Gyógyszerelés elemzésTájékoztatóÉszrevételek

Cikk adatlapVissza

OCTANINE 1000NE POR ÉS OLDÓSZER OLD INJEKCIÓHOZ 1X+1X10ML

Forgalombahozatali engedély jogosultja:
Octapharma (ip) Sprl
Hatástani csoport:
B02BD Véralvadási faktorok
Törzskönyvi szám:
OGYI-T-20217/02
Hatóanyagok:
Factor ixDDD
Hatáserősség:
+ (egykeresztes), erős hatású (+)
Fogy. ár:
115570 Ft
Kiadhatóság:
SZ Szakorvosi/kórházi diagnózist követően folyamatos ellenőrzés mellett kiadható gyógyszerkészítmények.
Kiadhatóság jogcíme:
JogcímTámogatás (Ft)Térítési díj (Ft)
Általános0,00115570,00
Közgyógy115570,000,00
Teljes0,00115570,00
Egyedi engedélyes0,00115570,00
Tárolás:
Eredeti csomagolásban
25 °c alatt
Fagymentes helyen
Fénytől védve
Főbb veszélyeztetett
csoportok:
Szoptatás során alkalmazása megfontolandó
Terhesség esetén alkalmazása megfontolandó
Súlytól függő adagolás
Alkalmazási elôirat

Hatóanyag

2. MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL

• Az OCTANINE 500 NE por és oldószer oldatos injekcióhoz gyógyszerformában kapható, amely névlegesen 500 NE humán IX. véralvadási faktort tartalmaz injekciós üvegenként.

A készítmény körülbelül 100 NE/ml humán IX. alvadási faktort tartalmaz 5 ml injekcióhoz való vízben (Ph. Eur.) történő feloldás után.

• Az OCTANINE 1000 NE por és oldószer oldatos injekcióhoz gyógyszerformában kapható, amely névlegesen 1000 NE humán IX. véralvadási faktort tartalmaz injekciós üvegenként.

A készítmény körülbelül 100 NE/ml humán IX. alvadási faktort tartalmaz 10 ml injekcióhoz való vízben (Ph. Eur.) történő feloldás után.

Az OCTANINE humán donorok plazmájából készül.
A hatóérték (NE) meghatározása az Európai Gyógyszerkönyvben megadott egylépéses alvadási teszttel történik, amelyet az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nemzetközi standardjával hasonlítanak össze. Az OCTANINE specifikus aktivitása körülbelül 100 NE/mg fehérje.

Ismert hatású segédanyag(ok)
1 injekciós üveg OCTANINE 500 NE legfeljebb 69 mg nátriumot, 1 injekciós üveg OCTANINE 1000 NE legfeljebb 138 mg nátriumot tartalmaz..

A segédanyagok teljes listáját lásd a 6.1 pontban.





Adagolás

4.2 Adagolás és alkalmazás

A kezelést a haemophilia kezelésében jártas orvos felügyelete mellett kell megkezdeni.

Előzőleg kezelésben nem részesült betegek
Az OCTANINE biztonságosságát és hatásosságát előzőleg kezelésben nem részesült betegek esetében még nem igazolták.

A terápia monitorozása
A beadandó dózis nagyságának és az ismételt infúziók gyakoriságának megállapításához javasolt a kezelés folyamán a IX. faktor szintjének megfelelő meghatározása. Az egyes betegeknél eltérő lehet a IX. faktorra adott válasz, ami a felezési idők és a kialakuló faktorszintek különbségében nyilvánul meg. A testtömegen alapuló adagolás módosítására lehet szükség az alacsony testtömegű, illetve túlsúlyos betegek esetében. Nagyobb műtéti beavatkozások esetén nélkülözhetetlen a szubsztitúciós terápiának, a koagulációs paraméterek vizsgálata (IX. faktor plazmaaktivitása) alapján történő, pontos monitorozása.

