Gyógyszerelés elemzésTájékoztatóÉszrevételek

Cikk adatlapVissza

FASTURTEC 1,5MG/ML INJEKCIÓ INFÚZIÓHOZ 3PA+3OAMP

Forgalombahozatali engedély jogosultja:
Sanofi Winthrop Industrie
Hatástani csoport:
V03AF A húgyúti rendszert védő gyógyszerek
Törzskönyvi szám:
EU/1/00/170/001
Hatóanyagok:
RasburicasumDDD
Hatáserősség:
Nincs jelzése, nem erőshatású ()
Fogy. ár:
53328 Ft
Kiadhatóság:
I Az egészségügyi szolgáltatást nyújtók számára rendelhető
illetve kiadható gyógyszerkészítmények.
Kiadhatóság jogcíme:
JogcímTámogatás (Ft)Térítési díj (Ft)
Általános0,0053328,00
Teljes0,0053328,00
Egyedi engedélyes0,0053328,00
Tárolás:
+2 és +8 °c között
Főbb veszélyeztetett
csoportok:
Szoptatás során alkalmazása ellenjavallt
Terhesség esetén alkalmazása ellenjavallt
Alkalmazási elôirat

Hatóanyag

2. MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL

A Fasturtec egy rekombináns urát-oxidáz enzim, melyet egy genetikailag módosított Saccharomyces cerevisiae törzs termel. A razburikáz négy identikus, azonos molekulatömegű (34 kDA) alegységből felépülő tetramer fehérje.

Feloldás után a Fasturtec koncentrátum 1 ml-e 1,5 mg razburikázt tartalmaz.

1 mg razburikáz 18,2 EAE*-nak felel meg.

*Egy enzimaktivitás egység (EAE) annak az enzimaktivitásnak felel meg, mely 1 ?mol húgysavat egy perc alatt alakít allantoinná az alábbi körülmények között: +30?C (?1?C); TEA puffer (pH 8,9).

Ismert hatású segédanyag(ok):
0,091 mmol nátriumot tartalmaz 1,5 mg/ml-es injekciós üvegenként, ami megfelel 2,1 mg nátriumnak és 0,457 mmol nátriumot tartalmaz 7,5 mg/5 ml-es injekciós üvegenként, ami megfelel 10,5 mg nátriumnak.

A segédanyagok teljes listáját lásd a 6.1 pontban.





Adagolás

4.2. Adagolás és alkalmazás

Adagolás
A Fasturtec-et csak közvetlenül az első kemoterápiás kezelés előtt vagy annak megkezdésekor lehet alkalmazni, minthogy jelenleg nincs elegendő adat az ismételt kezelési ciklusokra vonatkozóan.

A Fasturtec javasolt dózisa 0,20 mg/ttkg/nap. Fasturtec adagolása: napi egyszeri alkalommal, 30 perces infúzió formájában (9 mg/ml (0,9%) NaCl oldattal 50 ml végtérfogatra hígítva) (lásd 6.6 pont) kell beadni.

A Fasturtec kezelés időtartama legfeljebb 7 napig tarthat. A pontos időtartamot a húgysav plazmaszintjének megfelelő ellenőrzésére és a klinikai megítélésre kell alapozni.

Gyermekek és serdülők
Mivel az adag módosítása nem szükséges, a javasolt adag 0,20 mg/ttkg/nap.

Különleges betegcsoportok
Vese vagy májkárosodásban szenvedő betegek: az adag módosítása nem szükséges.

Az alkalmazás módja
A Fasturtec malignus hematológiai betegségek kemoterápiájában jártas orvos felügyelete mellett alkalmazható.

A citoreduktív kemoterápia megkezdésének időzítését és tervezett lefolytatását a razburikáz alkalmazása nem befolyásolja.
A razburikáz infúziós oldatot 30 perc alatt kell beadni. Az esetleges gyógyszer inkompatibilitás elkerülése végett a razburikáz és a citosztatikumot tartalmazó oldat külön infúziós szereléken keresztül kerülhet csak beadásra. Amennyiben a külön infúziós szereléken történő beadás nem kivitelezhető, a razburikáz és citosztatikum infúzió beadása között kötelező a szerelék fiziológiás sóoldattal történő átmosása. A gyógyszer alkalmazás előtti feloldására és hígítására vonatkozó utasításokat lásd a 6.6 pontban.

Minthogy a razburikáz a húgysavat in vitro is bonthatja, a plasma húgysav mérésekor a minta kezelésénél speciális elővigyázatosság szükséges (lásd 6.6 pont).




