Gyógyszerelés elemzésTájékoztatóÉszrevételek

Cikk adatlapVissza

OCTAPLEX 500NE POR+OLDÓSZ OLD INFÚZIÓHOZ 1X

Forgalombahozatali engedély jogosultja:
Octapharma (ip) Sprl
Hatástani csoport:
B02BD Véralvadási faktorok
Törzskönyvi szám:
OGYI-T-20295/01
Hatóanyagok:
Factor ii.
Factor vii
Factor x
Factor ixDDD
Hatáserősség:
+ (egykeresztes), erős hatású (+)
Fogy. ár:
0 Ft
Kiadhatóság:
SZ Szakorvosi/kórházi diagnózist követően folyamatos ellenőrzés mellett kiadható gyógyszerkészítmények.
Kiadhatóság jogcíme:
JogcímTámogatás (Ft)Térítési díj (Ft)
Általános0,000,00
Teljes0,000,00
Egyedi engedélyes0,000,00
Tárolás:
Elkészítés után 2 - 25 °c között, 8 óráig alkalmazható
25 °c alatt
Fénytől védve
Fagymentes helyen
Eredeti csomagolásban
Főbb veszélyeztetett
csoportok:
Szoptatás során alkalmazása megfontolandó
Terhesség esetén alkalmazása megfontolandó
Alkalmazási elôirat

Hatóanyag

2. MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL

Az Octaplex humán protrombinkomplexet tartalmazó, infúziós oldathoz való por és oldószer formájában kerül kiszerelésre. AzOctaplex névlegesen az alábbiakat tartalmazza:

Az összetevő neve
Az Octaplex 500 NE
egy 20 ml-es injekciós üvegében található mennyiség (NE)
Az Octaplex 1000 NE
egy 40 ml-es injekciós üvegében található mennyiség (NE)
Az injekcióhoz való vízzel elkészített Octaplex
oldat 1 ml-ében található mennyiség (NE)
Hatóanyagok
II. humán véralvadási faktor
280-760
560-1520
14-38
VII. humán véralvadási faktor
180-480
360-960
9-24
IX. humán véralvadási faktor
500
1000
25
X. humán véralvadási faktor
360-600
720-1200
18-30
További aktív összetevők
Protein C
260-620
520-1240
13-31
Protein S
240-640
480-1280
12-32

A teljes fehérjetartalom 260-820 mg (500 NE-es) injekciós üvegenként / 520-1640 mg (1000 NE-es) injekciós üvegenként. A termék specifikus aktivitása ? 0,6 NE/mg fehérje, a IX. véralvadási faktor aktivitásában kifejezve.

Ismert hatású segédanyagok:


500 NE-es injekciós üveg
1000 NE-es injekciós üveg
nátrium
75-125 mg
150-250 mg
heparin
100-250 NE
200-500 NE (megfelel 0,2-0,5 NE/NE FIX-nek)

A segédanyagok teljes listáját lásd a 6.1 pontban.





Adagolás

4.2 Adagolás és alkalmazás

Adagolás

Csak az adagolás általános irányvonalai adhatók meg. A terápiát olyan szakorvos felügyelete mellett kell elkezdeni, aki jártas a véralvadási zavarok kezelésében. Az alkalmazott dózis és a szubsztitúciós terápia időtartama a kórállapot súlyosságától, a vérzés lokalizációjától és kiterjedésétől, valamint a beteg klinikai állapotától függ.

Az alkalmazott adag nagysága és az alkalmazás gyakorisága minden beteg esetében egyedileg határozandó meg. Az egyes alkalmazások közötti időtartamot a protrombinkomplexben található különböző véralvadási faktorok keringési felezési idejéhez kell igazítani (lásd az 5.2 pontot). A beteg kezeléséhez szükséges dózis nagysága csak a kérdéses véralvadási faktorok plazmakoncentrációinak rendszeres mérésével, vagy a protrombinkomplex-szintet jellemző átfogó teszt elvégzésével (protrombinidő, INR) és a beteg klinikai állapotának folyamatos nyomon követésével határozható meg.