Adagolás
A szubsztitúciós terápia adagja és időtartama a IX. faktorhiány súlyosságától, a vérzés helyétől és erősségétől, valamint a beteg klinikai állapotától függ.

A beadásra kerülő IX. faktor egységeinek száma nemzetközi egységben (NE) van meghatározva, ami a IX. faktort tartalmazó készítményekre vonatkozó, érvényben lévő WHO-standardon alapul. A plazma IX. faktor aktivitásának meghatározása százalékban (a normál humán plazmához viszonyítva) vagy nemzetközi egységekben (a plazma IX. faktorra vonatkozó nemzetközi standardhoz viszonyítva) történik.
Egy nemzetközi egység (NE) IX. faktor aktivitása a normál emberi plazma 1 ml-ében lévő IX. faktor mennyiségének felel meg.

Szükség szerinti alkalmazás
A IX. faktorból szükséges adag kiszámítása azon az empirikus megfigyelésen alapul, miszerint testtömeg-kilogrammonként 1 NE IX. faktor a plazma IX. faktor aktivitását a normál aktivitás 1%-ával növeli. A szükséges adag az alábbi képlet alapján határozható meg:

Szükséges egységek száma = testtömeg (kg) × kívánt IX. faktoraktivitás-emelkedés (%) (NE/dl) × 0,8

A beadandó mennyiséget és az alkalmazás gyakoriságát mindig az adott esetben tapasztalható klinikai hatásossághoz igazodva kell meghatározni.

Az alábbi vérzéstípusok esetében a IX. faktor aktivitása nem süllyedhet a plazma megadott aktivitásszintjei alá (a normál plazma aktivitásának %-ában megadva) a vonatkozó időtartam során. Az alábbi táblázat támpontként szolgálhat a vérzések ellátása és a sebészeti beavatkozások során:

Vérzés mértéke / Sebészeti beavatkozás típusa
Kívánt IX. faktor szint (%)
Az adagolás gyakorisága (órák) / A terápia időtartama (napok)
Vérzés


Kezdeti haemarthrosis, izomvérzés vagy szájüregi vérzés
20-40
24 óránként ismétlendő. Legalább 1 napig kell adni, illetve amíg - a fájdalom alapján - a vérzés nem szűnik, vagy a gyógyulás be nem következik.
Kiterjedtebb haemarthrosis, izomvérzés vagy haematoma
30-60
Az infúziók 24 óránként ismétlendők 3-4 napon keresztül, illetve mindaddig, amíg a fájdalom és az akut mozgáskorlátozottság meg nem szűnik.
Életveszélyes vérzések
60-100
Az infúziók 8-24 óránként ismétlendők az életveszély elhárításáig.


Sebészeti beavatkozás


Minor beavatkozások például foghúzás
30-60
24 óránként ismételve legalább 1 napig, illetve a gyógyulás bekövetkeztéig kell adni.
Major beavatkozások
80-100
(a pre- és posztoperatív szakban)
Az infúziók 8-24 óránként ismétlendők a megfelelő sebgyógyulás eléréséig, majd legalább további 7 napon át, hogy a IX. faktor aktivitása 30-60% (NE/dl) között maradjon.

Profilaxis
Súlyos "B" típusú haemophiliában szenvedő betegek vérzés elleni hosszú távú profilaxisára testtömeg-kilogrammonként 20-40 NE IX. faktor adagokat kell adni 3-4 naponként. Egyes esetekben, különösen fiatalabb betegeknél gyakoribb adagolásra, illetve nagyobb dózisokra lehet szükség.

Folyamatos infúzió
Nem áll rendelkezésre elegendő adat az OCTANINE sebészeti beavatkozások során, folyamatos infúzióban történő alkalmazásával kapcsolatban.

Gyermekek és serdülők
Egy vizsgálat során, melybe 25, hat év alatti gyermeket vontak be, az expozíciós naponként beadott adagok mediánja hasonló volt a vérzés megelőzésénél és kezelésénél, azaz 35-40 NE/ttkg.