Figyelmeztetés

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

A razburikáz, más fehérjékhez hasonlóan, emberben potenciálisan allergiás reakciókat okozhat, például anaphylaxiát, beleértve a potenciálisan fatális kimenetelű anaphylaxiás sokkot is. A Fasturtec-kel kapcsolatos klinikai tapasztalatok alapján a betegeket allergiás típusú nemkívánatos hatások kialakulásának lehetősége miatt fokozott megfigyelés alatt kell tartani, különös tekintettel az anaphylaxiát is magába foglaló súlyos túlérzékenységi reakciókra (lásd 4.8 pont). Súlyos allergiás reakció esetén a kezelést azonnal és véglegesen fel kell függeszteni, és az adekvát terápiát meg kell kezdeni.

Óvatosság szükséges, ha a kórelőzményben atópiás allergia szerepel.

Ismételt kezelési ciklusokra vonatkozóan jelenleg nem áll rendelkezésre kellő mennyiségű adat. Razburikáz adagolást követően a kezelt betegekben és egészséges önkéntesekben razburikáz-ellenes antitesteket mutattak ki.

Fasturtec kezelés alatt álló betegeknél beszámoltak methaemoglobinaemiáról. Methaemoglobinaemia kialakulása esetén a Fasturtec kezelést azonnal és véglegesen fel kell függeszteni, és meg kell tenni a szükséges intézkedéseket (lásd 4.8 pont).

Fasturtec kezelés alatt álló betegeknél beszámoltak haemolysisről. Ezekben az esetekben a Fasturteckel történő kezelés azonnali és végleges felfüggesztését követően azonnal meg kell tenni a szükséges intézkedéseket (lásd 4.8 pont).

Fasturtec hatására a húgysav koncentráció a normális szint alá csökken, ezáltal csökkenti a hyperurikaemia következtében fellépő, tubularis húgysavkicsapódás okozta veseelégtelenség kialakulásának lehetőségét. A sejtszétesés hyperphosphataemiát, hyperkalaemiát és hypocalcaemiát is okozhat. A Fasturtec nem hat közvetlenül ezekre az eltérésekre, ezért az ilyen betegek fokozott ellenőrzést igényelnek.

A Fasturtec-et myeloproliferatív betegségekhez társuló hyperurikaemia eseteiben nem vizsgálták.

A Fasturtec kezelés alatt végzett plazmahúgysavszint-mérések pontosságának biztosítására a mintakezelési eljárás szigorú betartása szükséges (lásd 6.6 pont).

Ez a gyógyszer legfeljebb 10,5 mg nátriumot tartalmaz injekciós üvegenként, ami megfelel a WHO által ajánlott maximális napi 2 g nátriumbevitel 0,53%-ának felnőtteknél.

Nyomonkövethetőség
A biológiai készítmények nyomonkövethetőségének javítása érdekében, az alkalmazott készítmény nevét és gyártási tételszámát egyértelműen kell feltüntetni.


4.7 A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A készítménynek a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket befolyásoló hatásait nem vizsgálták.


4.9 Túladagolás

A Fasturtec hatásmechanizmusából következően a túladagolás alacsony vagy nem mérhető mennyiségű szérum húgysavszinthez és megnövekedett hidrogén-peroxid termelődéshez vezet. Túladagolás gyanúja esetén a betegek haemolysis irányában történő monitorozása szükséges, minthogy Fasturtec-re specifikus antidotum nem áll rendelkezésre, általános támogató kezelést kell megkezdeni.





Kölcsönhatás

4.5 Gyógyszerkölcsönhatások és egyéb interakciók

Interakciós vizsgálatokat nem végeztek. Tekintve, hogy a razburikáz egy enzim, gyógyszerekkel várhatóan nem lép interakcióba.


6.2 Inkompatibilitások

Ez a gyógyszer kizárólag a 6.6 pontban felsorolt gyógyszerekkel keverhető.
Bármilyen gyógyszer-inkompatibilitás elkerülése érdekében a razburikáz oldatot külön, a kemoterápiás gyógyszer beadására szolgáló infúziós szereléktől elkülönített, infúziós szereléken át kell beadni. Amennyiben nincs lehetőség külön infúziós szerelék használatára, a kemoterápiás szer és a razburikáz beadása között a szerelék fiziológiás sóoldattal öblítendő át.
Szűrőt nem kell alkalmazni az infúzióhoz.
Hígításhoz a lehetséges inkompatibilitás miatt, semmilyen glukóz oldat nem használható!




