Gyógyszerelés elemzésTájékoztatóÉszrevételek

INSUMAN COMB 15 100NE/ML SZUSZP INJ PATRONBAN 5X3ML - BetegtájékoztatóVissza


Insuman Comb 15 100 NE/ml szuszpenzió injekcióhoz patronban 3 ml

Kérjük, hogy figyelmesen olvassa el ezt a tájékoztatót mielőtt a gyógyszert alkalmazza.
Tartsa meg ezt a tájékoztatót. Lehet, hogy ismételten el akarja olvasni.
Bármilyen kérdésével kapcsolatban forduljon orvosához vagy a gyógyszerészhez.
Ezt a gyógyszert az orvos személyesen Önnek írta fel. A készítményt másoknak átadni nem szabad, mert számukra ártalmas lehet, még abban az esetben is, ha tüneteik az Önéhez hasonlóak.

Milyen hatóanyagot és segédanyagokat tartalmaz a készítmény?
Egy milliliter szuszpenzió 100 NE (Nemzetközi Egység) human inzulin hatóanyagot tartalmaz.
Segédanyagok: cink-klorid, fenol, glicerin, m-krezol, nátrium-dihidrogén-foszfát-dihidrát, nátrium-hidroxid, protamin-szulfát, sósav, injekcióhoz való deszt. víz.

Mi az Insuman Comb 15 és milyen betegség kezelésére szolgál?
Az Insuman Comb 15 szuszpenzió injekcióhoz, melyet a bőr alá kell beadni. Az Insuman Comb 15-ben található inzulint rekombináns DNS technológiával gyártják az Escherichia coli baktérium felhasználásával, és azonos az emberi szervezetben található inzulinnal ("human inzulin").

Az Insuman Comb 15 fokozatosan kialakuló hatású és hosszú hatástartamú inzulinkészítmény. A hatóanyag 15 %-a vízben oldva, 85 %-a apró inzulin-protamin kristályok formájában van jelen. A szuszpenziót patronokba töltik, amelyeket az Optipen nevű, inzulin beadására szolgáló készülékben (ún. pen-ben) történő használatra alakítottak ki. A patronok egyenként
3 ml szuszpenziót (300 NE) tartalmaznak, és 4, 5 és 10 patront tartalmazó csomagolásban kaphatók.
Az Insuman Comb 15 a magas vércukorszint csökkentésére alkalmazandó, cukorbetegségben (diabetes mellitus) szenvedő betegek esetén. A diabetes mellitus olyan betegség, amikor a szervezet nem képes annyi inzulint termelni, hogy a vércukorszint megfelelő maradjon.

Mi a teendő az Insuman Comb 15 alkalmazása előtt?

Mikor nem alkalmazható a gyógyszer?
Ha Ön allergiás az Insuman Comb 15-ben található inzulinra, vagy a segédanyagok valamelyikére (lásd feljebb), általában nem szabad elkezdenie használni, vagy tovább használnia a készítményt. Ennek ellenére nem szabad egyszerűen abbahagynia a kezelést, mivel ez súlyos hyperglykaemiához (nagyon magas vércukorszinthez) és ketoacidosishoz (olyan betegséghez, amikor savak képződnek a vérben, mert a szervezet a cukrok helyett a zsírokat bontja le) vezethet. Ehelyett azonnal értesítse a kezelőorvost, aki majd megállapítja, hogy valóban allergiáról van-e szó, és eldönti, mi a teendő.

Az Insuman Comb 15-öt nem szabad vénába (visszérbe) beadni. Nem használható inzulin pumpában és egyéb infúziós pumpákban - ehhez más inzulinkészítmények állnak rendelkezésre.

Különleges figyelmeztetések
Kérjük, hogy pontosan kövesse és tartsa be az adagolásra, az ellenőrzésekre (vér- és vizeletvizsgálatok), a diétára és a rendszeres testmozgásra (fizikai munka és testedzés) vonatkozó orvosi utasításokat.

Speciális betegcsoportok
Ha Ön vese- vagy májkárosodásban szenved, ill. időskorú, kérje ki kezelőorvosa tanácsát, mivel alacsonyabb inzulin adagra lehet szüksége.