Az alkalmazás módja

Intravénás alkalmazás.
Percenként 2-3 ml-nél többet nem javasolt beadni.
A gyógyszer alkalmazása előtti feloldására vonatkozó utasításokat lásd a 6.6 pontban.




Figyelmeztetés

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

Nyomonkövethetőség
A biológiai készítmények nyomonkövethetőségének javítása érdekében, az alkalmazott készítmény nevét és gyártási tételszámát egyértelműen kell feltüntetni.

Túlérzékenység
Allergiás típusú túlérzékenységi reakciók jelentkezhetnek az OCTANINE alkalmazása mellett. A készítmény a IX. faktoron és a heparinon kívül nyomokban egyéb emberi fehérjéket is tartalmaz. A betegeket tájékoztatni kell, hogy amennyiben a túlérzékenység tünetei jelentkeznek, akkor a készítmény alkalmazását azonnal abba kell hagyni, és a kezelőorvoshoz kell fordulni. A betegeket tájékoztatni kell a túlérzékenységi reakciók korai tüneteiről, mint például a csalánkiütés, generalizált urticaria, mellkasi szorítás, zihálás, hypotensio és anaphylaxia.

Shock esetén a shock elleni terápia jelenleg érvényes standardjait kell követni.

Inhibitorok
Humán IX. alvadási faktort tartalmazó készítménnyel történő ismételt kezelést követően a betegeknél ellenőrizni kell, hogy nem alakultak-e ki neutralizáló antitestek (inhibitorok), melyek mennyiségét Bethesda egységben (BE) kell meghatározni megfelelő biológiai vizsgálattal.

Az irodalomban összefüggést írtak le a IX. faktor-inhibitor megjelenése és az allergiás reakciók között. Allergiás reakció jelentkezésekor ezért javasolt az inhibitorok jelenlétének vizsgálata. Megjegyzendő, hogy a IX. faktor-inhibitorral rendelkező betegeknél fokozott lehet az anaphylaxia kockázata a IX. faktor ismételt adásakor. A IX. faktor-koncentrátumok adásakor előforduló allergiás reakciók kockázata miatt a IX. faktort első alkalommal a kezelőorvos javaslatára, orvosi megfigyelés alatt kell beadni olyan intézményben, amely felkészült az allergiás reakciók megfelelő ellátására.

Thromboembolia
A thromboticus szövődmények potenciális kockázata miatt megfelelő biológiai tesztek elvégzésével, klinikai ellenőrzés szükséges a thromboticus, valamint consumptiós coagulopathia korai jeleinek észlelése érdekében, ha a készítményt májbetegségben szenvedőknél, posztoperatív időszakban lévő betegeknél, újszülötteknél vagy a thromboticus betegségek illetve DIC szempontjából kockázatnak kitett betegeknél alkalmazzák. Minden ilyen esetben mérlegelni kell az OCTANINE-kezelés előnyét ezen szövődmények kockázatával szemben.

Cardiovascularis események
Azon betegeknél, akik már rendelkeznek cardiovascularis rizikótényezőkkel, a IX. faktorral végzett szubsztitúciós terápia fokozhatja a cardiovascularis kockázatot.

A katéterrel összefüggő szövődmények
Ha centrális vénás katéter (central venous access device, CVAD) bevezetése szükséges, akkor figyelembe kell venni a katéterrel összefüggő szövődmények, így a lokális fertőzések, bacteraemia és a katéter bevezetési helyén kialakuló thrombosis kockázatát.