Nagyobb műtéti beavatkozások esetén elengedhetetlenül fontos a szubsztitúciós terápia pontos monitorizálása koagulációs tesztek alkalmazásával (a véralvadási faktorok specifikus tesztjei és/vagy a protrombinkomplex szintjének átfogó ellenőrzése).

K-vitamin-antagonista-kezelés tartama alatt bekövetkező vérzések kezelése és perioperatív profilaxisa
Az alkalmazott dózis a kezelés előtt mért és a beállítandó INR-értéktől függ. A következő táblázatban azok a megközelítő adagok találhatók (az elkészített oldat mennyisége ml/ttkg-ban), amelyek alkalmazásával az INR-érték a különböző kezdeti értékekről normalizálható (? 1,2 egy órán belül).

Kiindulási INR
2-2,5
2,5-3
3-3,5
> 3,5
Hozzávetőleges adag* (ml Octaplex/testtömeg-kg)
0,9-1,3
1,3-1,6
1,6-1,9
> 1,9

* Az egyes adagok nem haladhatják meg a 3000 NE-t (120 ml Octaplex).

A haemostasis K-vitamin-antagonisták által kiváltott eltéréseinek korrekciója mintegy 6-8 órán át áll fenn. A K-vitamin hatásai ugyanakkor (amennyiben sor került annak egyidejű alkalmazására) általában 4-6 órán belül jelentkeznek. Ebből következően K-vitamin egyidejű adagolása esetében általában nincs szükség a humán protrombinkomplex ismételt alkalmazására.

Mivel az előbbiekben részletezett adagolási ajánlások tapasztalati jellegűek, valamint mivel a regeneráció és a kezelés hatásának időtartama változhat, a kezelés során elengedhetetlen az INR folyamatos ellenőrzése.

Vérzések kezelése és kialakulásuk perioperatív profilaxisa a II., és X., K-vitamin-dependens véralvadási faktorok veleszületett hiánya esetén, amikor specifikus, tisztított koagulációs faktorkészítmény nem áll rendelkezésre.
A kezeléshez szükséges adag számítása azon a tapasztalati leleten alapul, hogy a II. és a X. véralvadási faktorok 1 NE/testtömeg-kg mennyiségei azok plazmában mérhető aktivitását 0,02 NE/ml-rel (II. faktor), illetve 0,017 NE/ml-rel (X. faktor) növelik.

A specifikus véralvadási faktorok alkalmazott dózisa nemzetközi egységben (NE) van kifejezve, ami az egyes faktorok jelenlegi WHO standardjához van igazítva. Egy adott véralvadási faktor plazmában mérhető aktivitása vagy százalékban (a normál plazma aktivitását alapul véve) vagy nemzetközi egységben (a megfelelő véralvadási faktor nemzetközi standardjához viszonyítva) van megadva.

Egy adott véralvadási faktor egy nemzetközi egységének aktivitása megegyezik annak 1 ml normál plazmában található aktivitásával.

Például a X. véralvadási faktorból szükséges adag számítása azon a tapasztalati leleten nyugszik, hogy a X. véralvadási faktor 1 NE/ttkg mennyisége annak plazmában mérhető aktivitását 0,017 NE/ml-rel növeli. A szükséges dózis a következő összefüggés alapján határozható meg:

A szükséges mennyiség = testtömeg (kg) × a X. véralvadási faktor esetében elérni kívánt aktivitásnövekedés (NE/ml) × 60

Ahol 60 (ml/ttkg) a becsült regeneráció reciproka.

A II. véralvadási faktor esetében szükséges dózisok:

A szükséges mennyiség = testtömeg (kg) × a II. véralvadási faktor esetében elérni kívánt aktivitásnövekedés (NE/ml) × 50

Ha az egyedi regeneráció ismert, akkor a számítás során ezt az értéket kell használni.

Gyermekek és serdülők
Nincsenek adatok az Octaplex gyermekek és serdülők esetén történő alkalmazásával kapcsolatban.

Az alkalmazás módja
Az Octaplex-et intravénásan kell alkalmazni. Az adagolást 1 ml/perc áramlási intenzitással kell kezdeni, majd később 2-3 ml/perc értékre növelni, aszeptikus alkalmazási technikát követve.




