Gyógyszerelés elemzésTájékoztatóÉszrevételek

Cikk adatlapVissza

ATRACURIUM BESILATE KALCEKS 10MG/ML OLD INJ V INF 5X5ML

Forgalombahozatali engedély jogosultja:
As Kalceks
Hatástani csoport:
M03AC Egyéb kvaterner ammónium-vegyületek
Törzskönyvi szám:
OGYI-T-23307/04
Hatóanyagok:
Atracurium besylicumDDD
Hatáserősség:
++ (kétkeresztes), igen erős hatású (++)
Fogy. ár:
0 Ft
Kiadhatóság:
I Az egészségügyi szolgáltatást nyújtók számára rendelhető
illetve kiadható gyógyszerkészítmények.
Kiadhatóság jogcíme:
JogcímTámogatás (Ft)Térítési díj (Ft)
Általános0,000,00
Teljes0,000,00
Egyedi engedélyes0,000,00
Tárolás:
+2 és +8 °c között
Fagymentes helyen
Fénytől védve
Eredeti csomagolásban
Felbontás után azonnal felhasználandó
Főbb veszélyeztetett
csoportok:
Terhesség esetén alkalmazása megfontolandó
Koraszülött és újszülött gyerekeknél ellenjavallt
Alkalmazási elôirat

Adagolás

4.2 Adagolás és alkalmazás

Adagolás

Felnőttek

Adagolás intravénás injekcióban
Az atrakurium-bezilát intravénásan alkalmazandó. Felnőtteknél a szokásos dózis 0,3-0,6 mg/ttkg (a teljes blokk kívánt időtartamától függően), amely 15-35 percig biztosít megfelelő izomrelaxációt.
Intratrachealis intubáció 0,5-0,6 mg/ttkg dózis intravénás beadását követően 90 másodpercen belül elvégezhető.
A teljes blokk szükség szerint további 0,1-0,2 mg/ttkg fenntartó adagokkal meghosszabbítható. Az egymást követően alkalmazott fenntartó adagok nem okozzák a neuromuscularis blokkoló hatás kumulációját.

Császármetszés:
Az atrakurium-bezilát császármetszés során alkalmazható az izomzat ellazításának fenntartására, mivel az ajánlott dózis (0,3-0,6 mg/ttkg) mellett klinikailag jelentős mennyiségben nem jut át a placentán.

A teljes blokk megszűnésétől számítva a spontán visszatérés - amikor a tetániás válasz alapján mért normál neuromuscularis funkció 95%-ban visszatér - kb. 35 percen belül megtörténik.

Az atrakurium-beziláttal létrehozott neuromuscularis blokk gyorsan visszafordítható antikolinészteráz szerek, pl. neosztigmin és edrofónium szokásos dózisaival, atropin egyidejű vagy előzetes adagolásával, rekurarizáció kockázata nélkül.

Adagolás intravénás infúzióban
0,3-0,6 mg/ttkg-os kezdő bolus dózis után, az atrakurium-bezilát 0,3-0,6 mg/ttkg/óra dózisban adható a megfelelő neuromuscularis blokk fenntartására hosszabb sebészi beavatkozások esetén.
Az atrakurium-bezilát az ajánlott infúziós sebességgel adható cardiopulmonalis bypass műtéteknél.
Mesterséges hypothermiában a testhőmérséklet 25-26?C-ra való csökkentése mérsékli az atrakurium-bezilát inaktiválódásának sebességét, ezért a neuromuscularis blokk a szokásos infúziós adag kb. felével is fenntartható.

Gyermekek és serdülők
Egy hónaposnál idősebb kortól a testtömegre számított adagolás a felnőttekével megegyező. A rendelkezésre álló adatok elégtelensége miatt az atrakurium-bezilát alkalmazása újszülötteknél nem ajánlott (lásd 5.1 pont).

Idősek
Időseknél a szokásos dózis alkalmazható. Ajánlott azonban, hogy a kezdő dózis a megengedett dózistartomány alsó határán legyen, és lassan adják be.

Vese- vagy májkárosodás
Vese- vagy májkárosodásban szenvedő betegeknél nincs szükség dózismódosításra, a szokásos dózis alkalmazható még a betegség végstádiumában is.

Cardiovascularis betegség
Klinikailag manifeszt cardiovascularis betegségben szenvedő betegeknél a kezdő dózist lassan, 60 másodperc alatt kell beadni.