Mellékhatás

4.8 Nemkívánatos hatások, mellékhatások

A biztonságossági profil összefoglalása
A Fasturtec-et, mint kiegészítő kezelést, az előrehaladott malignus betegségek citoreduktív kemoterápiájával együtt alkalmazzák. Minthogy az alapbetegséggel és annak kezelésével kapcsolatosan nagyszámú nemkívánatos esemény jelentkezik, nehéz az ok-okozati kapcsolat megállapítása a fellépő nemkívánatos események és a razburikáz kezelés között.

A leggyakrabban jelentett mellékhatás a hányinger, hányás, fejfájás, láz és hasmenés volt.

Klinikai vizsgálatokban a haemolysist, haemolitikus anaemiát és methaemoglobinaemiát, mint hematológiai rendellenességeket, nem észleltek gyakran a Fasturtec alkalmazása során. A húgysav razburikáz által katalizált enzimatikus bontása során a képződő allantoin mellett hidrogén-peroxid is termelődik; és bizonyos kockázati csoportokban, mint a G6PD-hiányos betegekben, haemolyticus anaemia vagy methaemoglobinaemia kialakulását észlelték.

Az alábbiakban a klinikai vizsgálatok során jelentett, a Fasturtec kezeléssel lehetséges összefüggést mutató, mellékhatások szervrendszerek szerinti gyakorisága kerül ismertetésre. Gyakoriság definiálása az alábbi MedDRA gyakorisági kategóriák szerint: nagyon gyakori (?1/10); gyakori (?1/100 - <1/10); nem gyakori (?1/1000 - <1/100); ritka (?1/10 000 - <1/1000); nagyon ritka (<1/10 000); nem ismert (a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg);

A mellékhatások táblázatos összefoglalása

MedDRA
szerinti gyakorisági kategóriák
Nagyon gyakori
Gyakori
Nem gyakori
Ritka
Nem ismert
Vérképzőszervi
és
nyirokrendszeri betegségek és tünetek


- Haemolysis - Haemolyticus anaemia Methaemoglobinaemia


Immunrendszeri betegségek és tünetek

- Allergia/ allergiás reakciók (bőrkiütések
és
csalánkiütés)
- Súlyos túlérzékenységi reakciók
- Anaphylaxia
- Anaphylaxiás sokk*
Idegrendszeri betegségek és tünetek
- Fejfájás+


- Konvulzió**


Akaratlan izomrángás**
Érbetegségek és tünetek


Hypotensio


Légzőrendszeri, mellkasi és mediastinalis betegségek és tünetek


Bronchospasmus
- Rhinitis


Emésztőrendsze ri betegségek és tünetek
- Hasmenés - Hányás++
- Hányinger++




Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók
- Láz++




* Anaphylaxiás sokk, beleértve a potenciális fatális kimenetelt is
** Forgalomba hozatalt követő tapasztalatok
+ Nem gyakori G3/4
++ Gyakori G3/4

Az egyes gyakorisági kategóriákon belül a mellékhatások csökkenő súlyosság szerint kerülnek megadásra.

Feltételezett mellékhatások bejelentése
A gyógyszer engedélyezését követően lényeges a feltételezett mellékhatások bejelentése, mert ez fontos eszköze annak, hogy a gyógyszer előny/kockázat profilját folyamatosan figyelemmel lehessen kísérni. Az egészségügyi szakembereket kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat a hatóság részére az V. függelékben található elérhetőségek valamelyikén keresztül.




Farmakológia

5. FARMAKOLÓGIAI TULAJDONSÁGOK

5.1 Farmakodinámiás tulajdonságok

Farmakoterápiás csoport: Detoxikáló szerek daganatellenes kezeléskor, ATC kód: V03AF07

Hatásmechanizmus
Emberben a húgysav a purinok lebontásának végterméke. A nagytömegű malignus sejt spontán szétesése és a citoreduktív kemoterápia következményeként kialakuló akut hyperurikaemia húgysavkristályok kicsapódásához vezet a vesetubulusokban, mely következményes vesefunkcióromláshoz, végül veseelégtelenséghez vezethet. A razburikáz igen hatékony "húgysavcsökkentő" szer; katalizálja a húgysav enzimatikus oxidációját, mely folyamat során a húgysav vízoldékony, a vesék által a vizeletbe könnyen kiválasztódó allantoinná alakul.
A húgysav enzimatikus oxidációja során sztöchiometrikus arányban képződik hidrogén-peroxid. Az endogén antioxidánsok által a megnövekedett mennyiségű hidrogén-peroxid is eliminálható; haemolysis megnövekedett kockázata csak G6PD-hiányos és veleszületett haemolyticus anaemiában szenvedő betegeknél áll fenn.