Figyelmeztetés

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

Nyomonkövethetőség
A biológiai készítmények nyomonkövethetőségének javítása érdekében, az alkalmazott készítmény nevét és gyártási tételszámát egyértelműen fel kell jegyezni.

A véralvadási zavarok kezelése előtt az e területen jártas szakorvos tanácsát kell kérni.

A K-vitamin-függő véralvadási faktorok szerzett hiányában szenvedő betegekben (pl. ha azt K-vitamin-antagonistákkal folytatott kezelés váltja ki), az Octaplex csak akkor alkalmazható, ha protrombinkomplex-faktorok szintjének gyors korrekciója szükséges, mint pl. nagyobb vérzések vagy sürgősségi műtétek esetén. Más esetekben általában elégséges a K-vitamin-antagonisták dózisának csökkentése és/vagy K-vitamin adagolása.

A K-vitamin-antagonistákkal kezelt betegekben az alapbetegségből fakadóan hypercoagulatiós állapot állhat fenn, és az infúzióban adott protrombinkomplex-koncentrátum ezt az állapotot súlyosbíthatja.

Ha allergiás vagy anaphylactoid reakció alakul ki, az infúzió adását azonnal le kell állítani. Shock kialakulása esetén, az ilyenkor szokásos kezelést kell alkalmazni.

A humán vérből vagy plazmából előállított gyógyszerek használata során lehetőség szerint ki kell zárni a fertőzések átvitelét. Ezek megelőzésére a következő standard intézkedéseket alkalmazzák: a donorok megválasztása, az egyéni donoroktól levett vér és a plazmakeverékek szűrése a fertőzés specifikus markereire, és hatékony gyártási lépések beiktatása a vírusok inaktiválása/eltávolítása céljából.
Mindezek ellenére, a humán vérből vagy plazmából készült gyógyszerek használatakor a fertőző ágensek átvitelének lehetősége sohasem zárható ki teljesen. Ez vonatkozik a még ismeretlen vagy újonnan felbukkanó vírusokra és egyéb patogénekre is.

Az említett óvintézkedések hatékonynak tekinthetőek a burokkal rendelkező vírusok, pl. a humán immundeficiencia vírus (HIV), a hepatitis B vírus (HBV) és a hepatitis C vírus (HCV) ellen, de csak korlátozottan lehetnek hatásosak a burokkal nem rendelkező vírusok, pl. a hepatitis A vírus (HAV) és a parvovírus B19 ellen. A parvovírus B19-fertőzésnek súlyos következményei lehetnek terhes nőkben (magzati fertőződés) és immunhiányos vagy fokozott erythropoesises (pl. haemolyticus anaemia) egyének esetében.

Megfelelő vakcináció (hepatitis A és B) ajánlott azon betegek esetében, akiket rendszeresen/ismételten humán plazmából készült protrombinkomplex-készítményekkel kezelnek.

Feltétlenül javasolt az Octaplex alkalmazásakor minden esetben feljegyezni a készítmény nevét és gyártási számát, hogy a beteg és a készítmény gyártási tétele összekapcsolható legyen.

Fennáll a thrombosis vagy a disseminált intravascularis coagulatio veszélye azokban a betegekben, akik akár veleszületett, akár szerzett hiány miatt humán protrombinkomplex-kezelésben részesülnek, különösen ismételt adagolás esetén. A humán protrombinkomplex-szel kezelt betegek esetében fokozottan figyelni kell az intravascularis coagulatio vagy a thrombosis tüneteire. A thromboemboliás szövődmények kockázata miatt gondos megfigyelés szükséges a humán protrombinkomplex-szel folytatott kezelés során a következő esetekben: az anamnézisben szereplő koszorúér-betegség, májbetegség, peri- vagy posztoperatív állapot, újszülöttek, thromboemboliás események vagy disseminált intravascularis coagulatio fokozott kockázata. Minden ilyen esetben mérlegelni kell kezelés várható előnyét és a fent említett szövődmények kialakulásának veszélyét.

Nincsenek adatok az Octaplex újszülöttekben történő alkalmazásáról, K-vitamin-hiány miatt kialakuló perinatalis vérzés esetében.