Utazás
Utazás előtt keresse fel kezelőorvosát. Szükség lehet arra, hogy megbeszéljék a következőket:
- az Ön inzulinkészítményének a hozzáférhetőségét az adott országban,
- az inzulin, a fecskendők stb. elérhetőségét,
- az inzulin utazás alatti helyes tárolását,
- az étkezési és inzulinadagolási időpontokat utazás közben,
- az időzónák változásának lehetséges befolyásoló hatásait,
- az esetleges új, egészségre ártalmas tényezőket, melyek a látogatni kívánt ország(ok)ban léphetnek fel.

Megbetegedések és sérülések
Ha megbetegedett vagy komolyabban megsérült, hajlamos lehet a vércukorszint-emelkedésre (hyperglykaemia). Amennyiben nem eszik eleget, vércukorszintje túl alacsonyra csökkenhet (hypoglykaemia). Ilyen esetekben a cukorbetegségének kezelése sok odafigyelést igényel. Gyakran előfordulhat, hogy orvosi segítségre lesz szüksége. Fontos, hogy szükség esetén időben forduljon orvoshoz. Ha Önnek 1. típusú diabetese van (inzulin-függő diabetes mellitus), ne állítsa le az inzulinkezelését, és mindig biztosítsa az elegendő mennyiségű szénhidrátbevitelt. Az Önről gondoskodó vagy az Önt ápoló személyeket mindig tájékoztatnia kell arról, hogy inzulinkezelésben részesül.

Terhesség
Tájékoztatnia kell kezelőorvosát, ha terhességet kíván vállalni, vagy ha a terhesség ténye már megállapítást nyert. Az inzulinadagolás módosítása válhat szükségessé a terhesség során és a szülést követően. Ebben az időszakban, gyermeke egészsége miatt különösen fontos a vércukorszintjének a beállítása és ellenőrzése, valamint a hypoglykaemia megelőzése. Az Insuman Comb 15 terhes nőknél történő alkalmazásáról azonban nincs tapasztalat.

Szoptatás
Szoptatás alatt az inzulinadag és a diéta módosítása válhat szükségessé, ezzel kapcsolatban érdeklődjön a kezelőorvosánál.

Járművezetés és gépkezelés
Túl alacsony (hypoglykaemia) vagy túl magas vércukorszint (hyperglykaemia), valamint látászavarok esetén csökkenhet a koncentráló- és reakcióképesség.
Ezt mindig szem előtt kell tartani olyan helyzetekben, amelyek az Ön és mások számára veszélyt jelenthetnek (pl. autóvezetés vagy gépek kezelése). Kérje ki orvosa tanácsát az autóvezetésre vonatkozóan, ha:
- gyakran kerül hypoglykaemiás állapotba,
- a hypoglykaemia figyelmeztető tünetei csökkentek vagy hiányoznak.


Alkalmazható-e más gyógyszerrel egyidőben?
Egyes gyógyszerek vércukorszint-csökkenést okozhatnak, mások emelhetik a vércukorszintet, míg megint mások mindkét hatást kiválthatják a körülményektől függően. A túl alacsony vagy túl magas vércukorszint elkerülésére mindegyik esetben szükséges lehet az inzulinadag módosítása. Legyen elővigyázatos, ha elkezd szedni egy másik gyógyszert és akkor is, ha befejezi a szedését.
Tájékoztassa kezelőorvosát minden egyidejűleg szedni kívánt gyógyszerről, beleértve azokat is, amelyeket recept nélkül vásárolt. Minden gyógyszer alkalmazása előtt kérdezze meg kezelőorvosától, hogy az a vércukorszintjét miképpen befolyásolhatja, és Önnek emiatt van-e valami teendője.

Az alábbiakban olyan gyógyszerekre találhat példákat, amelyek csökkenthetik a vércukorszintjét, így minden egyidejűleg szedett egyéb diabetes elleni gyógyszer, ACE-gátló, dizopiramid, fluoxetin, fibrátok, MAO-gátlók, pentoxifillin, propoxifen, szalicilátok és szulfonamidok.

Vércukorszintje emelkedhet, ha kortikoszteroidokat (pl. Prednisolon, Medrol), danazolt, diazoxidot, vízhajtókat, glukagont, izoniazidot, ösztrogént és progeszteront (pl. fogamzásgátló tablettát), fenotiazin származékokat, szomatotropint (növekedési hormont), szimpatomimetikumot (pl. adrenalint, szalbutamolt, terbutalint) vagy pajzsmirigy hormont szed.
Vércukorszintje csökkenhet vagy emelkedhet béta-blokkolók, klonidin vagy lítium egyidejű alkalmazásakor, valamint alkohol fogyasztásakor. A pentamidin hypoglykaemiát válthat ki, amelyet esetenként hyperglykaemia követhet.

