Gyógyszerelés elemzésTájékoztatóÉszrevételek

Cikk adatlapVissza

VAXIGRIP TETRA SZUSZP INJEKCIÓ ET 1X0,5ML ET

Forgalombahozatali engedély jogosultja:
Sanofi Pasteur Sa
Hatástani csoport:
J07BB Influenza vakcinák
Törzskönyvi szám:
OGYI-T-23068/01
Hatáserősség:
+ (egykeresztes), erős hatású (+)
Fogy. ár:
0 Ft
Kiadhatóság:
V Orvosi rendelvényre kiadható gyógyszerkészítmények.
Kiadhatóság jogcíme:
JogcímTámogatás (Ft)Térítési díj (Ft)
Általános0,000,00
Teljes0,000,00
Egyedi engedélyes0,000,00
Tárolás:
+2 és +8 °c között
Fagymentes helyen
Fénytől védve
Eredeti csomagolásban
Főbb veszélyeztetett
csoportok:
3 éves kor alatt nem adható
Alkalmazási elôirat

Hatóanyag

2. MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL

A következő influenza vírus (inaktivált, hasított) törzsek*:

A/Victoria/4897/2022 (H1N1)pdm09-szerű törzs
(A/Victoria/4897/2022, IVR-238... 15 mikrogramm HA**

A/Darwin/9/2021 (H3N2)-szerű törzs
(A/Darwin/9/2021, IVR-228)....................... ............................................15 mikrogramm HA**

B/Austria/1359417/2021-szerű törzs
(B/Michigan/01/2021, vad típus)...........................................................................15 mikrogramm HA**

B/Phuket/3073/2013-szerű törzs
(B/Phuket/3073/2013, vad típus) 15 mikrogramm HA**

0,5 ml-es adagonként

* egészséges csirketenyészetekből származó, megtermékenyített tyúktojásokban szaporított
** hemagglutinin

A vakcina megfelel a WHO (Egészségügyi Világszervezet) - északi féltekére vonatkozó - ajánlásainak és az EU követelményeinek a 2023/2024-es szezonra.


A segédanyagok teljes listáját lásd a 6.1 pontban.

A Vaxigrip Tetra nyomokban tartalmazhat a gyártásból visszamaradó anyagokat, mint például a tojásból származó ovalbumint, továbbá neomicint, formaldehidet és oktoxinol-9-et (lásd 4.3 pont).





Adagolás

4.2 Adagolás és alkalmazás

Adagolás

A trivalens vakcinákkal szerzett klinikai tapasztalatok alapján a vakcina által biztosított védettség időtartama miatt, és mivel az influenza vírustörzsek elterjedése évente változhat, ajánlott évente újraoltást végezni az influenza vakcinával.

Felnőttek: egy 0,5 ml-es adag.

Gyermekek és serdülők
- 6 hónap és 17 év közötti életkorú gyermekek: egy 0,5 ml-es adag.
A 9 évesnél fiatalabb, előzőleg nem beoltott gyermekek esetében, legalább 4 hét elteltével egy második 0,5 ml-es dózist kell beadni.
- 6 hónaposnál fiatalabb csecsemők: a Vaxigrip Tetra alkalmazásának (aktív immunizálás) biztonságosságát és hatásosságát nem igazolták. Adatok nem állnak rendelkezésre.
Passzív immunizálásra vonatkozóan: a terhesség során adott egyszeri 0,5 ml-es adag védettséget biztosíthat a csecsemőnek, a születésétől kezdve legfeljebb 6 hónapos koráig, de ezek közül a csecsemők közül nem mindegyiknél alakul ki védettség (lásd 5.1 pont).

Az alkalmazás módja

A vakcinát intramuscularis vagy subcutan injekció formájában kell beadni.

Az intramuscularis injekció beadására előnyben részesítendő területek 6 hónapostól 35 hónapos korú gyermekeknél a comb anterolateralis része (vagy a deltaizom, ha az izomtömeg megfelelő), illetve a deltaizom a 36 hónaposnál idősebb gyermekek és felnőttek esetében.

