be ezeket az útmutatásokat, vagy két alkalommal maradt ki a megvonásos vérzés, a terhességet ki kell zárni és csak ezután folytatható a fogamzásgátló szedése.

GPT- (ALAT) szint-emelkedés
A klinikai vizsgálatokban, a hepatitis C- (HCV) vírus-fertőzés ellen - ribavirinnel kombináltan vagy a nélkül - ombitaszvir/paritaprevir/ritonavir- és dazabuvir- tartalmú gyógyszerekkel kezelt betegeknél a transzamináz enzim (GPT) értékének a normáltartomány felső határa (ULN) ötszörösét meghaladó mértékben történő megemelkedése gyakoribb volt etinilösztradiol-tartalmú készítményt, például kombinált hormonális fogamzásgátlót (CHC-t) szedő nőknél. A GPT-szint emelkedését figyelték meg glekaprevir/pibrentaszvir- és szofoszbuvir/velpataszvir/voxilaprevir-tartalmú, HCV elleni gyógyszerek alkalmazásakor is (lásd 4.3 és 4.5 pont).

Segédanyagok
A készítmény laktóz-monohidrátot és szacharózt tartalmaz.
Ritkán előforduló, örökletes galaktózintoleranciában, teljes laktáz-hiányban vagy glükóz-galaktóz malabszorpcióban, továbbá ritkán előforduló, örökletes fruktózintoleranciában vagy szacharáz-izomaltáz hiányban a készítmény nem szedhető.
A készítmény kevesebb mint 1 mmol (23 mg) nátriumot tartalmaz, azaz gyakorlatilag "nátriummentes".


4.7 A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A Tri-Regol nem, vagy csak elhanyagolható mértékben befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.


4.9 Túladagolás

Nem jelentettek súlyos káros hatásokat túladagolás következtében.
Tünetek: hányinger, hányás, és fiatal lányoknál enyhe hüvelyi vérzés előfordulhat.
Kezelés: antidotuma nincs, a kezelés tüneti.





Kölcsönhatás

4.5 Gyógyszerkölcsönhatások és egyéb interakciók

Megjegyzés: Egyidejűleg alkalmazott gyógyszeres kezelés esetén az esetleges interakciók felismerése érdekében meg kell nézni az egyidejűleg alkalmazott gyógyszer alkalmazási előírását.

Farmakodinámiás kölcsönhatások
Ribavirint is tartalmazó vagy a nélküli kombinációban alkalmazott, ombitaszvir/paritaprevir/ritonavirt, vagy dazabuvirt tartalmazó, továbbá glekaprevir/pibrentaszvirt vagy szofoszbuvir/velpataszvir/voxilaprevirt tartalmazó gyógyszerek együttes adása növelheti a GPT- (ALAT) szint emelkedésének kockázatát (lásd a 4.3 és 4.4 pontot).
Ezért az ilyen gyógyszeres kezelési sémák elkezdése előtt a Tri-Regolt szedőknek alternatív fogamzásgátló módszert kell alkalmazniuk (pl. csak progesztogént tartalmazó fogamzásgátlót vagy nem hormonális módszert). A Tri-Regol alkalmazása az ilyen gyógyszeres kezelési sémák befejezését követően két héttel kezdhető újra.

Farmakinetikai kölcsönhatások
Egyéb gyógyszerek hatása a Tri-Regolra

Kölcsönhatások léphetnek fel a mikroszómális enzimeket indukáló gyógyszerekkel, ami a nemi hormonok fokozott kiürülését okozhatja, és ami áttöréses vérzést és/vagy a fogamzásgátlás sikertelenségét eredményezheti.

Kezelés
Az enzimindukció már néhány napos kezelés után megfigyelhető. A maximális enzimindukció néhány hét elteltével tapasztalható. Az enzimindukáló hatás a kezelés abbahagyása után még körülbelül 4 hétig fennállhat.

Rövid távú kezelés
A májenzim-indukáló gyógyszerek bármelyikével kezelt nőknek átmenetileg barrierelvű vagy egyéb kiegészítő fogamzásgátló módszert kell alkalmazniuk a COC mellett. A barrierelvű fogamzásgátlást a kombinációs gyógyszerkezelés teljes időtartama alatt, valamint annak befejezését követően még 28 napig kell alkalmazni.
Amennyiben az egyidejűleg történő gyógyszerszedés a COC-csomagban található összes tabletta bevételénél tovább tart, akkor a tablettamentes időszakot kihagyva, azonnal meg kell kezdeni az új COC-csomag szedését.