A béta-blokkolók más szimpatolítikumokhoz (pl. klonidin, guanetidin és reszerpin) hasonlóan gyengíthetik vagy teljesen elnyomhatják a hypoglykaemia figyelmeztető tüneteit.
Ha nem tudja pontosan, hogy szedi-e a fent felsorolt gyógyszerek valamelyikét, forduljon kezelőorvosához vagy a gyógyszerészhez.

Hogyan alkalmazandó az Insuman Comb 15?
Az Ön életvitelének, a vércukorszint- (glükóz-) vizsgálatok eredményeinek és korábbi inzulinadagolásának alapján orvosa
- meghatározza, hogy mennyi gyógyszerre van szüksége naponta,
- megmondja, hogy mikor kell ellenőriznie a vércukorszintjét, és szükség van-e vizeletvizsgálatok végzésére,
- megmondja, hogy mikor kell nagyobb vagy kisebb adagot beadnia az Insuman Comb
15-ből,
- megmutatja, hogy milyen bőrterületeken adható be az injekció.

Sok tényező befolyásolhatja vércukorszintjét. Ismernie kell ezeket ahhoz, hogy megfelelően tudjon alkalmazkodni a vércukorszint-változásokhoz, illetve, hogy képes legyen a túl magas vagy túl alacsony szint megelőzésére. További információkat a 4. szakasz végén lévő bekeretezett részben talál.

Az Insuman Comb 15 injekciót a bőr alá kell beadnia 30-45 perccel étkezés előtt. NEM SZABAD vénába beadni.
Orvosa tud tanácsot adni, melyik bőrterületen kell beadnia az inzulint. Minden injekciónál változtatni kell a beadás helyét az adott bőrterületen belül.
Vénába történő beadáskor, pl. súlyos hyperglykaemia vagy ketoacidosis kezelése esetén, tapasztalt szakemberre és speciális óvintézkedésekre van szükség, ezért az ilyen kezelést kórházban vagy hasonló felszereltségű intézményben kell végezni.

Hogyan kezelendők a patronok
Az Insuman Comb 15 patron formáját az Optipen nevű, inzulin beadására szolgáló eszközben (ún. pen-ben) történő használatra alakították ki. A pen-hez mellékelt tájékoztatóban található információ arról, hogy hogyan kell használni.

A pen-be helyezés előtt a patront 1-2 órán keresztül szobahőmérsékleten kell tartani. Az inzulint jól össze kell keverni és a pen-be helyezés előtt ellenőrizni kell. Később, a beadást közvetlenül megelőzően az inzulint ismét, minden esetben jól össze kell keverni.
Ehhez javasolt a patron vagy a pen függőleges helyzetből történő lassú fel-le mozgatása (legalább tízszer). A keveredés megkönnyítésére 3 fémgolyó található a patronban.

Az összekeverés után a folyadéknak egyenletesen tejszerűvé kell válnia. Az Insuman Comb 15 nem használható fel, ha ez nem következett be, ha például a szuszpenzió tiszta, áttetsző maradt vagy csomósodás, látható részecskék, kicsapódás, a patron falához vagy aljához tapadás, vagy bármi ehhez hasonló észlelhető. Ilyenkor egy másik, homogén szuszpenziót tartalmazó patront kell használni.

Szintén új patron szükséges, amennyiben azt észleli, hogy a vércukor kontrollja váratlanul rosszabbodik Ezt az inzulin hatásosságának csökkenése okozhatja. Ha úgy érzi, probléma van az inzulinjával, ellenőriztesse a kezelőorvosával vagy a gyógyszerészével.

A beadás előtt el kell távolítani a levegőbuborékokat. Ügyeljen arra, hogy sem alkohol, sem más fertőtlenítőszer vagy egyéb anyag ne kerüljön érintkezésbe az inzulinnal.
Az inzulint semmilyen más gyógyszerrel nem szabad összekeverni. Az üres patront nem szabad újratölteni és újra használni. A patron tartalmához semmilyen más gyógyszert sem szabad hozzáadni.