Óvintézkedések a gyógyszer felhasználása vagy alkalmazása előtt
A gyógyszer alkalmazása előtti feloldására vonatkozó utasításokat lásd a 6.6. pontban.




Figyelmeztetés

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

Nyomonkövethetőség
A biológiai készítmények könnyebb nyomonkövethetősége érdekében az alkalmazott készítmény nevét és gyártási tételszámát egyértelműen dokumentálni kell.

Mint minden injektálható vakcina esetében, megfelelő gyógyszeres kezelésnek és felügyeletnek mindig rendelkezésre kell állnia a vakcina beadását követően esetlegesen kialakuló anafilaxiás reakció ellátására.

A Vaxigrip Tetra-t semmilyen körülmények között nem szabad intravascularisan beadni.

Más intramuscularisan alkalmazott védőoltásokhoz hasonlóan ezt a vakcinát is különös gondossággal kell beadni thrombocytopenia vagy vérzési rendellenesség esetén, mivel az intramuscularis injekció beadása után ilyen esetekben vérzés jelentkezhet.

Bármely vakcina beadását követően, illetve akár azt megelőzően is, a tűszúrásra adott pszichogén válaszreakcióként előfordulhat syncope (ájulás). Olyan óvintézkedéseket kell tenni, amelyekkel megelőzhetőek az ájulás miatt bekövetkező sérülések és kezelhetők az ájulási reakciók.

A Vaxigrip Tetra azon influenzavírus törzsek ellen nyújt védelmet, amelyekből előállították.

Mint bármely vakcina, így a Vaxigrip Tetra sem nyújt védettséget minden beoltott személy számára.

A passzív védelmet illetően a terhességben történő vakcinációt követően nem mindegyik 6 hónaposnál fiatalabb csecsemőnél alakul ki védettség (lásd 5.1 pont).

Az endogén vagy iatrogén okból immunszupprimált betegeknél az antitest-válasz elégtelen lehet.

Kölcsönhatások a szerológiai vizsgálatokkal
Lásd 4.5 pont.

A Vaxigrip Tetra káliumot és nátriumot tartalmaz
Ez a gyógyszer kevesebb mint 1 mmol káliumot (39 mg), és kevesebb mint 1 mmol nátriumot (23 mg) tartalmaz adagonként, azaz gyakorlatilag "kálium-" és "nátriummentes".


4.7 A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A Vaxigrip Tetra nem vagy csak elhanyagolható mértékben befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.


4.9 Túladagolás

Beszámoltak olyan esetekről, amikor az ajánlott adagnál több Vaxigrip Tetra került beadásra (túladagolás). A mellékhatások bejelentése során megadott információk összhangban voltak a Vaxigrip Tetra 4.8 pontban felsorolt, ismert biztonságossági profiljával.





Kölcsönhatás

4.5 Gyógyszerkölcsönhatások és egyéb interakciók

A Vaxigrip Tetra-val interakciós vizsgálatokat nem végeztek.

A Vaxigrippel szerzett klinikai tapasztalatok alapján a Vaxigrip Tetra adható egyidejűleg más vakcinákkal. Egyidejű alkalmazás esetén eltérő beadási helyeket és külön fecskendőket kell használni.

Csökkent immunválasz léphet fel immunszuppresszív kezelés alatt álló betegnél.

Influenza vakcinációt követően az ELISA-módszerrel vizsgált HIV1, Hepatitis C, és különösképpen a HTLV1 (humán T-sejtes leukaemia-lymphoma vírus) ellenanyagok kimutatásakor álpozitív szerológiai eredményeket figyeltek meg. A Western Blot módszer megcáfolja az ELISA teszt álpozitív eredményeit. Az átmeneti álpozitív reakciókat a vakcina által kiváltott IgM-válasz okozhatja.


6.2 Inkompatibilitások

Kompatibilitási vizsgálatok hiányában ez a gyógyszer nem keverhető más gyógyszerekkel.