Egészséges önkéntesekben 0,05-0,20 mg/ttkg Fasturtec adása mellett a plazma húgysav jelentős mértékű, dózisfüggő csökkenését észlelték.

Klinikai hatásosság és biztonságosság
Egy 52 gyermek körében végzett randomizált, összehasonlító fázis III vizsgálat során 27 beteget kezeltek a razburikáz 0,20 mg/kg ajánlott intravénás napi adagjával 4-7 napig (5 éves kor alatt: n=11; 6-12 éves korig: n=11; 13-17-éves korig: n=5), és 25 beteget kezeltek az allopurinol ajánlott orális napi adagjával 4-8 napig. Az eredmények azt mutatták, hogy a Fasturtec, az ajánlott dózisban alkalmazva, az allopurinolhoz képest szignifikánsan gyorsabban fejti ki hatását. Az első dózis beadása után négy órával a kiindulási plazma húgysav koncentrációkhoz viszonyított átlagos csökkenés szignifikánsan (p < 0,0001) nagyobb volt a Fasturtec csoportban (-86,0%), mint az allopurinol csoportban (-12,1%).

Hyperurikaemiás betegeknél Fasturtec adás után 4 órával, allopurinol adás után 24 órával normalizálódott a húgysav szint. Azonkívül e betegcsoportban a húgysavszint gyors csökkenésével párhuzamosan a vesefunkcióban is javulást észleltek. Ez utóbbi viszont lehetővé teszi a felhalmozódott szérum foszfát hatékony kiürítését, megelőzve ezzel a kálcium/foszfor kicsapódás okozta további vesefunkció romlást.

Egy nyílt, randomizált (1:1:1), multicentrikus vizsgálatban 275 hyperuricaemiára és tumor lysis szindrómára (TLS) hajlamos leukaemiás és lymphomás felnőtt beteget kezeltek 0,2 mg/ttkg/nap dózisú intravénás razburikázzal 5 napon át (A-kar, n = 92), illetve 0,2 mg/ttkg/nap dózisú intravénás razburikázzal 1-3 napig, melyet napi egyszeri 300 mg allopurinol-kezelés követett a 3. naptól az
5 napig (átfedés volt a 3. napon: a razburikáz és az allopurinol alkalmazása 12 órás különbséggel történt) (B-kar, n = 92), vagy napi egyszeri 300 mg dózisú orális allopurinollal 5 napon át (C-kar; n = 91). A húgysav válaszadási arány (a hyperuricaemiás kezelés 3-7 napja között ?7.5 mg/dl húgysavszinttel rendelkező betegek aránya) az A-karon 87%, a B-karon 78%, a C-karon 66% volt. A válasz arány az A-karon szignifikánsan magasabb volt, mint a C-karon (p = 0.0009). A válaszadási arány magasabb volt a B-karon a C-karral összehasonlítva, bár ez a különbség statisztikailag nem volt szignifikáns. A mért húgysavszintek a 2 razburikázt kapó karon a betegek 96%-ánál, illetve az allopurinolt is kapó karon 4 órával az 1. adag bevételét követően a betegek 5%-ánál 2 mg/dl alatt voltak. Az EFC4978-vizsgálatban Fasturtec-kel kezelt betegek biztonságossági eredményei megegyeznek a korábbi, döntően gyermekek körében végzett klinikai vizsgálatok mellékhatás profiljával.

Kulcsfontosságú klinikai vizsgálatokban 246 gyermeket (átlagos életkor 7 év, 0-17 éves korig) kezeltek 0,15 mg/ttkg/nap vagy 0,20 mg/ttkg/nap dózisú razburikázzal, 1- 8 napig (főleg 5-7 napig). Kétszázhuszonkilenc értékelhető beteg hatékonysági eredménye, 96,1%-os összesített válaszarányt (a plazma húgysav szintjének normalizálódása) mutatott. A 246 beteg biztonságossági eredménye megegyezett a teljes populációban észlelt nemkívánatos esemény profillal.
Hosszútávú biztonságossági vizsgálatokban 1- 24 napig (főleg 1-4 napig) 0,20 mg/ttkg/nap adagban razburikázzal kezelt, 867 gyermek (átlagos életkor: 7,3, 0-17 éves korig) adatai alapján végzett analízis, a hatékonyság és a biztonságosság tekintetében megegyező eredményeket mutatott a kulcsfontosságú klinikai vizsgálatokkal.