Átvihető kórokozók
Az emberi vérből vagy plazmából előállított gyógyszerek alkalmazásából eredő fertőzések megelőzésére kidolgozott standard eljárások közé tartoznak a donorok kiválasztása, az egyes donoroktól levett anyagok egyedi szűrővizsgálata, valamint a plazmakeverékek szűrővizsgálata specifikus infekciós markerek szempontjából, és hatékony vírusinaktiváló és/vagy -eltávolító eljárások beillesztése a gyártási folyamatba. Mindezek ellenére az emberi vérből, illetve plazmából előállított gyógyszerek alkalmazása esetén a fertőző ágensek átvitelének lehetősége nem zárható ki teljes mértékben. Ez vonatkozhat eddig ismeretlen természetű vagy újonnan felbukkanó vírusokra és egyéb kórokozókra is.
Az alkalmazott eljárások hatékonynak tekinthetők a burokkal rendelkező vírusok, például a humán immundeficiencia vírus (HIV), hepatitis B vírus (HBV), hepatitis C vírus (HCV) és a burokkal nem rendelkező hepatitis A vírus (HAV) ellen.
A burokkal nem rendelkező vírusok, például a parvovírus B19 vírus esetében ezen eljárások hatékonysága korlátozott lehet. A parvovírus B19 fertőzés veszélyes lehet terhes nőknél (magzati fertőzést okozhat), valamint olyan betegeknél, akinél immunhiány vagy fokozott erythropoesis (például haemolyticus anaemia) áll fenn.

A megfelelő védőoltások beadása (hepatitis A és B) megfontolandó azon betegeknél, akik rendszeresen/ismételten emberi plazma eredetű IX. faktor-koncentrátumokat kapnak.

Kontrollált nátrium diétán lévő betegek
1 injekciós üveg OCTANINE 500 NE legfeljebb 69 mg nátriumot tartalmaz, ami megfelel a WHO által felnőtteknél ajánlott maximális napi 2 g nátriumbevitel 3,45%-ának, 1 injekciós üveg OCTANINE 1000 NE pedig legfeljebb 138 mg nátriumot tartalmaz, ami megfelel a WHO által felnőtteknél ajánlott maximális napi 2 g nátriumbevitel 6,9%-ának.
Ezt kontrollált nátriumdiéta esetén figyelembe kell venni.

Gyermekek és serdülők
A felsorolt figyelmeztetések és óvintézkedések felnőttekre és gyermekekre egyaránt vonatkoznak.


4.7 A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Az OCTANINE nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.


4.9 Túladagolás

Túladagolásos esetekről nem számoltak be.





Mellékhatás

4.8 Nemkívánatos hatások, mellékhatások

A biztonságossági profil összefoglalása
IX. faktort tartalmazó készítménnyel kezelt betegeknél ritkán túlérzékenységi vagy allergiás reakciókat (köztük angiooedemát, égő, csípő érzést az infúzió beadási helyén, hidegrázást, kipirulást, generalizált urticariát, fejfájást, csalánkiütést, hypotensiót, letargiát, hányingert, nyugtalanságot, tachycardiát, mellkasi szorító érzést, bizsergést, hányást, zihálást) figyeltek meg. Néhány esetben ezek a reakciók súlyos anaphylaxiás reakcióvá progrediáltak, és szoros időbeli összefüggést mutattak a IX. faktor-inhibitorok kialakulásával (lásd 4.4 pont). Nephrosis-szindróma előfordulásáról számoltak be immuntolerancia-indukció megkísérlését követően olyan "B" típusú haemophiliában szenvedő, IX. faktor-inhibitorokkal rendelkező betegeknél, akiknél korábban allergiás reakció lépett fel.

Ritka esetekben lázat észleltek.

A "B" típusú haemophiliában szenvedő betegekben IX. faktor elleni neutralizáló antitestek (inhibitorok) alakulhatnak ki. Ilyen inhibitorok megjelenése az elégtelen klinikai válaszban nyilvánul meg. Ilyen esetekben javasolt speciálisan a haemophiliás betegek kezelésére szakosodott központhoz fordulni. Egy 25 "B" típusú haemophiliában szenvedő (köztük hat korábban nem kezelt) gyermek bevonásával végzett vizsgálatban az OCTANINE-nel végzett kezelési napok számának mediánja 38 volt (tartomány: 8-90). Kiinduláskor a IX. faktor-inhibitorok szintje minden betegnél kisebb volt, mint 0,4 BE. A vizsgálat során inhibitorok kialakulását nem tapasztalták.