Mellékhatás

4.8 Nemkívánatos hatások, mellékhatások

A biztonságossági profil összefoglalása

A Vaxigrip Tetra biztonságosságát hat klinikai vizsgálatban értékelték, amelyekben 3040, 18 és 60 év közötti felnőtt, 1392, 60 év fölötti idős és 429, 9 és 17 év közötti gyermek és serdülő kapott egy adag Vaxigrip Tetra-t, és 884, 3 és 8 év közötti gyermek kapott egy vagy két adag Vaxigrip Tetra-t, az influenza elleni vakcinázási előzményeik függvényében, illetve 1614, 6-tól 35 hónapos korú gyermek kapott két adag (0,5 ml) Vaxigrip Tetra-t.


A legtöbb reakció a vakcina beadását követő 3 napon belül jelentkezett és a kialakulástól számított 1 - 3 napon belül spontán megszűnt. A reakciók erőssége enyhe volt.

A vakcina beadását követően az összes populációban, beleértve a 6-tól 35 hónapos korú gyermekek teljes csoportját, a leggyakrabban jelentett mellékhatás a beadás helyén fellépő fájdalom volt (52,8% és 56,5% között a 3 és 17 év közötti gyermekek és serdülők, valamint a felnőttek esetében, 26,8% a 6-tól 35 hónapos korú gyermekek esetében, illetve 25,8% az idősek esetén). A 24 hónaposnál fiatalabb gyermekek alcsoportjában az irritabilitás (32,3%) volt a leggyakrabban jelentett mellékhatás.
A 24-től 35 hónapig terjedő életkorú gyermekek alcsoportjában a rossz közérzet (26,8%) a leggyakrabban jelentett mellékhatás.

A vakcina beadását követően jelentett egyéb leggyakoribb mellékhatások az alábbiak voltak:
- Felnőttek: fejfájás (27,8%), myalgia (23%) és rossz közérzet (19,2%).
- Idősek: fejfájás (15,6%) és myalgia (13,9%).
- 9 és 17 év közötti gyermekek és serdülők: myalgia (29,1%), fejfájás (24,7%), rossz közérzet (20,3%) és duzzanat az injekció beadási helyén (10,7%).
- 3 és 8 év közötti gyermekek: rossz közérzet (30,7%), myalgia (28,5%), fejfájás (25,7%), duzzanat az injekció beadási helyén (20,5%), erythema az injekció beadási helyén (20,4%), induratio az injekció beadási helyén (16,4%), hidegrázás (11,2%).
- Minden 6 és 35 hónap közötti gyermek: láz (20,4%) és erythema az injekció beadási helyén (17,2%).
- 24 hónapnál fiatalabb gyermekek: étvágycsökkenés (28,4%) szokatlan sírás (27,1%), hányás (16,1%) és álmosság (13,9%).
- 24 és 35 hónap közötti gyermekek: fejfájás (11,9%) és myalgia (11,6%).

Összességében a mellékhatások általában ritkábban jelentkeztek időseknél, mint a felnőttek, illetve gyermekek és serdülők esetében.

A mellékhatások táblázatos összefoglalása

Az alábbi adatok összefoglalják a mellékhatások gyakoriságát, amelyeket Vaxigrip Tetra-val történő immunizálás után a klinikai vizsgálatokban, és világszerte, a forgalomba hozatalt követően végzett gyógyszerbiztonsági vizsgálatok során jegyeztek fel.

A mellékhatások a gyakorisági kategóriák szerint vannak felsorolva, a következő egyezményes jelölésnek megfelelően:
Nagyon gyakori (? 1/10);
Gyakori (? 1/100 - < 1/10);
Nem gyakori (? 1/1000 - < 1/100);
Ritka (? 1/10 000 - < 1/1000);
Nagyon ritka (< 1/10 000).
Nem ismert (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg): a mellékhatások a Vaxigrip Tetra forgalombahozatalát követő spontán jelentéseken alapulnak. Mivel ezeket a mellékhatásokat önkéntesen, bizonytalan méretű népességcsoportból jelentették, gyakoriságukat nem lehet megbízhatóan megbecsülni.