A pen meghibásodása
Ha a pen nem működik megfelelően, a patron tartalma fecskendőbe szívható. Ezért célszerű fecskendőket és tűket is magánál tartania. A beadáshoz csak az ehhez a (100 NE/ml) koncentrációhoz tartozó fecskendőt szabad használni.

Hibalehetőségek az adagolás során
Kérjük, beszélje meg orvosával előre, mi a teendője, ha véletlenül túl sok vagy túl kevés inzulint adott be, illetve, ha kihagyott egy adagot.
Túl sok Insuman Comb 15 beadásakor hypoglykaemia alakulhat ki. Gyakran ellenőrizze vércukorszintjét. Általánosságban a hypoglykaemia megelőzéséhez többet kell ennie és ellenőriznie kell a vércukorszintjét. A hypoglykaemia kezelésére vonatkozó információkat nézze meg a 4. szakasz végén lévő bekeretezett részben.
Egy adag kimaradásakor vagy túl kevés Insuman Comb 15 beadásakor túl magasra emelkedhet a vércukorszint. Gyakran ellenőrizze a vércukorszintjét. A hyperglykaemia kezelésére vonatkozó további információt olvassa el a 4. szakasz végén lévő bekeretezett részben.




Milyen mellékhatások alakulhatnak ki az alkalmazás során?
Túl alacsony vércukorszint (hypoglykaemia)
Ha a vércukorszintje nagy mértékben csökken, elveszítheti az eszméletét. A súlyos hypoglykaemia szívinfarktust vagy agykárosodást okozhat és életveszélyes lehet. Fel kell, hogy tudja ismerni a vércukorszint nagy mértékű csökkenését ahhoz, hogy a megfelelő teendőket elvégezhesse. Kérjük, nézze meg a hypoglykaemiára, ill. kezelésére vonatkozó további fontos információkat a szakasz végén lévő bekeretezett részben.

Túl magas vércukorszint (hyperglykaemia)
A túl magas vércukorszint azt mutatja, hogy a beadottnál esetleg több inzulinra lett volna szüksége.
Kérjük, olvassa el a további információkat a szakasz végén lévő bekeretezett részben.

A szemet érintő mellékhatások
A vércukorszint jelentős javulása vagy rosszabbodása átmeneti látásromlást okozhat. Proliferatív retinopathiában (cukorbetegséggel összefüggő szembetegségben) szenvedő betegek esetén a súlyos hypoglykaemiás rohamok átmeneti vakságot okozhatnak.

Bőrtünetek és allergiás reakciók
Ha ugyanarra a helyre túl gyakran adja be az inzulint, azon helyen a bőr alatti zsírszövet összezsugorodhat vagy megvastagodhat (ún. lipodystrophia alakulhat ki). Az ilyen helyen beadott inzulininjekció csökkentheti az inzulin hatékonyságát. Ez a probléma kiküszöbölhető, ha az injekció beadása mindig más helyen történik egy területen belül.

Ritkán előfordulhatnak a beadási helyen kialakuló reakciók (pl. bőrvörösödés, szokatlanul erős fájdalom az injekció beadásakor, viszketés, csalánkiütés, duzzanat vagy gyulladás). Ezek a tünetek az injekció beadási helye körüli területre is kiterjedhetnek. A legtöbb enyhe reakció általában néhány napon vagy héten belül megszűnik.
A súlyos allergiás reakciók nagyon ritkák. Az inzulinnal vagy a segédanyagokkal szembeni reakciók kiterjedt bőrtüneteket, bőr- és nyálkahártya-duzzanatot (angioedema), légszomjat, vérnyomásesést vagy akár keringés-összeomlást okozhatnak és életveszélyessé válhatnak.

Egyéb mellékhatások
Az inzulinkezelés inzulinellenes antitestek képződését válthatja ki. Ez ritkán az inzulinadag módosítását teszi szükségessé.
Ritkán az inzulinkezelés a lábikra és a boka duzzadásával járó, átmeneti vízvisszatartást válthat ki.

Tájékoztassa a kezelőorvosát vagy a gyógyszerészt, ha a leírt mellékhatások valamelyikét vagy bármely egyéb szokatlan, váratlan tünetet észlel.
Azonnal forduljon orvoshoz, ha a jelentkező mellékhatások súlyosak, hirtelen lépnek fel vagy gyorsan súlyosbodnak.