Hosszú távú kezelés
Hosszú távú enziminduktor hatással rendelkező hatóanyagokkal kezelt nők számára egyéb, nem hormonális fogamzásgátló módszer alkalmazása javasolt.

A szakirodalomban a következő interakciók kerülnek említésre.

A COC-k clearance-ét növelő gyógyszerek (a COC-k enzimindukció miatti hatékonyságcsökkenése) pl.
Barbiturátok, bozentán, karbamazepin, fenitoin, primidon, rifampicin, és a HIV kezelésére szolgáló ritonavir, nevirapin és efavirenz, valamint feltehetőleg a felbamát, grizeofulvin, oxkarbazepin, topiramát és a közönséges orbáncfüvet (Hypericum perforatum-ot) tartalmazó készítmények.

A COC-k clearance-ére különböző hatást gyakorló gyógyszerek:
COC-készítményekkel együtt alkalmazva, a HIV-proteáz-inhibitorok és a nem nukleozid reverztranszkriptáz-gátlók számos kombinációja, beleértve a HCV- (hepatitis C vírus) inhibitorokat, csökkenthetik az ösztrogén és a progesztogén plazmakoncentrációját. Néhány esetben ezen változások nettó hatása klinikailag jelentős lehet.

Ezért az együttesen szedett HIV/HCV elleni készítmények alkalmazási előírását át kell tekinteni, a lehetséges interakciók és bármely vonatkozó ajánlás beazonosításához. Amennyiben kétség merül fel, kiegészítő barrierelvű fogamzásgátlási módszert kell alkalmazni a proteáz-inhibitorral vagy a nem nukleozid reverztranszkriptáz-gátlóval kezelt nők esetén.

A Tri-Regol hatásai egyéb gyógyszerekre
Az orális fogamzásgátló tabletták befolyásolhatják más gyógyszerek metabolizmusát és ennek következtében a plazmaszintjüket és szöveti koncentrációjukat is.

Klinikai adatok alapján valószínűsíthető, hogy az etinilösztradiol gátolja a CYP1A2 szubsztrátjainak clearance-ét, és ezek plazmaszintjének enyhe (pl. a teofillin esetében), vagy közepes megemelkedését (pl. a tizanidin esetében) okozza.

Ciklosporin
Az orális fogamzásgátlók gátolhatják a ciklosporin májmetabolizmusát és ennek következtében sűrűbben jelentkezhetnek a ciklosporin nemkívánatos hatásai.

Lamotrigin
Kimutatták, hogy a kombinált fogamzásgátlók képesek indukálni a lamotrigin metabolizmusát és ez a terápiás szintnél alacsonyabb lamotrigin plazmakoncentrációt eredményez.

Troleandomycin
A troleandomycin fokozhatja az intrahepaticus cholestasis kockázatát COC-kel történő együttes adás esetén.

Laboratóriumi vizsgálatok
A fogamzásgátló szteroidok alkalmazásának ideje alatt módosulhatnak bizonyos laboratóriumi vizsgálatok (pl. a máj-, pajzsmirigy-, mellékvese-, és vesefunkciós vizsgálatok) eredményei; megváltozhat a plazma- (carrier) fehérjék (pl. a kortikoszteroid-kötő globulin) vérszintje, a lipid/lipoprotein frakciók részaránya; valamint a szénhidrát-anyagcsere, a véralvadás, és a fibrinolysis paraméterei. A változás mértéke rendszerint nem haladja meg a laboratóriumi normáltartományt.


6.2 Inkompatibilitások

Nem értelmezhető.




Mellékhatás

4.8 Nemkívánatos hatások, mellékhatások

A leggyakrabban előforduló mellékhatások általában nem igénylik a kezelés megszakítását. Ezek a következők: depresszió, hangulatváltozás, fejfájás, hányinger, hányás, hasi fájdalom, epekövesség, akne, chloasma, mellérzékenység, mellfájdalom, metrorrhagia, testtömeg-növekedés.

A mellékhatások előfordulási gyakorisága - a MedDRA alapján - az alábbiak szerint került meghatározásra:
nagyon gyakori (?1/10);
gyakori (?1/100 - <1/10);
nem gyakori (?1/1000 - <1/100);
ritka (?1/10 000 - <1/1000);
nagyon ritka (<1/10 000),
nem ismert (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg).