A mellékhatások az egyes gyakorisági kategóriákon belül csökkenő sorrendben kerülnek felsorolásra.

Felnőttek és idősek

Az alábbiakban bemutatott biztonságossági profil:
- 3040, 18 és 60 év közötti felnőtt és 1392, 60 évesnél idősebb személy adatain, és
- a forgalomba hozatalt követően világszerte végzett gyógyszerbiztonsági vizsgálatok során jelentett adatokon alapul (*).

MELLÉKHATÁSOK
GYAKORISÁG
Vérképzőszervi és nyirokrendszeri betegségek és tünetek
Lymphadenopathia(1)
Nem gyakori
Immunrendszeri betegségek és tünetek
Túlérzékenység(1), allergiás reakciók, mint az angiooedema (1), allergiás dermatitis (1), generalizált pruritus (1), urticaria (1), pruritus (2), erythema.
Ritka
Anaphylaxiás reakciók
Nem ismert*
Idegrendszeri betegségek és tünetek
Fejfájás
Nagyon gyakori
Szédülés(3)
Nem gyakori
Paraesthesia, somnolentia,
Ritka
Érbetegségek és tünetek
Hőhullámok(4)
Nem gyakori
Légzőrendszeri, mellkasi és mediastinalis betegségek és tünetek
Nehézlégzés(1)
Ritka
Emésztőrendszeri betegségek és tünetek
Hasmenés, hányinger(5)
Nem gyakori
A bőr és a bőr alatti szövet betegségei és tünetei
Hyperhidrosis
Ritka
A csont- és izomrendszer, valamint a kötőszövet betegségei és tünetei

Myalgia
Nagyon gyakori
Arthralgia(1)
Ritka
Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók
Rossz közérzet(6)
A beadás helyén jelentkező fájdalom
Nagyon gyakori
Hidegrázás, láz(2)
Erythema az injekció beadási helyén, duzzanat az injekció beadási helyén, induratio az injekció beadási helyén
Gyakori
Kimerültség
Véraláfutás az injekció beadási helyén, pruritus az injekció beadási helyén, melegségérzés az injekció beadási helyén
Nem gyakori
Asthenia, influenzaszerű tünetek
Kellemetlenség az injekció beadási helyén(1)
Ritka
(1) Felnőtteknél (2) Nem gyakori az időseknél (3) Ritka a felnőtteknél
(4) Időseknél (5) Ritka az időseknél (6) Gyakori az időseknél

Gyermekek és serdülők

Az alábbiakban bemutatott biztonságossági profil az alábbiakból származó adatokon alapul:
- 429, 9 és 17 év közötti gyermek és serdülő, akik egy Vaxigrip Tetra adagot kaptak, és 884, 3 és 8 év közötti gyermek, akik egy vagy két Vaxigrip Tetra adagot kaptak, az influenza elleni oltási előzményeik függvényében
- a forgalomba hozatalt követően világszerte végzett gyógyszerbiztonsági vizsgálatok során jelentett adatok (*).

MELLÉKHATÁSOK
GYAKORISÁG
Vérképzőszervi és nyirokrendszeri betegségek és tünetek
Thrombocytopenia(1)
Nem gyakori
Immunrendszeri betegségek és tünetek
Allergiás reakciók, beleértve az anaphylaxiás reakciókat is
Nem ismert*
Pszichiátriai kórképek
Sóhajtozás(2), nyugtalanság(2)
Nem gyakori
Idegrendszeri betegségek és tünetek
Fejfájás
Nagyon gyakori
Szédülés(2)
Nem gyakori
Emésztőrendszeri betegségek és tünetek
Hasmenés, hányás(2), gyomortáji fájdalom(2)
Nem gyakori
A csont- és izomrendszer, valamint a kötőszövet betegségei és tünetei
Myalgia
Nagyon gyakori
Arthralgia(2)
Nem gyakori
Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók
Rossz közérzet, hidegrázás(3)
Fájdalom az injekció beadási helyén, duzzanat az injekció beadási helyén, erythema az injekció beadásának helyén(3), induratio az injekció beadásának helyén(3)
Nagyon gyakori
Láz
Véraláfutás az injekció beadásának helyén
Gyakori
Kimerültség(2),
Melegségérzés az injekció beadási helyén(2), pruritus az injekció beadási helyén(4)
Nem gyakori
(1) Egy 3 éves gyereknél jelentették (2) 3 és 8 év közötti gyermekeknél jelentették
(3) Gyakori 9 és 17 év közötti gyermekeknél és serdülőknél (4) 9 és 17 év közötti gyermekeknél és serdülőknél jelentették