Intenzív terápia
Az opcionálisan adható, 0,3-0,6 mg/ttkg-os kezdő bolus dózist követően az atrakurium-bezilát infúzióban folyamatosan adagolva, 11-13 mikrogramm/ttkg/perc (0,65-0,78 mg/ttkg/óra) sebességgel alkalmazható a neuromuscularis blokk fenntartására. Az egyes betegek dózisszükséglete azonban jelentősen eltérhet, és az idő múlásával változhat. Bizonyos betegeknél elegendő a 4,5 mikrogramm/ttkg/perc (0,27 mg/ttkg/óra) alacsony infúziós sebesség, míg egyes esetekben akár 29,5 mikrogramm/ttkg/perc (1,77 mg/ttkg/óra) infúziós sebességre is szükség lehet.

Intenzív terápiában részesülő betegeknél a neuromuscularis blokkból való spontán visszatérés független az adagolás időtartamától. A spontán visszatérés a 0,75 feletti T1-T4 hányadoshoz, átlagosan 60 perc elteltével várható (tartomány: 32-108 perc).

Monitorozás
Mint minden neuromuscularis blokkoló gyógyszer alkalmazásakor, az atrakurium-bezilát alkalmazása alatt is javasolt a neuromuscularis funkció rendszeres ellenőrzése az adagolás egyéni beállítása céljából.

Az alkalmazás módja

Injekcióban vagy infúzióban történő intravénás alkalmazásra.
A gyógyszer alkalmazás előtti hígítására vonatkozó utasításokat lásd a 6.6 pontban.




Figyelmeztetés

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

Mint minden neuromuscularis blokkoló hatóanyag, az atrakurium-bezilát is bénítja mind a légzőizmokat, mind a többi vázizmot, azonban nincs hatással az öntudatra. A készítmény csak megfelelő általános anesztéziában, és kizárólag gyakorlott aneszteziológus által vagy felügyelete alatt alkalmazható, az endotrachealis intubáció és gépi lélegeztetés feltételeinek biztosításával.

Az atrakurium-bezilát alkalmazása során érzékeny betegeknél hisztamin-felszabadulás fordulhat elő. Az atrakurium-bezilát elővigyázatossággal adandó azoknak a betegeknek, akiknek az anamnézise arra utal, hogy fokozottan érzékenyek a hisztamin hatásaira. Bronchospasmus fordulhat elő olyan betegeknél, akiknek anamnézisében allergia vagy asztma szerepel.

Az atrakurium-bezilát elővigyázatossággal alkalmazandó olyan betegeknél, akik korábban túlérzékenyek voltak más neuromuscularis blokkolókra, mivel a neuromuscularis blokkolók között nagy arányban (több mint 50%-ban) fordult elő keresztérzékenység (lásd 4.3 pont).

Az ajánlott dózishatárok között az atrakurium-bezilátnak nincs jelentős vagus- vagy ganglionblokkoló hatása. Következésképpen a javasolt dózisokban adva a készítménynek nincs klinikailag jelentős hatása a szívfrekvenciára, és nem fogja ellensúlyozni a bradycardiát, amit számos anesztetikum vagy a vagusizgalom is kiválthat a műtéti beavatkozás alatt.

Hasonlóan más nem depolarizáló neuromuscularis blokkolókhoz, az atrakurium-bezilát iránt is megnövekedett érzékenységgel kell számolni myasthenia gravisban vagy más neuromuscularis betegségben szenvedő betegeknél, valamint az elektrolit-háztartás súlyos zavara esetén.

Az atrakurium-bezilátot 60 másodperc alatt kell beadni azoknak a betegeknek, akik szokatlanul érzékenyek az artériás vérnyomásesésre, pl. a hypovolaemiás betegek.

A magas pH inaktiválja az atrakurium-bezilátot, ezért nem keverhető közös fecskendőben tiopentállal vagy más lúgos kémhatású szerekkel.

Ha az atrakurium-bezilátot kis vénába adják be, az injekció beadása után fiziológiás sóoldattal kell bemosni a vénába. Amikor más anesztetikumot is adnak ugyanazon injekciós tűn vagy kanülön keresztül, fontos, hogy a gyógyszerek mindegyikét külön-külön bemossák megfelelő mennyiségű fiziológiás sóoldattal.