Az etinilösztradiol/levonorgesztrel alkalmazása során a következő mellékhatásokról számoltak be:
Szervrendszer
Gyakori
?1/100 - <1/10
Nem gyakori
?1/1000 - <1/100
Ritka
?1/10 000 - <1/1000
Nagyon ritka <1/10 000
Nem ismert
(a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg)
Fertőző betegségek és parazita-fertőzések
Vaginitis, beleértve a vaginalis candidiasist




Jó-, rosszindulatú és nem meghatározott daganatok (beleértve a cisztákat és polipokat is)

Emlőrák

Adenoma hepatis
Hepatocellularis carcinoma

Immun-rendszeri betegségek és tünetek


Hiperszenzitivitás

Az örökletes és nem örökletes (szerzett) angiooedema tüneteinek exacerbatiója
Anyagcsere- és táplálkozási betegségek és tünetek

Folyadékretenció,
Étvágy-változások (növekedés vagy csökkenés)
Glükóz-intolerancia,
Hyper-lipidaemia
Porphyria fellángolása
Hyper-cholesterinaemia,
Hyper-glyceridaemia
Pszichiátriai kórképek
Depresszió
Hangulatváltozás,
Libidó csökkenése,
Libidó növekedése,
Libidó megszűnése,
Idegesség


Irritabilitás
Idegrendszeri betegségek és tünetek
Fejfájás
Migrén

Cerebrovascularis esemény,
Sydenham-chorea
Cerebrovascularis betegség,
Epilepszia súlyosbodása,
Szédülés
Szem-betegségek és szemészeti tünetek


Kontaktlencse-intolerancia
Látóideg gyulladás,
Vascularis retinalis thrombosis,
Látászavar

A fül és az egyensúly-érzékelő szerv betegségei és tünetei


A fül és az egyensúly-érzékelő szerv betegségei,
Otosclerosis


Szívbetegségek és szívvel kapcsolatos tünetek



Myocardialis infarctus

Érbetegségek és tünetek

Hypertensio
Vénás thromboembolia
Visszeresség súlyosbodása


Artériás thromboembolia,
Pulmonalis embolia,
Phlebitis
Emésztő-rendszeri betegségek és tünetek
Nausea,
Abdominális fájdalom
Vomitus,
Diarrhoea
Colitis ulcerosa,
Crohn-betegség
Pancreatitis

Máj- és epebetegségek, illetve tünetek
Cholelithiasis



Epepangásos sárgaság
A bőr és a bőr alatti szövet betegségei és tünetei
Acne,
Chloasma
Kiütés,
Urticaria,
Hirsutismus,
Alopecia
Különböző bőrelváltozások (például: Erythema multiforme Erythema nodosum)

Hypertrichosis,
Pikkelyes bőr
A csont- és izomrendszer, valamint a kötőszövet betegségei és tünetei



Szisztémás lupus erythematosus
Nehéztestérzet
Vese- és húgyúti betegségek és tünetek



Haemolyticus uraemias szindróma

A nemi szervekkel és az emlőkkel kapcsolatos betegségek és tünetek
Emlőfájdalom, Emlőérzékenység,
Emlőfeszülés,
Dysmenorrhoea,
Cervicalis ectropium és szekréció változásai,
Metrorrhagia
Emlő-megnagyobbodás,

Emlőszekréció,
Hüvelyi váladékozás

Amenorrhoea,
Anovulációs ciklusok,
Oligo-menorrhoea
Laboratóriumi és egyéb vizsgálatok eredményei
Testtömeg-növekedés

Szerumfolátszint-csökkenés,
Testtömegcsökkenés



A következő súlyos mellékhatásokat észlelték kombinált orális fogamzásgátlót (COC-t) szedő nőknél. Lásd a 4.3 és 4.4 pontot.
­ vénás tromboembólia, azaz mélyvénás vagy kismedencei vénás trombózis és tüdőembólia
- artériás thromboemboliás betegségek
- hypertonia
- májdaganatok
- A bőr és a bőr alatti szövet betegségei és tünetei: Crohn-betegség, colitis ulcerosa, porphyria, szisztémás lupus erythematosus, herpes gestationis, Sydenham-féle chorea, hemolitikus urémiás szindróma, cholestaticus sárgaság
- chloasma, erythema nodosum.

Az emlőrák diagnózisának gyakorisága kismértékben emelkedett a COC szedők között. Mivel az emlőrák ritka a 40 év alatti nőknél, a többlet esetszám kicsi az emlőrák általános kockázatához viszonyítva. A COC-kel való oki összefüggés ismeretlen. További információért lásd a 4.3 és a 4.4 pontot.

Az exogén ösztrogének örökletes és nem örökletes (szerzett) angioedema tüneteinek kialakulását vagy a meglévő tüneteinek exacerbatióját okozhatják.