Ez a gyógyszer 75-125 mg nátriumot (500 NE-es injekciós üveg) vagy 150-250 mg nátriumot (1000 NE-es injekciós üveg) tartalmaz injekciós üvegenként, ami felnőtteknél a WHO által ajánlott maximális napi 2 g nátriumbevitel 3,8-6,3%-ának ill. 7,5-12,5% ának felel meg

A K-vitamin-dependens véralvadási faktorok bármelyikének veleszületett hiánya esetén, amennyiben rendelkezésre áll, a specifikus koagulációs faktort tartalmazó készítményt kell alkalmazni.


4.7 A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A készítmény gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket befolyásoló hatásait nem vizsgálták.


4.9 Túladagolás

A humán protrombinkomplex-készítmények nagy dózisokban történő alkalmazásához myocardialis infarctus, disseminált intravascularis coagulatio, venás thrombosis és tüdőembolia kialakulása társulhat. Ezért túladagolás esetén, fokozódik a thromboemboliás szövődmények vagy a disseminált intravascularis coagulatio fellépésének kockázata.





Mellékhatás

4.8 Nemkívánatos hatások, mellékhatások

A biztonságossági profil összefoglalása

A szubsztitúciós kezelés keringő antitestek képződéséhez vezethet, melyek egy vagy több humán protrombinkomplex-faktort gátolhatnak. Ha ilyen inhibitorok alakulnak ki, az nem megfelelő terápiás válasz formájában jelentkezik.

Allergiás vagy anaphylactoid reakciók, beleértve a súlyos anaphylaxiás reakciókat is, ritkán (? 1/10 000 - < 1/1000) előfordulhatnak.

Nagyon ritkán testhőmérséklet-emelkedést figyeltek meg (< 1/10 000).

A humán protrombinkomplex alkalmazását követően fennáll a thromboemboliás komplikációk kockázata (lásd a 4.4 pontot).

Az Octaplex mellékhatásainak táblázatos összefoglalása

Az alábbi táblázatban a mellékhatások a MedDRA szervrendszeri és gyakorisági besorolása alapján vannak felsorolva. A gyakoriságokat klinikai vizsgálati adatok alapján határozták meg, és az alábbi gyakorisági kategóriákba sorolják: nagyon gyakori (? 1/10); gyakori (? 1/100 - < 1/10); nem gyakori (? 1/1000 - < 1/100); ritka (? 1/10 000 - < 1/1000); nagyon ritka (< 1/10 000) vagy nem ismert (a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg).

MedDRA szerinti szervrendszeri besorolás¶
Mellékhatás
Gyakoriság
Pszichiátriai kórképek
Szorongás
nem gyakori
Érbetegségek és tünetek
Mélyvénás trombózis
gyakori

Thrombosis
nem gyakori

Hypertensio
nem gyakori
Légzőrendszeri, mellkasi és mediastinalis betegségek és tünetek
Pulmonalis embolia
nem gyakori

Bronchospasmus
nem gyakori

Hemoptysis
nem gyakori

Epistaxis
nem gyakori
Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók
Égő érzés az injekció beadásának helyén
nem gyakori
Laboratóriumi és egyéb vizsgálatok eredményei
Emelkedett fibrin D-dimer-szint
nem gyakori

Emelkedett trombinszint
nem gyakori

Kóros májfunkció
nem gyakori
Sérülés, mérgezés és a beavatkozással kapcsolatos szövődmények
Thrombosis az eszközben
nem gyakori

Az alábbi mellékhatásokról az Octaplex kereskedelmi forgalomba hozatalát követően számoltak be. Mivel ezek a jelentések önkéntesek és ismeretlen nagyságú populációból származnak, ezért e mellékhatások gyakoriságának megbízható becslése nem lehetséges.