5.2 Farmakokinetikai tulajdonságok

A razburikáz farmakokinetikája, leukaemiával, lymphomával valamint egyéb malignus hematológiai betegségekkel kezelt gyermekek és felnőttek körében is értékelésre került.

Felszívódás
0,20 mg/ttkg/nap razburikáz infúzióját követően 2-3 nap alatt érhető el a steady state állapot. A razburikáz kis mértékű akkumulációját (<1,3-szeres) figyelték meg az alkalmazás 1. és 5. napja között.

Eloszlás
A mért átlagos eloszlási térfogat gyermekeknél 110-127 ml/ttkg, felnőtteknél 75,8-138 ml/ttkg, mely érték hasonló a fiziológiás vaszkuláris térfogathoz.

Metabolizmus
A razburikáz egy fehérje, ennek következtében 1) várhatóan nem kötődik fehérjékhez, 2) várható, hogy metabolizmusa a fehérjék lebontási útját követi (pl. peptid-hidrolízis), 3) nem valószínű, hogy részt vegyen gyógyszer interakciókban.

Elimináció
A razburikáz clearance kb. 3,5 ml/h/ttkg. Az átlagos felezési idő gyermekek és felnőttek esetében hasonló, 15,7-22,5 óra. A gyermekekben és serdülőkben mért clearance érték a felnőttekénél kb.
35%-kal magasabb. Emiatt a razburikáz szisztémás hatása kisebb.
Kevésbé jelentős módja a razburikáz eliminációjának a veséken keresztül történő kiválasztás.

Különleges betegcsoportok
Felnőtteknél (18 éves és idősebb betegeknél) a kor, a nem, a kiindulási májenzim érték és a kreatinin-clearance nem befolyásolta a razburikáz farmakokinetikáját. Egy keresztezett klinikai vizsgálati összehasonlítás feltárta, hogy 0,15 vagy 0,20 mg/ttkg dózisú razburikáz alkalmazását követően a clearance testtömegre normalizált mértani átlagértéke 40%-kal volt alacsonyabb a japán betegeknél (n = 20), mint a fehér populációban (n = 26).

Mivel a metabolizmus peptid hidrolízissel történik, a károsodott májműködés várhatóan nincs hatással a farmakokinetikára.

5.3 A preklinikai biztonságossági vizsgálatok eredményei

A hagyományos - farmakológiai biztonságossági, ismételt dózistoxicitási, genotoxicitási,- vizsgálatokból származó nem klinikai jellegű adatok azt igazolták, hogy a készítmény emberen való alkalmazásakor különös veszély nem várható. Az endogén urát-oxidáz jelenléte standard állatmodelleken megnehezíti a nem klinikai jellegű vizsgálatok eredményeinek értelmezését.





Csomagolás

6.5 Csomagolás típusa és kiszerelése

A Fasturtec az alábbi kiszerelésekben forgalmazható:

3 db 1,5 mg razburikáz-t tartalmazó injekciós üveg, és 3 db 1 ml oldószert tartalmazó ampulla. A por 2 ml-es vagy 3 ml-es átlátszó (I. típusú) gumidugóval lezárt injekciós üvegben, az oldószer 2 ml-es átlátszó (I. típusú) üvegampullában található.

1 db 7,5 mg razburikáz-t tartalmazó injekciós üveg, és 1 db 5 ml oldószert tartalmazó ampulla. A por 10 ml-es átlátszó (I. típusú) gumidugóval lezárt injekciós üvegben, az oldószer 5 ml-es átlátszó (I.
típusú) üvegampullában található.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

6.6 A megsemmisítésre vonatkozó különleges óvintézkedések és egyéb, a készítmény kezelésével kapcsolatos információk

A razburikázt a mellékelt oldószer teljes mennyiségét felhasználva oldjuk (az 1,5 mg-os razburikáz injekciós üveghez az 1 ml oldószer, a 7,5 mg-os razburikáz injekciós üveghez az 5 ml oldószer ampulla alkalmazandó). Az oldás eredményeként keletkező oldat 1,5 mg/ml koncentrációban tartalmazza a razburikáz-t, mely oldat további hígítása csak 9 mg/ml (0,9%) NaCl oldatot tartalmazó infúziós oldattal végezhető.