Az alábbiakban bemutatott biztonságossági profil az alábbiakból származó adatokon alapul:
- 1614, 6-tól 35 hónapos életkorú gyermek, akik két adag Vaxigrip Tetra-t kaptak
- a forgalomba hozatalt követően világszerte végzett gyógyszerbiztonsági vizsgálatok során jelentett adatok (*).


MELLÉKHATÁSOK
GYAKORISÁG
Immunrendszeri betegségek és tünetek
Túlérzékenység
Nem gyakori
Allergiás reakciók, mint generalizált pruritus, papularis kiütés
Ritka
Anaphylaxiás reakciók
Nem ismert*
Idegrendszeri betegségek és tünetek
Fejfájás (1)
Nagyon gyakori
Emésztőrendszeri betegségek és tünetek
Hányás (2)
Nagyon gyakori
Hasmenés
Nem gyakori
A csont- és izomrendszer, valamint a kötőszövet betegségei és tünetei
Myalgia (3)
Nagyon gyakori
Általános tünetek, az alkalmazás helyén fellépő reakciók
Irritabilitás (4), étvágycsökkenés (4), szokatlan sírás (5), rossz közérzet (3), láz, álmosság (5)
Fájdalom/érzékenység az injekció beadási helyén, erythema az injekció beadásának helyén
Nagyon gyakori
Hidegrázás (1)
Induratio az injekció beadásának helyén, duzzanat az injekció beadási helyén, ecchymosis az injekció beadási helyén
Gyakori
Influenzaszerű betegség
Kiütés az injekció beadási helyén, pruritus az injekció beadási helyén
Ritka
(1) 24 hónapos korú gyermekeknél jelentették (2) Nem gyakori 24 hónapos korú gyermekeknél
(3) Ritka <24 hónapos korú gyermekeknél (4) Ritka 24 hónapos korú gyermekeknél
(5) <24 hónapos korú gyermekeknél jelentették

A Vaxigrip Tetra biztonságossági profilja 6 hónapos és 8 év közötti gyermekeknél hasonló volt az első és a második injekciót követően, és a mellékhatások kisebb előfordulási tendenciája volt megfigyelhető az első injekció beadásához képest a második injekciót követően a 6-tól 35 hónapos korú gyermekek esetében.

Nemkívánatos események

Az alábbi nemkívánatos eseményeket a Vaxigrip forgalomba hozatalát követően jelentették. A Vaxigrip Tetra alkalmazásával összefüggő ok-okozati viszonyt nem igazolták.


* Vérképzőszervi és nyirokrendszeri betegségek és tünetek
Átmeneti thrombocytopenia (1), lymphadenopathia (1)

* Idegrendszeri betegségek és tünetek
Paresthesia (1), Guillain-Barre-szindróma (GBS), neuritis, neuralgia, convulsio, encephalomyelitis

* Érbetegségek és tünetek
Vasculitis, mint például a Henoch-Schonlein purpura, amely egyes esetekben átmeneti veseérintettséggel társulhat.

(1) ezeket a nemkívánatos eseményeket klinikai vizsgálatokban csak bizonyos korcsoportoknál jelentették (lásd A mellékhatások táblázatos összefoglalása).