IX. faktorkészítmények alkalmazását követően fennáll a thromboemboliás események előfordulásának potenciális kockázata, amely nem megfelelő tisztaságú készítmények esetén magasabb. A nem megfelelő tisztaságú IX. faktorkészítmények alkalmazása szívinfarktus, disseminált intravascularis coagulatio, vénás thrombosis és tüdőembólia előfordulásával járt. Nagy tisztaságú IX. faktorkészítményekkel ilyen nemkívánatos hatások csak ritkán fordultak elő.

Az átvihető kórokozók tekintetében a biztonsági tudnivalókat lásd a 4.4 pontban.

A mellékhatások táblázatos felsorolása
Az alábbi táblázat a MedDRA szervrendszerenkénti csoportosítása (szervrendszer és preferált kifejezés) szerint készült.
A gyakoriságok értékelése az alábbi kategóriák szerint történt: nagyon gyakori (? 1/10), gyakori (? 1/100 - < 1/10), nem gyakori (? 1/1000 - < 1/100), ritka (? 1/10 000 - < 1/1000), nagyon ritka (< 1/10 000), nem ismert (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg)


MedDRA szerinti
Szervrendszer
Mellékhatások

Ritka
Nagyon ritka
Immunrendszeri betegségek és tünetek
túlérzékenység
anaphylaxiás shock
Érbetegségek és tünetek

thromboemboliás esemény
Vese- és húgyúti betegségek és tünetek

nephrosis-szindróma
Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók

heparin indukálta thrombocytopenia


láz
Laboratóriumi és egyéb vizsgálatok eredményei

IX. faktor elleni ellenanyag pozitivitás
* A MedDRA szerinti legalacsonyabb szintű kifejezés

A kiválasztott mellékhatások leírása
A heparintartalom miatt, ritka esetekben hirtelen, allergiás eredetű thrombocytaszám-csökkenés - 100 000/mikroliter alá, vagy a kiindulási érték 50%-a alá - figyelhető meg (II. típusú thrombocytopenia). Heparinra korábban túlérzékenységet nem mutató betegeknél ez a thrombocytaszám-csökkenés a kezelés megkezdése utáni 6-14. napon léphet fel. A heparinnal szemben korábban túlérzékenységet mutató betegeknél ez a csökkenés már a kezelést követő pár órán belül jelentkezhet.

A thrombocytaszám-csökkenés e súlyos formája artériás és vénás thrombosissal, thromboemboliával, súlyos alvadási zavarral (consumptiós coagulopathia) az injekció helyén kialakuló bőrnekrózissal, bolhacsípésszerű vérzésekkel (hemorrhagiás petechiák), purpurával és szurokszéklettel járhat együtt, vagy ezeket eredményezheti. Ha ilyen allergiás reakciók figyelhetők meg, akkor az OCTANINE injekciók adását azonnal le kell állítani. A beteget tájékoztatni kell róla, hogy a jövőben nem kaphat semmilyen heparin tartalmú készítményt. Emiatt, a ritkán fellépő heparin indukálta hatás miatt a beteg thrombocytaszámát gyakran ellenőrizni kell, különösen a kezelés bevezetésekor.

Gyermekek és serdülők
A mellékhatások gyakorisága, típusa és súlyossága gyermekek esetében várhatóan ugyanaz, mint felnőtteknél.

Feltételezett mellékhatások bejelentése
A gyógyszer engedélyezését követően lényeges a feltételezett mellékhatások bejelentése, mert ez fontos eszköze annak, hogy a gyógyszer előny/kockázat profilját folyamatosan figyelemmel lehessen kísérni. Az egészségügyi szakembereket kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat a hatóság részére az V. függelékben található elérhetőségek valamelyikén keresztül.