Túl magas vércukorszint (hyperglykaemia)
Lehet, hogy túl magas a vércukorszintje, ha pl.:
- nem adta be inzulinadagját, vagy ha nem adott be eleget, valamint ha, pl. a nem megfelelő tárolás miatt csökkent hatású készítményt adott be,
- kevesebb testmozgást végez, ha stresszhatás alatt áll (érzelmi okból, idegesség miatt), ha megsérült vagy műtéten esett át, lázas vagy egyéb betegsége van,
- bizonyos más gyógyszereket szedett vagy szed egyidejűleg (ld. a 2. szakaszt).

A túl magas vércukorszint jelei között szerepel a szomjúság, a nagy mennyiségű vizeletürítés, fáradtság, száraz bőr, arcpirosodás, étvágytalanság, alacsony vérnyomás, gyors szívverés, valamint glükóz és ketontestek jelenléte a vizeletben. Inzulinhiány okozta súlyos állapotot (ketoacidózist) jelenthet, ha hasi fájdalom, gyors és mély légzés, álmosság vagy akár eszméletvesztés fordul elő.

Amennyiben a fenti tünetek valamelyikét észleli, amilyen hamar csak lehet, ellenőrizze a vércukorszintjét és a ketontestek jelenlétét a vizeletben. A súlyos hyperglykaemia vagy a ketoacidózis mindig orvosi kezelést igényel, többnyire kórházban.

Túl alacsony vércukorszint (hypoglykaemia)
Lehet, hogy túl alacsony a vércukorszintje, ha pl.:
- a szükségesnél több inzulint adott be magának,
- a beadott injekció után kihagyja vagy elhalasztja az étkezést,
- nem eszik elegendő mennyiséget vagy kevesebb szénhidrát-tartalmú ételt fogyaszt (a cukor vagy a cukorhoz hasonló anyag az ún. szénhidrát; a mesterséges édesítőszerek NEM szénhidrátok),
- hányás, ill. hasmenés miatt szénhidrátot veszít,
- alkoholt fogyaszt, különösen, ha emellett keveset vagy egyáltalán nem eszik,
- más jellegű testmozgást/testedzést végez, vagy ha a szokásosnál intenzívebben, illetve hosszabban végzi,
- sérülést, műtétet, ill. a stressz más formáit követően lábadozik,
- lázas vagy egyéb megbetegedésből gyógyul ki,
- bizonyos egyéb gyógyszereket szed vagy szedésüket éppen abbahagyta (lásd a 2. szakaszt).

Valószínűleg szintén túl alacsony a vércukorszintje:
- az inzulinkezelés kezdetén vagy egy másik inzulinkészítményre történő átálláskor,
- ha a vércukorszint csaknem normális vagy ingadozó,
- az inzulin injekció beadási területének megváltoztatásakor (pl. a comb helyett a felkar bőre alá),
- súlyos vese- vagy májbetegség, ill. egyéb betegségek, pl. a pajzsmirigy elégtelen működése esetén.

A vércukorszint nagymértékű vagy túl gyors esését jelezhetik például a következő tünetek: izzadás, nyirkos bőr, izgatottság, gyors szívverés, emelkedett vérnyomás, szívdobogás-érzet és szabálytalan szívverés, mellkasi fájdalom (angina pectoris).
Ezek a tünetek gyakran előbb jelentkeznek, mint azok, amelyek az alacsony agyi vércukorszint hatására alakulnak ki.
Az alacsony agyi vércukorszintet jelzi a fejfájás, erős éhség, hányinger, hányás, fáradtság, álmosság, alvászavarok, nyugtalanság, agresszivitás, a koncentrálás csökkenése, a reakciók romlása, depresszió, zavartság, beszédzavarok (esetenként beszédképtelenség), látászavarok, remegés, bénulás, bizsergés (paraesthesia), zsibbadás és bizsergés a száj környékén, szédülés, az önuralom elvesztése, magatehetetlenség, görcsök, eszméletvesztés.

A hypoglykaemia első, "figyelmeztető" tünetei változhatnak, gyengülhetnek vagy akár teljesen hiányozhatnak is, amennyiben:
- Ön időskorú, régóta cukorbeteg vagy a diabetes szövődményeként kialakult idegrendszeri betegségben (autonóm neuropathiában) szenved,
- a közelmúltban (pl. egy nappal korábban) hypoglykaemiája volt, ill. ha a hypoglykaemia lassan alakul ki,
- majdnem normális a vércukorszintje vagy legalábbis nagyon sokat javult,
- bizonyos egyéb gyógyszereket szed vagy nemrég szedett (lásd a 2. szakaszt).