Immunrendszeri betegségek és tünetek
Anaphylaxiás shock, hiperszenzitivitás
Idegrendszeri betegségek és tünetek
Tremor
Szívbetegségek és a szívvel kapcsolatos tünetek
Szívmegállás, tachycardia
Érbetegségek és tünetek
Keringés-összeomlás, hypotensio
Légzőrendszeri, mellkasi és mediastinalis betegségek és tünetek
Dyspnoe, légzési elégtelenség
Emésztőrendszeri betegségek és tünetek
Nausea
A bőr és a bőr alatti szövet betegségei és tünete
Urticaria, kiütés
Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók
Hidegrázás

Az Octaplex heparint tartalmaz. Ennek megfelelően, ritka esetekben megfigyelték a vérlemezkék számának egy hirtelen, allergia által kiváltott, 100 000/mikroliter alá vagy a kezdeti érték 50%-a alá történő csökkenését (II. típusú thrombocytopenia). A heparinnal szemben korábban túlérzékenységet nem mutató betegekben a thrombocytaszám csökkenése a kezelés megkezdését követő 6-14. napon léphet fel. A heparinnal szemben már korábban is túlérzékenységet mutató betegekben ez a csökkenés néhány órán belül bekövetkezhet. Az ilyen allergiás reakciókat mutató betegeknél azonnal meg kell szakítani az Octaplex-kezelést. Ezek a betegek a jövőben nem kaphatnak heparintartalmú gyógyszereket.

A fertőző ágensek átvitelével kapcsolatos biztonsági kérdéseket lásd a 4.4 pontban.

Gyermekek és serdülők
Nincsenek adatok az Octaplex gyermekek és serdülők esetén történő alkalmazásával kapcsolatban.

Feltételezett mellékhatások bejelentése
A gyógyszer engedélyezését követően lényeges a feltételezett mellékhatások bejelentése, mert ez fontos eszköze annak, hogy a gyógyszer előny/kockázat profilját folyamatosan figyelemmel lehessen kísérni.
Az egészségügyi szakembereket kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat a hatóság részére az V. függelékben található elérhetőségek valamelyikén keresztül.




Farmakológia

5. FARMAKOLÓGIAI TULAJDONSÁGOK

5.1. Farmakodinámiás tulajdonságok

Farmakoterápiás csoport: vérzésellenes szerek, a IX., II., VII, és X. koagulációs faktorok kombinációi. ATC kód: B02B D01

A K-vitamin segítségével, májban szintetizálódó II., VII., IX. és X. véralvadási faktorokat együttesen protrombinkomplex-nek nevezik.

A VII. véralvadási faktor a szerin-proteáz hatású aktív VIIa. alvadási faktor zimogén formája, amely a véralvadás extrinsic kaszkádját beindítja. A szöveti faktor-VIIa. faktor komplexe aktiválja a X. és IX. véralvadási faktorokat, aminek eredményeként IXa- és Xa.faktorok keletkeznek. Az alvadási kaszkád további aktivációja során a protrombin (II. faktor) aktiválódik, és trombinná alakul. A trombin hatására a fibrinogénből fibrin lesz, ami az alvadékképződést eredményezi. A normál trombinképződés elengedhetetlen az elsődleges haemostasis részét képező vérlemezke-funkcióhoz.

A VII. véralvadási faktor izolált, súlyos hiánya csökkent trombinképződéshez és a vérzési hajlam fokozódásához vezet a fibrinképződés és az primer haemostasis károsodása miatt. A IX. véralvadási faktor izolált hiánya egyike a klasszikus haemophiliáknak (haemophilia B). A II. vagy a X. véralvadási faktorok izolált hiánya nagyon ritka, de súlyos formában a klasszikus haemophiliához hasonló vérzékenységi hajlamot okoz.

A K-vitamin-dependens véralvadási faktorok szerzett hiánya a K-vitamin-antagonistákkal folytatott kezelés során alakul ki. Amennyiben a véralvadási faktorok súlyos hiánya jön létre, jelentős vérzési hajlam alakul ki, ami sokkal inkább retroperitonealis és cerebralis vérzésekként, nem pedig izom- vagy ízületi vérzések formájában jelenik meg. Súlyos májelégtelenség ugyancsak a K-vitamin-dependens alvadási faktorok szintjének jelentős csökkenését, és a vérzési hajlam klinikailag is észlelhető fokozódását okozza. Ez a vérzési hajlam azonban gyakran összetett, mivel a fenti változásokkal egyidejűleg csökkent mértékű intravascularis coagulatio, alacsony vérlemezkeszám, az alvadásgátlók hiánya és károsodott fibrinolysis van jelen.