A készítmény hipotóniás oldat, ezért nem adható vértranszfúzió infúziós szerelékébe.

Malignus hyperthermiára hajlamos sertésekkel végzett állatkísérletek, és a malignus hyperthermiára hajlamos betegekkel végzett klinikai vizsgálatok nem igazolták, hogy az atrakurium-bezilát előidézi ezt a szindrómát.

Más neuromuscularis blokkolókhoz hasonlóan rezisztencia alakulhat ki az atrakurium-bezilát izomlazító hatásával szemben égési sérülést szenvedett betegeknél. Az ilyen betegeknek az égési sérülés óta eltelt időtől és az égés mértékétől függően nagyobb adagokra lehet szükségük.

Intenzív osztályon kezelt betegek
A laudanozin (az atrakurium-bezilát egyik metabolitja) kísérleti állatoknak nagy dózisokban történő beadását átmeneti hipotóniával, és egyes fajoknál cerebralis excitátoros hatásokkal hozták összefüggésbe. Jóllehet észleltek görcsrohamokat intenzív osztályon atrakurium-beziláttal kezelt betegeknél, a laudanozinnal való ok-okozati összefüggést nem igazolták (lásd 4.8 pont).


4.7 A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre vonatkozó elővigyázatosság az atrakurium alkalmazásával kapcsolatban nem értelmezhető.
Az atrakurium-bezilátot mindig általános anesztéziával kombinációban alkalmazzák, ezért az általános anesztéziát követő szokásos óvintézkedések alkalmazandók.


4.9 Túladagolás

Tünetek
A túladagolás főbb tünetei az elhúzódó izombénulás és annak következményei.

Kezelés
Alapvetően fontos a beteg légútjainak szabadon tartása, és asszisztált pozitív nyomású lélegeztetés végzése mindaddig, amíg a spontán légzés nem kielégítő. Teljes szedáció szükséges, mivel az éberség nem csökken. Amint a spontán visszatérés első jelei mutatkoznak, a visszatérés gyorsítható antikolinészteráz gyógyszerek és kísérőként atropin vagy glikopirrolát adásával.





Kölcsönhatás

4.5 Gyógyszerkölcsönhatások és egyéb interakciók

Az atrakurium-bezilát által előidézett neuromuscularis blokád hatását növelhetik az együtt alkalmazott inhalációs anesztetikumok, pl. a halotán, az izoflurán vagy az enflurán.
Hasonlóan az összes nem depolarizáló neuromuscularis blokkolóhoz, a nem depolarizáló blokkoló hatás növekedhet a következő gyógyszerekkel történő kölcsönhatás eredményeképpen:
- antibiotikumok, beleértve az aminoglikozidokat, polimixineket, spektinomicint, tetraciklineket, linkomicint és klindamicint is;
- antiarrhythmiás szerek: propranolol, kalciumcsatorna-blokkolók, lidokain, prokainamid és kinidin;
- diuretikumok: furoszemid és esetleg mannit, tiazidok és az acetazolamid;
- magnézium-szulfát;
- ketamin;
- lítiumsók;
- ganglionblokkoló hatóanyagok: trimetafán, hexametónium.

Ritkán bizonyos gyógyszerek súlyosbíthatják vagy felfedhetik a látens myasthenia gravist, vagy éppen myastheniás szindrómát indukálhatnak; ilyen jelenségek kialakulása következtében az atrakurium-bezilát iránti érzékenység fokozódhat. Ilyen gyógyszerek lehetnek különféle antibiotikumok, béta-blokkolók (propranolol, oxprenolol), antiarrhythmikumok (prokainamid, kinidin), reumaellenes szerek (klorokin, penicillamin), trimetafán, klórpromazin, szteroidok, fenitoin és lítium.

A nem depolarizáló neuromuscularis blokád kialakulása valószínűleg elhúzódik és időtartama megrövidül azoknál a betegeknél, akik tartós antikonvulzív terápiában (fenitoin, karbamazepin) részesülnek.

Nem depolarizáló neuromuscularis blokkolók atrakurium-beziláttal történő egyidejű alkalmazása nagyobb mértékű neuromuscularis blokádot eredményezhet, mint ami az atrakurium-bezilát ekvipotens teljes adagjától várható. A szinergista hatás mértéke változó lehet különböző gyógyszer-kombinációk esetén.