Ezekben az esetekben súlyos hypoglykaemia fejlődhet ki (akár eszméletvesztéssel) anélkül, hogy ezt észlelni tudná. Mindig legyen tisztában a hypoglykaemia figyelmeztető tüneteivel. A gyakoribb vércukorszint-ellenőrzés segíthet az enyhébb hypoglykaemiás epizódok felismerésében, amelyek egyébként elkerülnék a figyelmét.
Amíg nem ismeri biztosan a figyelmeztető tüneteit, kerülje az olyan helyzeteket, mint pl. a gépkocsivezetés, amikor a hypoglykaemia veszélybe sodorhatja Önt és másokat is.

Mi a teendő a hypoglykaemia kialakulásakor?
1. Ne adjon be inzulint. Azonnal egyen kb. 10-20 g cukrot, pl. glükózt, kockacukrot vagy igyon cukortartalmú üdítőitalt. (Mérjen meg egy kanál cukrot vagy kockacukrot vagy glükóz tablettát, hogy tudja, mit jelent az adott mennyiség.) Vigyázat: Tudnia kell, hogy a mesterséges édesítőszerek vagy a cukor helyett édesítőszerrel készült élelmiszerek (pl. diétás italok) nem segítenek rendezni a hypoglykaemiát.
2. Ezt követően egyen olyasmit, ami hosszabb ideig képes emelni a vércukorszintet (pl. kenyeret). Ezt orvosával vagy a nővérrel meg kell beszélniük.
3. Ha a hypoglykaemia ismét visszatér, egyen további 10-20 g cukrot.
4. Azonnal hívjon fel egy orvost, ha úgy érzi, hogy nem képes a hypoglykaemia rendezésére vagy ha az visszatér.

Mindig tartson magánál legalább 20 g cukrot és valamilyen információt arról, hogy cukorbeteg.

Ha nem tudja lenyelni vagy esetleg elveszíti az eszméletét, glükóz vagy glukagon injekcióra (a vércukorszintet emelő gyógyszer) lesz szüksége. Ezek az injekciók akkor is indokoltak, ha nem teljesen biztos, hogy hypoglykaemiája van.
Javasolt, hogy amennyiben lehetséges, mérje meg vércukorszintjét a glükóz bevételét követően, így tudja ellenőrizni, hogy valóban hypoglykaemiás állapotban volt-e.

Milyen körülmények között kell tárolni az Insuman Comb 15-öt?
A gyógyszert gyermekek elől el kell zárni!
Az Insuman Comb 15-öt a dobozon és a patronon feltüntetett lejárati időn túl nem szabad felhasználni.
A készítményt 2-8 °C között kell tárolni (hűtőszekrényben). Az eredeti csomagolásban, fénytől védve tartandó. Nem szabad fagyasztani. Vigyázni kell, hogy az Insuman Comb 15 ne érintkezhessen a fagyasztóval vagy a jégakkuval.

Ha a patront kivette a hűtőszekrényből, - a penben történő használathoz, vagy azért, hogy tartalékként vigye magával -, 25 °C-ot meg nem haladó hőmérsékleten 4 hétig tárolhatja. Ezt követően már nem használható fel. A patronokat eredeti csomagolásban, közvetlen hőtől (pl. fűtőtesttől) és közvetlen fénytől (pl. közvetlen napfénytől vagy lámpától) távol kell tartani. Használat közben (a pen-ben) nem szabad hűtőszekrényben tartani.

További információ
Ha bármilyen információra lenne szüksége a készítménnyel kapcsolatban, kérjük, forduljon a forgalomba hozatali engedély jogosultjának helyi képviseletéhez.

Forgalombahozatali engedély jogosultja és gyártó:
Aventis Pharma Deutschland GmbH, Németország, D-65926 Frankfurt am Main.

OGYI-T- 7500/01 (4 x 3 ml)
OGYI-T- 7500/02 (5 x 3 ml)
OGYI-T- 7500/03 (10 x 3 ml)
Betegtájékoztató OGYI-eng. száma: 19.914/41/2001.