A humán protrombinkomplex alkalmazása a K-vitamin-dependens alvadási faktorok plazmaszintjének növekedését okozza, és átmenetileg orvosolhatja azon betegek véralvadási zavarait, akik egy vagy több ilyen alvadási faktor hiányában szenvednek.

5.2 Farmakokinetikai tulajdonságok

A plazmafelezési idő tartományai:

Véralvadási faktor
felezési idő
II. faktor
48-60 óra
VII. faktor
1,5-6 óra
IX. faktor
20-24 óra
X. faktor
24-48 óra

Az Octaplex intravénásan alkalmazandó, így a szervezet számára azonnal hozzáférhető.

5.3 A preklinikai biztonságossági vizsgálatok eredményei

Az alkalmazási előírás egyéb részeiben tárgyaltakon kívül nincsenek a klinikai biztonságosság szempontjából releváns preklinikai adatok.





Csomagolás

6.5 Csomagolás típusa és kiszerelése

Kiszerelési egységek:

Octaplex 500 NE

A csomagolás tartalma:
* Por injekciós üvegben (I-es típusú üveg) dugóval (halobutil gumiból) és lepattintható (alumínium) kupakkal
* 20 ml injekcióhoz való víz injekciós üvegben (I-es vagy II-es típusú üveg) dugóval (halobutil gumiból) és lepattintható (alumínium) kupakkal
* 1 db átviteli eszközkészlet (Nextaro)

Octaplex 1000 NE

Az csomagolás tartalma:
* Por injekciós üvegben (I-es típusú üveg) dugóval (halobutil gumiból) és lepattintható (alumínium) kupakkal
* 40 ml injekcióhoz való víz injekciós üvegben (I-es típusú üveg) dugóval (halobutil gumiból) és lepattintható (alumínium) kupakkal
* 1 db átviteli eszközkészlet (Nextaro)

6.6 A megsemmisítésre vonatkozó különleges óvintézkedések és egyéb, a készítmény kezelésével kapcsolatos információk

Kérjük, olvassa el, és gondosan kövesse az összes alábbi útmutatást.
Az alábbiakban leírt készítési eljárás során aszeptikus körülményeket kell biztosítani!
A készítmény szobahőmérsékleten gyorsan feloldódik.
Az oldatnak tisztának vagy enyhén opálosnak kell lennie. Ne használja az oldatot, ha az zavaros vagy látható részecskéket tartalmaz. Az elkészített oldatokat beadás előtt vizuálisan ellenőrizni kell az oldatlan részecskék vagy elszíneződés kizárása céljából.

Feloldás után az oldatot azonnal fel kell használni.

Bármilyen fel nem használt készítmény, illetve hulladékanyag megsemmisítését a helyi előírások szerint kell végrehajtani.

A feloldásra vonatkozó útmutatások:

1. Szükség esetén hagyja szobahőmérsékletűre felmelegedni az oldószert (injekcióhoz való víz) és a port, az injekciós üveg felbontása nélkül. Ezt a hőmérsékletet kell tartani a készítmény feloldása során.
Ha vízfürdőt használ a melegítéshez, vigyázni kell arra, hogy ne érje víz az injekciós üvegek gumidugóját és kupakját. A vízfürdő hőmérséklete ne haladja meg a 37°C-ot.
2. Távolítsa el a por és az oldószer injekciós üvegének lepattintható kupakját, és gondoskodjon a gumidugók megfelelő fertőtlenítéséről.
3. Távolítsa el a Nextaro külső csomagolásának tetejét. Helyezze az oldószert tartalmazó üveget egyenletes felületre, és tartsa stabilan. A külső csomagolás eltávolítása nélkül helyezze a Nextaro kék részét az oldószeres üveg tetejére, majd határozottan nyomja le, amíg nem kattan (1. ábra). Ne csavarja a csatlakoztatás közben! Az oldószeres üveget tartva óvatosan távolítsa el a Nextaro külső csomagolását. Ügyeljen arra, hogy a Nextaro végig stabilan csatlakozzon az oldószeres üveghez (2. ábra).



4. Helyezze a port tartalmazó üveget sík felületre, és tartsa stabilan. Fogja a Nextaro-val összekapcsolt oldószeres üveget, és fordítsa tetejével lefelé. A Nextaro csatlakozó fehér részét helyezze a port tartalmazó üveg tetejére, majd határozottan nyomja le, amíg nem kattan (3. ábra). Ne csavarja a csatlakoztatás közben! Az oldószer magától a port tartalmazó üvegbe áramlik.