Farmakológia

5. FARMAKOLÓGIAI TULAJDONSÁGOK

5.1 Farmakodinámiás tulajdonságok

Farmakoterápiás csoport: Antihaemorrhagiás szerek: IX. véralvadási faktor
ATC-kód: B02B D04

A IX. faktor egy körülbelül 68 000 Dalton molekulatömegű, egyláncú glikoprotein. Ez egy K-vitamin-dependens alvadási faktor, amely a májban szintetizálódik. Az intrinsic koagulációs úton a XIa faktor, az extrinsic úton pedig a VII. faktor/szöveti faktor-komplex aktiválja a IX. faktort. Az aktivált IX. faktor az aktivált VIII. faktorral együtt aktiválja a X. faktort, amely végül a prothrombint thrombinná, az pedig a fibrinogént fibrinné alakítja és kialakul a véralvadék.
A "B" típusú haemophilia nemhez kötötten öröklődő véralvadási zavar, amelyet a IX. faktor alacsony szintje okoz. Következményeként kiterjedt ízületi, izom- és belső szervi vérzések jelentkezhetnek akár spontán, akár baleseti vagy műtéti trauma hatására. A szubsztitúciós terápia eredményeként a plazma IX. faktor szintje megemelkedik, ezáltal átmenetileg korrigálja a faktorhiányt, és javítja a vérzékenységet.

Gyermekek és serdülők
Végeztek egy vizsgálatot 25, hat év alatti gyermek bevonásával. Közülük 6 beteget korábban nem kezeltek. Testtömeg-kilogrammonként több mint 25 NE OCTANINE beadása után vizsgálták a hasznosulás mértékét a kezelés első 3 hónapja során, valamint 12-24 hónap elteltével. A számított hasznosulás (mértani átlag ± szórás, egylépéses teszt, tényleges hatóérték) az első vizsgálat során 0,8±1,4 %/NE/kg, a második vizsgálat során pedig 0,9±1,3%/NE/kg volt.

5.2 Farmakokinetikai tulajdonságok

Egy farmakokinetikai vizsgálat során, amelybe 13 "B" típusú haemophiliában szenvedő, tizenkét év feletti beteget (átlag életkor 28 év, tartomány 12-61 év) vontak be, a következő eredmények születtek:

N=13
Medián
Átlag
SD*
Minimum
Maximum
Hasznosulás
[NE/dl]/[NE/kg]
1,2
1,3
0,5
0,8
2,4
AUC*norm
(NE × dl-1 × h × NE-1 × kg)
32,4
37,7
13,0
24,5
64,0
Felezési idő (h)
27,8
29,1
5,2
22,0
36,8
MRT* (h)
39,4
40,0
7,3
30,2
51,6
Clearance (ml × h-1 × kg)
3,1
2,9
0,9
1,6
4,1
*AUC = area under the curve / görbe alatti terület
*MRT = mean residence time / átlagos tartózkodási idő
*SD = standard deviáció

A hasznosulást egy másik vizsgálatban is értékelték. Az összes hasznosulási vizsgálat metaanalízise (n=19) alapján az átlagos hasznosulás 1,1 [NE/dl]/[NE/kg].

5.3 A preklinikai biztonságossági vizsgálatok eredményei

A (koncentrátumban található) humán IX. véralvadási faktor a humán plazma normál összetevője és ugyanúgy hat, mint az endogén IX. faktor.
Az állatkísérletek korlátozott értékűek, és az alkalmazási előírás más pontjaiban már említetteken túl nem mutattak további kockázatokat.





Csomagolás

6.5 Csomagolás típusa és kiszerelése

Az OCTANINE műanyag fóliával összekapcsolt két dobozból álló kombinált csomagolásban kerül forgalomba.