Egyéb speciális populációk

A klinikai vizsgálatokba beválasztott, társbetegségekben szenvedő korlátozott számú vizsgálati alanynál megfigyelt Vaxigrip Tetra biztonságossági profil nem különbözött a teljes populációban megfigyelttől. Továbbá, a vesetranszplantáción átesett és az asztmás betegek bevonásával végzett Vaxigrip vizsgálatok nem mutattak jelentős eltéréseket a Vaxigrip biztonságossági profilja tekintetében ezen populációknál.

Terhesség
A Dél-Afrikában és Malin, terhes nők bevonásával, Vaxigrip-pel végzett klinikai vizsgálatokban (lásd 4.6 és 5.1 pont) a vakcina beadását követő 7 napon belül jelentett helyi és szisztémás mellékhatások gyakorisága megegyezett a felnőttek körében végzett klinikai vizsgálatok során jelentett mellékhatások gyakoriságával. A dél-afrikai vizsgálatban a helyi reakciók gyakoribbak voltak a Vaxigrip-csoportban, mint a placebocsoportban a HIV-negatív és a HIV-pozitív kohorszokban egyaránt. A szervezett adatgyűjtésből származó (solicited) mellékhatásokat illetően nem volt más szignifikáns különbség a Vaxigrip- és a placebocsoportok között, egyik kohorszban sem.

Egy klinikai vizsgálatban, amit a Vaxigrip Tetra-val végeztek terhes nők bevonásával Finnországban (lásd 4.6 és 5.1 pont), a Vaxigrip Tetra beadását követő 7 napon belül jelentett, szervezett adatgyűjtésből származó (solicited) helyi és szisztémás reakciók gyakorisága megfelelt a Vaxigrip Tetra-val végzett klinikai vizsgálatokban a nem terhes felnőttek esetében jelentett reakciók gyakoriságával, bár néhány reakció esetében az előfordulás gyakorisága nagyobb volt (fájdalom az injekció beadásának helyén, rossz közérzet, hidegrázás, fejfájás, myalgia).

Feltételezett mellékhatások bejelentése
A gyógyszer engedélyezését követően lényeges a feltételezett mellékhatások bejelentése, mert ez fontos eszköze annak, hogy a gyógyszer előny/kockázat profilját folyamatosan figyelemmel lehessen kísérni. Az egészségügyi szakembereket kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat a hatóság részére az V. függelékben található elérhetőségek valamelyikén keresztül.




Farmakológia

5. FARMAKOLÓGIAI TULAJDONSÁGOK

5.1 Farmakodinámiás tulajdonságok

Farmakoterápiás csoport: influenza vakcina, ATC kód: J07BB02.

Hatásmechanizmus

A Vaxigrip Tetra négy influenzavírus-törzs ellen nyújt aktív immunizálást (két A altípus és két B típus), amelyeket a vakcina tartalmaz.

A Vaxigrip Tetra 2?3 héten belül humorális antitesteket indukál a hemagglutininek ellen. Ezek az antitestek neutralizálják az influenzavírusokat.

Az inaktivált influenzavírus-vakcinákkal végzett oltás utáni hemagglutináció-gátló (hemagglutination-inhibition, HAI) antitest titer adott szintjeit nem korrelálták az influenza megbetegedés elleni védelem mértékével, de a HAI antitesttitereket a vakcina aktivitásának mértékeként használták fel. Egyes humán alanyokkal végzett provokációs vizsgálatokban a HAI antitesttiter ? 1:40 értéke az alanyok több mint 50%-ánál fellépő influenza elleni védettséggel volt összefüggésben.

Mivel az influenzavírusok folyamatosan változnak, a vakcinához kiválasztott vírustörzseket a WHO évente felülvizsgálja.
A Vaxigrip Tetra-val történő évenkénti újraoltást nem vizsgálták. Ennek ellenére a trivalens vakcina klinikai tapasztalata alapján, a fertőző törzsek évente történő lehetséges változása miatt, valamint az oltóanyag által nyújtott védelem időtartama miatt évente ajánlott beadni az oltást.