Depolarizáló izomrelaxánsokat, pl. szuxametóniumot, nem szabad a nem depolarizáló szerek blokkoló hatásának meghosszabbítására használni, ugyanis ez olyan elhúzódó, komplex blokádot eredményezhet, amelyet nehéz antikolinészteráz gyógyszerrel visszafordítani.

Az Alzheimer-kór kezelésében gyakran alkalmazott antikolinészterázok, pl. donepezil alkalmazása megrövidítheti az atrakurium-beziláttal kiváltott neuromuscularis blokád időtartamát és csökkentheti annak mértékét.


6.2 Inkompatibilitások

A magas pH inaktiválja az atrakurium-bezilátot, ezért nem keverhető azonos fecskendőben lúgos kémhatású szerekkel (pl. tiopentált tartalmazó oldatokkal).
A készítmény hipotóniás oldat, ezért nem adható vértranszfúzió infúziós szerelékébe.
Ez a gyógyszer kizárólag a 6.6 pontban felsorolt gyógyszerekkel keverhető.




Mellékhatás

4.8 Nemkívánatos hatások, mellékhatások

A leggyakrabban jelentett mellékhatások a hypotonia (enyhe, illetve közepesen súlyos) és a kipirulás. Ezek a mellékhatások a hisztamin-felszabadulásnak tulajdoníthatók. Nagyon ritkán súlyos anafilaxiás vagy anafilaktoid reakciókat jelentettek olyan betegeknél, akik az atrakurium-bezilátot egy vagy több anesztetikummal együtt kapták.

Az alábbi mellékhatások a MedDRA szervrendszer szerinti osztályozása, és a következő gyakorisági kategóriák szerint kerülnek felsorolásra: nagyon gyakori (? 1/10), gyakori (? 1/100 - < 1/10), nem gyakori (? 1/1000 - < 1/100), ritka (? 1/10 000 - < 1/1000), nagyon ritka (< 1/10 000), nem ismert (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg).
A "nagyon gyakori", "gyakori" és "nem gyakori" mellékhatások klinikai vizsgálatok adataiból származnak. A "ritka" és "nagyon ritka" mellékhatások főként spontán adatokból származnak.
Érbetegségek és tünetek
Gyakori
Hypotonia (enyhe, átmeneti)*, kipirulás*
Légzőrendszeri, mellkasi és mediastinalis betegségek és tünetek
Nem gyakori
Bronchospasmus*
A forgalomba hozatalt követően jelentett mellékhatások
Immunrendszeri betegségek és tünetek
Nagyon ritka
Anafilaxiás reakció, anafilaktoid reakció, beleértve a következőket is: sokk, keringési elégtelenség, szívmegállás
Nagyon ritkán súlyos anafilaktoid vagy anafilaxiás reakciókról is beszámoltak olyan betegeknél, akik az atrakurium-beziláttal együtt egy vagy több anesztetikumot kaptak.
Idegrendszeri betegségek és tünetek
Nem ismert
Görcsrohamok
Intenzív terápiában részesülő betegeknél, akik az atrakurium-bezilátot több más gyógyszerrel együtt kapták, előfordultak görcsrohamok. Ezeknek a betegeknek általában egy vagy több olyan egészségügyi problémájuk volt, amelyek hajlamosíthatják őket a görcsrohamokra (pl. koponyasérülés, cerebralis ödéma, vírusos encephalitis, hypoxiás encephalopathia, uraemia). Ok-okozati összefüggést a laudanozinnal (az atrakurium-bezilát egyik metabolitja) nem igazoltak. Klinikai vizsgálatok alapján, nincs összefüggés a plazma laudanozin-koncentrációja és a görcsrohamok előfordulása között.
A bőr és a bőr alatti szövet betegségei és tünetei
Ritka
Urticaria
A csont- és izomrendszer, valamint a kötőszövet betegségei és tünetei
Nem ismert
Myopathia, izomgyengeség
Súlyosan beteg, intenzív terápiában részesülő betegeknél néhány esetben izomgyengeséget és myopathiát figyeltek meg izomrelaxánsok hosszú ideig történő adását követően. A legtöbb ilyen beteg egyidejűleg kortikoszteroidokat is kapott. Az atrakurium-beziláttal való ok-okozati összefüggést nem igazolták.
*A hisztamin-felszabadulás következtében kialakult tünetek.