OCTANINE 500 NE:
1. doboz: 30 ml, dugóval (brómbutil dugó) és lepattintható kupakkal (alumínium) rendelkező (I. típusú üvegből készült) injekciós üvegben található por; betegtájékoztató.
+
2. doboz: 5 ml oldószer (injekcióhoz való víz) dugóval (klórbutil vagy brómbutil dugó) és lepattintható kupakkal (alumínium) rendelkező (I. vagy II. típusú üvegből készült) injekciós üvegben.

OCTANINE 1000 NE:
1. doboz: 30 ml, dugóval (brómbutil dugó) és lepattintható kupakkal (alumínium) rendelkező (I. típusú üvegből készült) injekciós üvegben található por; betegtájékoztató.
+
2. doboz: 10 ml oldószer (injekcióhoz való víz) dugóval (klórbutil vagy brómbutil dugó) és lepattintható kupakkal (alumínium) rendelkező (I. vagy II. típusú üvegből készült) injekciós üvegben.

A 2. doboz a következő orvosi eszközöket tartalmazza még:
* 1db, az intravénás injekció alkalmazásához szükséges készlet (1 db áttöltőkészlet, 1 db infúziós szerelék és 1 db egyszer használatos fecskendő)
* 2 darab alkoholos törlő

6.6 A megsemmisítésre vonatkozó különleges óvintézkedések és egyéb, a készítmény kezelésével kapcsolatos információk

Kérjük, gondosan olvassa el az utasításokat és pontosan kövesse azokat!
A címkén és a dobozon feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza az OCTANINE-t.
A feloldott gyógyszerkészítményt vizuálisan vizsgálja meg, hogy tartalmaz-e szemcsés anyagot vagy elszíneződést. Az alább részletezett eljárás során a sterilitást mindvégig fenn kell tartani!
Az oldatnak átlátszónak vagy opálosnak kell lennie. Ne használja az oldatot, ha zavaros vagy csapadék látható benne.
A mikrobiológiai szennyeződés elkerülése érdekében azonnal használja fel az elkészített oldatot.

Kizárólag a mellékelt infúziós készletet alkalmazza. Más injekciós/infúziós eszközök alkalmazása további kockázatokhoz és a kezelés sikertelenségéhez vezethet.

Utasítások az oldat elkészítéséhez:

1. Ne alkalmazza a készítményt közvetlenül azután, hogy kivette a hűtőszekrényből. Hagyja, hogy a zárt üvegekben lévő oldószer és por szobahőmérsékletűre melegedjenek.
2. Távolítsa el a port és az oldószert tartalmazó üvegek lepattintható kupakját, majd az egyik mellékelt alkoholos törlővel tisztítsa meg a gumidugókat.
3. A áttöltőkészlet az 1. ábrán látható. Helyezze az oldószert tartalmazó üveget sík felületre, és tartsa stabilan. Fogja az áttöltőkészletet, és fordítsa tetejével lefelé. Az áttöltőkészlet kék részét helyezze az oldószeres üveg tetejére, majd határozottan nyomja le, amíg nem kattan (2. és 3. ábra). Ne forgassa a ráhelyezés közben.























4. Helyezze a port tartalmazó üveget sík felületre, és tartsa stabilan. Fogja az áttöltőkészlettel összekapcsolt oldószeres üveget, és fordítsa tetejével lefelé. A fehér részét helyezze a port tartalmazó üveg tetejére, majd határozottan nyomja le, amíg nem kattan (4. ábra). Ne forgassa a ráhelyezés közben. Az oldószer magától a port tartalmazó üvegbe áramlik.

















5. Miközben a két üveg össze van kapcsolva, óvatosan forgassa addig a port tartalmazó üveget, amíg a készítmény fel nem oldódik.
Az oldódás szobahőmérsékleten kevesebb mint 10 perc alatt végbemegy. Enyhe habzás előfordulhat az oldat elkészítése során. Csavarozza szét két részre az áttöltőkészletet (5. ábra). A habzás el fog tűnni.