A Vaxigrip Tetra hatásossága

Gyermekek és serdülők
- 6-35 hónapos gyermekek (aktív immunizálás)
Egy randomizált, placebokontrollos vizsgálatban, amelyet 4 régióban (Afrika, Ázsia, Latin-Amerika és Európa) végeztek 4 influenzás időszakban, több mint 5400, 6-tól 35 hónapos korú gyermek bevonásával, akik két adag (0,5 ml) Vaxigrip Tetra-t (n=2722) vagy placebót (n=2717) kaptak, a második adagot az első beadását követő 28. napon adták be. A vizsgálat célja a Vaxigrip Tetra hatásosságának értékelése volt a laboratóriumi eredményekkel igazolt influenza megelőzésében. A laboratóriumi vizsgálatokat az A és/vagy B törzs, illetve a vakcinában lévő (szekvenálással meghatározott) törzsek vírustenyészetével végezték.

A reverz transzkriptáz polimeráz láncreakcióval (RT-PCR), és/vagy vírustenyészettel végzett laboratóriumi vizsgálati eredmények alapján igazolt influenzát influenzaszerű megbetegedésként (ILI) definiálták [? 38 °C-os lázzal (amely legalább 24 órán át fennáll) egyidejűleg megjelenik a következő tünetek legalább egyike: köhögés, orrdugulás, orrfolyás, pharyngitis, otitis, hányás vagy hasmenés].

1. táblázat: Influenza megbetegedések aránya és a Vaxigrip Tetra hatásossága laboratóriumi vizsgálattal igazoltan influenzás gyermekeknél, 6-tól 35 hónapos korig

Vaxigrip Tetra
(n=2589)
Placebo
(n=2591)
Hatásosság

N
Influenza megbetegedések aránya
(%)
N
Influenza megbetegedések aránya
(%)
% (kétoldali 95%-os CI)
Laboratóriumi vizsgálattal igazolt influenza, amelynek kiváltó oka:





- bármilyen, A vagy B típusú influenzavírus
122
4,72
255
9,84
52,03 (40,24; 61,66)
- a vakcinában található vírusokhoz hasonló törzsek
26
1,01
85
3,28
69,33 (51,93; 81,03)
n: A vizsgált gyermekek száma (minden vizsgálati alany)
N: a felsorolt kritériumoknak megfelelő vizsgálati alanyok száma
CI: konfidencia intervallum

Ezen túlmenően egy előre meghatározott kiegészítő elemzés szerint a Vaxigrip Tetra a súlyos, laboratóriumi vizsgálattal igazolt, bármilyen törzs által okozott influenzás megbetegedések 56,6%-át (95%-os CI: 37,0; 70,5), és a súlyos, laboratóriumi vizsgálattal igazolt, a vakcinában található vírusokhoz hasonló törzsek által okozott influenzás megbetegedések 71,7%-át (95%-os CI: 43,7; 86, 9) előzte meg. Továbbá a Vaxigrip Tetra-t kapó vizsgálati alanyok 59,2%-kal (95%-os CI: 44,4; 70,4) kisebb valószínűséggel estek át orvosi kezelésre szoruló influenzás megbetegedésen, mint a placebóval kezelt vizsgálati alanyok.

Súlyos, laboratóriumi vizsgálattal igazolt influenzás megbetegedéseket RT-PCR-vel és/vagy vírustenyészettel igazolt influenzás megbetegedésként (ILI) határozták meg, az alábbi kritériumok legalább egyikének megléte esetén:
- > 39,5°C láz a 24 hónapnál fiatalabb, vagy ? 39,0°C láz a 24 hónapos vagy idősebb vizsgálati alanyok esetében
- és/vagy legalább egy szignifikáns ILI-tünet, ami a napi tevékenységek végzését akadályozza (köhögés, orrdugulás, orrfolyás, pharyngitis, otitis, hányás, hasmenés),
- és/vagy a következők egyike: akut otitis media, akut also légúti fertőzés (pneumonia, bronchiolitis, bronchitis, krupp), kórházi felvétel.