Feltételezett mellékhatások bejelentése
A gyógyszer engedélyezését követően lényeges a feltételezett mellékhatások bejelentése, mert ez fontos eszköze annak, hogy a gyógyszer előny/kockázat profilját folyamatosan figyelemmel lehessen kísérni.
Az egészségügyi szakembereket kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat a hatóság részére az V. függelékben található elérhetőségek valamelyikén keresztül.




Farmakológia

5. FARMAKOLÓGIAI TULAJDONSÁGOK

5.1 Farmakodinámiás tulajdonságok

Farmakoterápiás csoport: Izomrelaxánsok, egyéb kvaterner ammóniumvegyületek
ATC kód: M03AC04

Hatásmechanizmus
Az atrakurium-bezilát nagymértékben szelektív, kompetitív, nem depolarizáló neuromuscularis blokkoló szer.

Farmakodinámiás hatások
Az atrakurium-bezilátnak nincs közvetlen hatása az intraocularis nyomásra, ezért alkalmazható szemészeti műtétek során is.

Gyermekek és serdülők
A korlátozott szakirodalmi adatok arra utalnak, hogy újszülötteknél az atrakurium-bezilát hatáskezdetének időpontja és hatástartama a gyermekekével összehasonlítva változó (lásd 4.2 pont).

5.2 Farmakokinetikai tulajdonságok

Felszívódás
Az atrakurium-bezilát plazmába történő felszívódását egyszeri bolus dózis és folyamatos intravénás infúzió beadásával is vizsgálták. Az atrakurium hatásának megjelenéséig eltelt idő kb. 2-3 perc, míg a hatás időtartama 45 perc volt.

Eloszlás
Az atrakurium-bezilát plazma felezési ideje (t1/2) 19,9 (±0,6) perc, a teljes eloszlási térfogat (Vd) pedig kb. 0,16 l/ttkg. Az atrakurium-bezilát 82%-ban kötődik a plazmafehérjékhez. Előzetes vizsgálatok arra utalnak, hogy az atrakurium-bezilát jelentős mértékben nem jut át a placentán.

Biotranszformáció
Az atrakurium-bezilát inaktiválása egyrészt Hofmann-elimináció - egy fiziológiás pH-n és hőmérsékleten lezajló spontán, nem enzimatikus degradációs folyamat - révén történik, másrészt egy nem specifikus észterázok által katalizált észter-hidrolízisen keresztül.

Pszeudokolinészteráz-hiányt mutató betegek plazmáját vizsgálva, semmilyen eltérés nem volt kimutatható az atrakurium-bezilát inaktiválásában.

A pH és testhőmérséklet fiziológiás határokon belüli változásai nem befolyásolják az atrakurium hatástartamát.

Elimináció
Az atrakurium-bezilát neuromuscularis blokkoló hatásának megszűnése nem függ a hepaticus vagy renalis metabolizmustól, vagy kiválasztástól. Ezért hatástartamát valószínűleg nem befolyásolja a vese, a máj vagy a keringés működésének zavara.
Az atrakurium-bezilát eliminációs felezési ideje megközelítőleg 20 perc, az eloszlási térfogat pedig 0,16 l/ttkg.

Az atrakurium-bezilát és metabolitjai, köztük a laudanozin, plazmaszintjét a hemofiltráció és hemodiafiltráció csupán minimális mértékben befolyásolja. A hemodialízis és a hemoperfúzió hatása a plazma atrakurium- és metabolitszintjére nem ismert.

A metabolitok koncentrációja emelkedett az intenzív terápiában részesülő, vese- és/vagy májkárosodásban szenvedő betegeknél (lásd 4.4 pont). Ezek a metabolitok nem vesznek részt a neuromuscularis blokád létrejöttében.

5.3 A preklinikai biztonságossági vizsgálatok eredményei

Mutagenitás
Az atrakurium-bezilát baktériumoknál és patkányok mieloid sejtjeinél nem mutatott mutagenitást. In vitro emlőssejtekben enyhe mutagén hatás csak citotoxikus koncentrációknál volt megfigyelhető. Embernél az atrakurium-bezilát expozíció jellegét figyelembe véve, a sebészeti beavatkozás során atrakurium-beziláttal előidézett izomrelaxáció mutagenitási kockázata elhanyagolható.