Feltételezett mellékhatások bejelentése
A gyógyszer engedélyezését követően lényeges a feltételezett mellékhatások bejelentése, mert ez fontos eszköze annak, hogy a gyógyszer előny/kockázat profilját folyamatosan figyelemmel lehessen kísérni. Az egészségügyi szakembereket kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat a hatóság részére az V. függelékben található elérhetőségek valamelyikén keresztül.




Farmakológia

5. FARMAKOLÓGIAI TULAJDONSÁGOK

5.1 Farmakodinámiás tulajdonságok

Farmakoterápiás csoport: Hormonális szisztémás fogamzásgátlók; Progesztogén és ösztrogén szekvenciális kombinációi, ATC-kód: G03AB03

Az orális fogamzásgátlók fogamzásgátló hatása számos tényező kölcsönhatásán alapul, amelyek közül a legfontosabbak az ovuláció gátlása, valamint a méhnyak nyálkahártyájának és a méhnyálkahártyának a változásai. A terhesség elleni védelmen kívül az orális fogamzásgátlóknak számos más pozitív hatása is van. A nők ciklusa szabályosabbá válik, a menstruáció az esetek többségében kevésbé fájdalmas, és a vérzés kevésbé erős. Ez utóbbi a vashiány ritkábbá válását eredményezheti. Kimutatták azt is, hogy a nagy dózisú, szájon át szedhető fogamzásgátlók (50 mikrogramm etinilösztradiol) csökkentik a fibrocisztás emlődaganatok, a petefészekciszták, a vulvovaginalis fertőzések, a méhen kívüli terhesség, valamint az endometrium- és petefészekrák kockázatát. Még nem állapították meg, hogy ez az alacsony dózisú orális fogamzásgátlókra is érvényes-e.

5.2 Farmakokinetikai tulajdonságok

Levonorgesztrel

Felszívódás
A szakirodalom alapján a szájon át adott levonorgesztrel rövid idő alatt és teljes mértékben felszívódik a tápcsatornából. Biohasznosulása hozzávetőleg 100%-os; nem megy keresztül fist-pass metabolizmuson.

Eloszlás
A levonorgesztrel elsősorban a nemi hormont kötő globulinhoz (SHBG) kötődik.

Biotranszformáció
A levonorgesztrel elsősorban a delta-4-3-oxo-csoport redukciójával, valamint a 2-alfa-, 1-béta- és 16-béta-pozíciókban bekövetkező hidroxilezéssel, majd az ezt követő konjugációval metabolizálódik. A vérkeringésben javarészt 3-alfa-5-béta-tetrahidro-levonorgesztrel-szulfát található; míg a kiürülő mennyiség zömmel glükuronidokból áll. A vérben lévő levonorgesztrel egy része 17-béta-szulfátként van jelen a keringésben. A metabolikus clearance inter-individuális ingadozása számottevő; részben erre vezethető vissza a betegeknél mért levonorgesztrel-plazmaszintek jelentős szórása.

Elimináció
A levonorgesztrel eliminációs felezési ideje hozzávetőleg 36±13 óra (a dinamikus egyensúlyi farmakokinetikai viszonyok kialakulása után). A levonorgesztrel és metabolitjai elsősorban a vizelettel ürülnek ki a szervezetből (40-68%-ban); a széklettel ürülő hányad kb. 16-48%.

Etinilösztradiol

Felszívódás
Az etinilösztradiol gyorsan és teljesen felszívódik. A plazma-csúcskoncentrációját 1,5 óra elteltével éri el. A preszisztémás konjugáció és a first-pass metabolizmus eredményeként az abszolút biohasznosulása 60%. A plazmakoncentráció-idő görbe alatti terület (AUC) és a maximális plazmakoncentráció (Cmax) értéke hosszan tartó alkalmazás esetén kismértékben növekedhet.

Eloszlás
Az etinilösztradiol nagymértékben, de nem specifikusan kötődik a szérumalbuminhoz (megközelítőleg 98,5%-ban) és a nemihormon-megkötő globulinok (SHBG) szintjének emelkedését idézi elő. A látszólagos megoszlási térfogatot körülbelül 5-18 l/ttkg-ban határozták meg.

Biotranszformáció
Az etinilösztradiol a vékonybél nyálkahártyájában és a májban preszisztémás konjugáción megy keresztül. Az etinilösztradiol közvetlen konjugátumainak bélflóra segítségével történő hidrolízise etinilösztradiolt eredményez, amely újra felszívódhat, és elindítja az enterohepatikus körforgást. Az etinilösztradiol metabolizmusának elsődleges útjai a citokróm P450 által mediált hidroxiláció, ahol az elsődleges metabolitok a 2-OH-etinilösztradiol és a 2-metoxi-etinilösztradiol. A 2-OH-etinilösztradiol kémiai reakciókra képes metabolitokká alakul át.