5. Miközben a két üveg össze van kapcsolva, óvatosan forgassa addig a port tartalmazó üveget, amíg a készítmény fel nem oldódik.
Az Octaplex szobahőmérsékleten gyorsan oldódik, és színtelen vagy enyhén kék színű oldatot ad. Csavarozza szét két részre a Nextaro-t (4. ábra).

Dobja ki az üres oldószeres üveget és a Nextaro hozzá csatlakozó kék részét.


Ha a por nem oldódik fel teljesen, vagy ha csomó képződik, ne használja fel a készítményt.

Utasítások az infúzió beadásához:
Óvintézkedésként az infúzió beadása előtt és alatt ellenőrizni kell a beteg pulzusszámát. Ha a pulzusszám jelentősen nő, az infúzió beadásának ütemét lassítani kell, vagy az adagolást fel kell függeszteni.

1. Csatlakoztasson egy 20 ml-es (500 NE) vagy egy 40 ml-es (1000 NE) fecskendőt a Nextaro fehér részén lévő Luer-záras kivezetőhöz. Fordítsa az injekciós üveget tetejével lefelé, és szívjon oldatot a fecskendőbe.
A fecskendőben lévő oldatnak átlátszónak vagy gyöngyházfénnyel enyhén csillogónak kell lennie. Ha az oldat átkerült a fecskendőbe, akkor tartsa stabilan a fecskendő dugattyúját (úgy, hogy az lefelé nézzen), majd távolítsa el a fecskendőt a Nextaro-ból.
Dobja ki a Nextaro-t és az üres üveget.
2. Gondoskodjon az injekció tervezett beadási helyének megfelelő fertőtlenítéséről.
3. Fecskendezze be az oldatot intravénásan, lassú ütemben: kezdetben 1 ml per perc, később maximum 2-3 ml per perc.

A fecskendőbe a fibrinrögök képződésének veszélye miatt nem juthat vissza vér.
A Nextaro csak egyszer használatos.

Megjegyzés: ? (egy keresztes).
Osztályozás: II./2 csoport
Korlátozott érvényű orvosi rendelvényhez kötött, szakorvosi/kórházi diagnózist követően folyamatos szakorvosi ellenőrzés mellett alkalmazható gyógyszer (Sz).



6.4 Különleges tárolási előírások

Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
Nem fagyasztható!
A fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
A gyógyszer feloldás utáni tárolására vonatkozó előírásokat lásd a 6.3 pontban.


6.3 Felhasználhatósági időtartam

3 év.

Az elkészített oldat fizikai és kémiai stabilitásának igazolt időtartama - +25°C között tároljuk - legfeljebb 8 óra.

A készítmény mikrobiológiai szempontból azonnal felhasználandó, kivéve, ha a felnyitást/feloldást a mikrobiális szennyeződés veszélyét megelőző módon végzik. Amennyiben nem használják fel azonnal, akkor az alkalmazás előtti tárolás idejéért és annak körülményeiért a felhasználó felelős.


7. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY JOGOSULTJA

Octapharma (IP) SPRL
Allée de la Recherche 65
1070 Anderlecht
Belgium


8. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY SZÁMA

Octaplex 500 NE
OGYI-T-20295/01

Octaplex 1000 NE
OGYI-T-20295/02


9. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY ELSŐ KIADÁSÁNAK / MEGÚJÍTÁSÁNAK DÁTUMA

Octaplex 500 NE
A forgalomba hozatali engedély kiadásának első dátuma: 2007. január 18.
A forgalomba hozatali engedély legutóbbi megújításának dátuma: 2014. február 25.

Octaplex 1000 NE
A forgalomba hozatali engedély kiadásának első dátuma: 2015. augusztus 6.
A forgalomba hozatali engedély legutóbbi megújításának dátuma: 2020 április 2.


10. A SZÖVEG ELLENŐRZÉSÉNEK DÁTUMA

2020. július 4.

11


cf291093



OGYÉI/24050/2020
OGYÉI/24052/2020