Karcinogenitás
Karcinogenitási vizsgálatokat nem végeztek.





Csomagolás

6.5 Csomagolás típusa és kiszerelése

2,5 ml vagy 5 ml oldat 5 ml-es, I.-es típusú, színtelen, törőponttal vagy törővonallal ellátott boroszilikát üvegampullában.
Ampullák PVC tálcán, dobozban.

Kiszerelés: 1 db vagy 5 db ampulla.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

6.6 A megsemmisítésre vonatkozó különleges óvintézkedések és egyéb, a készítmény kezelésével kapcsolatos információk

Az oldatot felhasználás előtt szabad szemmel meg kell vizsgálni. Csak tiszta, részecskéktől mentes oldat használható fel.

Az atrakurium-bezilát a következő infúziós oldatokkal kompatibilis:
Infúziós oldat
Stabilitás időtartama
Nátrium-klorid iv. infúzió (9 mg/ml)
Glükóz iv. infúzió (50 mg/ml)
Ringer iv. infúzió
Nátrium-klorid (1,8 mg/ml) és glükóz (40 mg/ml) iv. infúzió
Ringer-laktát iv. infúzió
24 óra
8 óra
8 óra
8 óra
4 óra

A fenti oldatokkal történő hígítást követően a 0,5 mg/ml vagy ennél nagyobb koncentrációjú atrakurium-bezilát infúziós oldatok a táblázatban jelzett időtartamig maradnak stabilak nappali fényben, legfeljebb 25 ?C hőmérsékleten.
Bármilyen fel nem használt gyógyszer, illetve hulladékanyag megsemmisítését a gyógyszerekre vonatkozó előírások szerint kell végrehajtani.

Megjegyzés: ?? (két keresztes)
Osztályozás: II./3 csoport
Korlátozott érvényű orvosi rendelvényhez kötött, az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. Törvény 3. §-ának ga) pontja szerinti rendelőintézeti járóbeteg-szakellátást vagy fekvőbeteg-szakellátást nyújtó szolgáltatók által biztosított körülmények között alkalmazható gyógyszer (I).



6.4 Különleges tárolási előírások

Hűtőszekrényben (2 °C-8 °C) tárolandó. Nem fagyasztható!
A fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
A gyógyszer első felbontás utáni tárolására vonatkozó előírásokat lásd a 6.3 pontban.
A gyógyszer hígítás utáni tárolására vonatkozó előírásokat lásd a 6.3 és 6.6 pontban.


6.3 Felhasználhatósági időtartam

Felhasználhatósági időtartam az első felbontás előtt
2 év
Kizárólag egyszeri alkalmazásra. Felbontást követően a készítményt azonnal fel kell használni.

Felhasználhatósági időtartam hígítás után
Nátrium-klorid infúziós oldattal történő hígítás után a készítmény kémiai és fizikai stabilitása 25 °C-on 24 órán át, míg egyéb általános infúziós folyadékokkal történő hígítás után 25 °C-on 4 vagy 8 órán át igazolt (lásd 6.6 pont).

Mikrobiológiai szempontok miatt a készítményt azonnal fel kell használni, kivéve ha a felbontás/hígítás módja kizárja a mikrobiológiai szennyeződés kockázatát. Amennyiben nem használálják fel azonnal, a felhasználásig az eltartási idő és a tárolási körülmények a felhasználó felelőssége.


7. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY JOGOSULTJA

AS KALCEKS
Krustpils iela 71E
Riga, LV-1057
Lettország
Tel.: +371 67083320
E-mail: kalceks@kalceks.lv


8. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY SZÁMA(I)

OGYI-T-23307/01 1 × 2,5 ml üvegampullában
OGYI-T-23307/02 5 × 2,5 ml üvegampullában
OGYI-T-23307/03 1 × 5 ml üvegampullában
OGYI-T-23307/04 5 × 5 ml üvegampullában


9. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY ELSŐ KIADÁSÁNAK/ MEGÚJÍTÁSÁNAK DÁTUMA

A forgalomba hozatali engedély első kiadásának dátuma: 2018. január 10.
A forgalomba hozatali engedély legutóbbi megújításának dátuma: 2022. szeptember 6.


10. A SZÖVEG ELLENŐRZÉSÉNEK DÁTUMA

2022. szeptember 6.
3




OGYÉI/9052/2022