Dobja ki az üres oldószeres üveget az áttöltőkészlet hozzá csatlakozó kék részével együtt.






Utasítások az injekció beadásához:
A biztonság kedvéért a beteg pulzusát a befecskendezés előtt és annak folyamán mérni kell. Ha a pulzus észrevehetően emelkedik, akkor a befecskendezés sebességét le kell lassítani, vagy a beadást rövid ideig meg kell szakítani.

1. Csatlakoztassa a fecskendőt az áttöltőkészlet fehér részéhez. Fordítsa az injekciós üveget tetejével lefelé, és szívjon oldatot a fecskendőbe (6. ábra).
A fecskendőben lévő oldatnak átlátszónak vagy enyhén opálosnak kell lennie.
Ha az oldat átkerült a fecskendőbe, akkor tartsa stabilan a fecskendő dugattyúját (úgy, hogy az lefelé nézzen), majd távolítsa el a fecskendőt az áttöltőkészletről (7. ábra). Dobja ki t az üres üveget az áttöltőkészlet fehér részével együtt.










































2. Az egyik mellékelt alkoholos törlő segítségével tisztítsa meg a megszúrandó bőrfelületet.
3. Csatlakoztassa a mellékelt infúziós szereléket a fecskendőhöz.
4. Szúrja az injekciós tűt a kiválasztott vénába. Amennyiben leszorítást alkalmazott a véna jobb észlelhetősége céljából, akkor ezt a leszorítást az OCTANINE beadása előtt fel kell engedni.
A fibrinalvadékok képződésének veszélye miatt nem szabad hagyni, hogy a vér visszafolyjon a fecskendőbe.
5. A gyógyszert lassan, nem gyorsabban, mint 2-3 ml/perc, fecskendezze be a vénába.

Ha Ön egynél több injekciós üveg OCTANINE koncentrátumot alkalmaz, akkor használhatja újra ugyanazt az injekciós tűt és fecskendőt. Az áttöltőkészlet csak egyszer használatos.

Bármilyen fel nem használt termék, illetve hulladékanyag megsemmisítését a gyógyszerekre vonatkozó előírások szerint kell végrehajtani.



6.4 Különleges tárolási előírások

Legfeljebb 25°C-on tárolandó.
Nem fagyasztható!
A fénytől való védelem érdekében az injekciós üveget tartsa a külső dobozában.
A gyógyszer feloldás utáni tárolására vonatkozó előírásokat lásd a 6.3 pontban.


6.3 Felhasználhatósági időtartam

2 év

Az elkészített oldat fizikai és biokémiai stabilitása 25 °C-on tárolva 72 órán át igazolt. Mikrobiológiai szempontból az elkészített oldatot azonnal fel kell használni. Amennyiben nem használják fel azonnal, a felhasználásig az eltartási idő és a tárolási körülmények a felhasználó felelőssége, amely általános esetben szobahőmérsékleten (25 °C) tárolva 8 óránál hosszabb ideig nem ajánlott.


7. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY JOGOSULTJA

Octapharma (IP) SPRL
Allée de la Recherche 65
1070 Anderlecht
Belgium


8. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY SZÁMA

OGYI-T-20217/01 (500 NE)
OGYI-T-20217/02 (1000 NE)


9. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY ELSŐ KIADÁSÁNAK / MEGÚJÍTÁSÁNAK DÁTUMA

A forgalomba hozatali engedély első kiadásának dátuma: 2006. szeptember 25.

A forgalomba hozatali engedély legutóbbi megújításának dátuma: 2015. január 28.



10. A SZÖVEG ELLENŐRZÉSÉNEK DÁTUMA

2021. március 8.
12



OGYÉI/5647/2021
OGYÉI/5650/2021