Oldatkészítés:
Ellenőrzötten és validáltan aszeptikus körülmények között a razburikáz-t tartalmazó injekciós üvegbe egy ampulla oldószert kell önteni, és gyengéden forgatva összekeverni.
Az oldatot összerázni tilos!
Felhasználás előtt az oldat szemmel ellenőrizendő!
Csak tiszta, színtelen és részecskéktől mentes oldatot szabad felhasználni!
Csak egyszeri felhasználás engedélyezett, a fel nem használt oldatot ki kell dobni.
Az oldószer konzerválószert nem tartalmaz; az elkészített oldat hígítását ellenőrzött és validáltan aszeptikus körülmények között kell elvégezni!

Infúzió előtti hígítás:
Az elkészített oldatból felhasználandó mennyiséget a beteg testsúlya határozza meg. Több injekciós üveg felhasználása is szükséges lehet a megfelelő mennyiségű razburikáz egyszeri adagjának eléréséhez. Az 1 vagy több injekciós üveg felhasználásával nyert oldat hígítását a szükséges 50 ml végtérfogat eléréséhez 9 mg/ml (0,9%) nátrium-klorid oldattal végezzük. A végső, infúziós oldat razburikáz koncentrációja a beteg testsúlyától függ.

Az elkészített oldat nem tartalmaz konzerválószert, ezért a hígított oldat azonnal beadandó.

Infúzió:
A kész infúziót 30 perc alatt kell beadni.

Mintakezelés:
Amennyiben szükséges a beteg húgysavszintjének ellenőrzése, a szigorú mintakezelési eljárás betartásával kell minimálisra csökkenteni az ex vivo degradációt. A vérmintákat heparint tartalmazó előhűtött kémcsövekbe kell összegyűjteni. A mintákat jeges vízfürdőben kell elhelyezni. A plazma minták nyerése azonnali, előhűtött centrifugával (4?C) végzett centrifugálással kell, hogy történjen. Végül, a plazma jeges vízfürdőben tartandó és 4 órán belül elvégzendő a húgysav meghatározás.



6.4 Különleges tárolási előírások

Injekciós üvegben található por tárolása: Hűtőszekrényben (2°C - 8?C) tárolandó.
Nem fagyasztható!
A fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
A gyógyszer feloldás és hígítás utáni tárolására vonatkozó előírásokat lásd a 6.3 pontban.


6.3 Felhasználhatósági időtartam

3 év.

Feloldást, ill. hígítást követően azonnal felhasználandó. A lefolytatott stabilitásvizsgálatok eredményei alapján az elkészített oldat 2-8°C-on tárolva 24 óráig tartható el.


7. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY JOGOSULTJA

Sanofi Winthrop Industrie
82 avenue Raspail
94250 Gentilly
Franciaország


8. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY SZÁMA(I)

EU/1/00/170/001-002


9. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY ELSŐ KIADÁSÁNAK/ MEGÚJÍTÁSÁNAK DÁTUMA

A forgalomba hozatali engedély első kiadásának dátuma: 2001. február 23.
A forgalomba hozatali engedély legutóbbi megújításának dátuma: 2006. február 9.


10. A SZÖVEG ELLENŐRZÉSÉNEK DÁTUMA


A gyógyszerről részletes információ az Európai Gyógyszerügynökség internetes honlapján (http://www.emea.europa.eu/) található.



























Várandósság,szopt.

4.6 Termékenység, terhesség és szoptatás

Terhesség
A razburikáz terhes nőknél történő alkalmazása tekintetében nem áll rendelkezésre információ. Az állatkísérletek során nyert eredmények a standard állat modellekben jelen lévő endogén urát-oxidáz enzim miatt nem értelmezhetők. Mivel a razburikáz teratogén hatása nem zárható ki, a Fasturtec terhesség alatt csak akkor alkalmazható, ha egyértelműen szükséges. A Fasturtec alkalmazása nem javallt olyan fogamzóképes korú nők esetében, akik nem alkalmaznak fogamzásgátlást.

Szoptatás
Nem ismert, hogy a razburikáz kiválasztódik-e a humán anyatejbe. Mivel fehérje, a csecsemőbe átjutó adag várhatóan nagyon alacsony. A Fasturtec alkalmazása során a szoptatás előnyét mérlegelni kell a lehetséges kockázattal szemben.

Termékenység
A razburikáz humán termékenységre gyakorolt hatására vonatkozóan nem áll rendelkezésre információ