Elimináció
Az etinilösztradiol körülbelül 29 órás (26-33 óra) felezési idővel eliminálódik a plazmából; a plazma-clearance 10 és 30 l/h között változik. Az etinilösztradiol konjugátumai és metabolitjai vizelettel és széklettel ürülnek (1:1 arányban).

Egyensúlyi állapot
Az egyensúlyi állapotot 3-4 nap alatt éri el, ha a szérumban a gyógyszer koncentrációja 20%-kal magasabb, mint az egyszeri dózissal biztosítható szint.

5.3 A preklinikai biztonságossági vizsgálatok eredményei

Az etinilösztradiol és a levonorgesztrel akut toxicitása alacsony. A fajspecifikus különbségek miatt a preklinikai eredmények korlátozott prediktív értékkel bírnak az ösztrogének embernél történő alkalmazására vonatkozóan.
Az ösztrogének állatkísérletben már viszonylag kis dózisban is embriópusztulást, a húgyivarszervek fejlődési rendellenességeit és a hím magzatok feminizációját okozták. A levonorgesztrel virilizáló hatást mutatott nőstény magzatokban.
A patkányokon, egereken és nyulakon végzett reprodukciós toxikológiai vizsgálatok nem mutattak teratogenitásra utaló jeleket.
A hagyományos - ismételt adagolású dózistoxicitási, genotoxicitási, karcinogenitási - nem klinikai jellegű adatok azt igazolták, hogy - az alkalmazási előírás megfelelő pontjaiban említett kockázatokat leszámítva - a készítmény alkalmazásakor humán vonatkozásban különleges kockázat nem várható.





Csomagolás

6.5 Csomagolás típusa és kiszerelése

6 db Tri-Regol I. + 5 db Tri-Regol II. + 10 db Tri-Regol III. bevont tabletta PVC/PVDC//Al buborékcsomagolásban.
1 buborékcsomagolás + 1 tárolótasak dobozban (21 db bevont tabletta).
3 buborékcsomagolás + 1 tárolótasak dobozban (3×21 db bevont tabletta).

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

6.6 A megsemmisítésre vonatkozó különleges óvintézkedések és egyéb, a készítmény kezelésével kapcsolatos információk

Bármilyen fel nem használt gyógyszer, illetve hulladékanyag megsemmisítését a gyógyszerekre vonatkozó előírások szerint kell végrehajtani.

Megjegyzés: ? (egy kereszt)
Osztályozás: II. csoport
Kizárólag orvosi rendelvényhez kötött gyógyszer (V).



6.4 Különleges tárolási előírások

Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.


6.3 Felhasználhatósági időtartam

2 év.


7. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY JOGOSULTJA

Richter Gedeon Nyrt.
H-1103 Budapest
Gyömrői út 19-21.
Magyarország


8. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY SZÁMA(I)

OGYI-T-4378/01 (21 db bevont tabletta)
OGYI-T-4378/02 (3×21 db bevont tabletta)


9. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY ELSŐ KIADÁSÁNAK/ MEGÚJÍTÁSÁNAK DÁTUMA

A forgalomba hozatali engedély első kiadásának dátuma: 1995. április 2.

A forgalomba hozatali engedély legutóbbi megújításának dátuma: 2009. december 2.


10. A SZÖVEG ELLENŐRZÉSÉNEK DÁTUMA

2022. július 5.



15




OGYÉI/13472/2022




Várandósság,szopt.

4.6 Termékenység, terhesség és szoptatás

Terhesség
A Tri-Regol alkalmazása terhesség alatt ellenjavallt.
Ha a Tri-Regol szedése alatt terhesség jön létre, a készítmény szedését azonnal abba kell hagyni.
Jóllehet a kiterjedt epidemiológiai vizsgálatokban a születési rendellenességek fokozott kockázatát nem észlelték azon nők gyerekeinél, akik a terhesség előtt COC-t szedtek, továbbá nem észleltek teratogén hatásokat sem, ha véletlenül COC-t szedtek a terhesség korai szakaszában.

Szoptatás
A szoptatást befolyásolhatják a fogamzásgátló tabletták, mivel csökkenthetik az anyatej mennyiségét és megváltoztathatják az összetételét. Ezért a COC-k alkalmazása általában nem javasolt, amíg a szoptató anya nem választotta el teljesen a gyermekét. A fogamzásgátló szteroidok és/vagy metabolitjaik kis mennyiségben kiválasztódhatnak az anyatejbe a COC szedése alatt. Ezek a mennyiségek hatással lehetnek a gyermekre is.