- 3 és 8 év közötti gyermekek (aktív immunizálás)
A 3 és 8 év közötti gyermekeknél megfigyelt immunválasz alapján, a Vaxigrip Tetra hatásossága ebben a korcsoportban legalábbis várhatóan hasonlónak bizonyul a 6 és 35 hónapos gyermeknél megfigyeltekhez (lásd fent a "6-tól 35 hónapos korú gyermekek" és alább "A Vaxigrip Tetra immunogenitása" részt).

- Terhességben történt vakcinációt követően született, 6 hónapnál fiatalabb csecsemők (passzív védelem):
Hat hónaposnál fiatalabb csecsemőknél az influenzás megbetegedésnek magas a kockázata, és nagyobb arányban van szükség kórházi kezelésre, ugyanakkor az influenzavakcina aktív immunizálásra nem javallt ebben a korcsoportban.

A hatásosságot nem vizsgálták olyan csecsemőknél, akiknek az édesanyja egyszeri adagban kapott 0,5 ml Vaxigrip Tetra-t a második vagy a harmadik trimeszterben, ugyanakkor a trivalens inaktivált influenza vakcina (Vaxigrip) hatásosságát klinikai vizsgálatokban igazolták azoknál a csecsemőknél, akiknek az édesanyja a második vagy harmadik trimeszterben 0,5 ml egyszeri adagot kapott. Ezek az eredmények extrapolálhatók a Vaxigrip Tetrára.

Az első trimeszterben alkalmazott trivalens inaktivált influenza vakcina (Vaxigrip) hatásosságát nem vizsgálták csecsemőknél ezekben a vizsgálatokban. Ha a vakcináció szükségessé válik az első trimeszterben, az oltást nem szabad elhalasztani (lásd 4.6 pont).

Malin, Nepálban és Dél-Afrikában végzett randomizált, kontrollos, IV. fázisú klinikai vizsgálatokban kb. 5000 terhes nő kapott Vaxigrip-et (tiomerzál mentes trivalens influenza vakcina) és kb. 5000-en kaptak placebót vagy kontroll vakcinát (kvadrivalens, meningococcus konjugált vakcina) a terhesség második vagy harmadik trimesztere alatt. A vakcina hatásosságát terhes, laboratóriumi vizsgálattal igazoltan influenzás nőknél másodlagos végpontként értékelték mindhárom vizsgálatban.
A Malin és Dél-Afrikában végzett vizsgálatok bizonyították a Vaxigrip hatásosságát influenza megelőzésében a második vagy harmadik trimeszterben történő oltást követően (lásd 4. táblázat). A Nepálban végzett klinikai vizsgálat a Vaxigrip-nek a terhesség második és harmadik trimesztereiben történő alkalmazását az influenza megelőzésére nem bizonyították.

2. táblázat: Influenza megbetegedések aránya és a Vaxigrip hatásossága terhes, laboratóriumi vizsgálattal igazoltan influenzás nőknél



Influenza megbetegedések aránya
(bármilyen A- vagy B-típus)
% (n/N)
VAXIGRIP hatásossága
% (95%-os CI)

Trivalens
Kontroll*

Mali
0,5 (11/2108)
1,9 (40/2085)
70,3 (42,2 - 85,8)

Trivalens
Placebo

Dél-Afrika
1,8 (19/1062)
3,6 (38/1054)
50,4 (14,5 - 71,2)
* Meningococcus vakcina
N: az elemzésbe vett terhes nők száma
n: klinikailag igazoltan influenzás alanyok száma
CI: konfidencia intervallum

Ugyanazokban a Malin, Nepálban és Dél-Afrikában végzett, randomizált, kontrollos, IV. fázisú klinikai vizsgálatokban 4898 csecsemő közül 4530 (92%) édesanyja kapott Vaxigrip-et (tiomerzál mentes trivalens influenza vakcina), és 4868 csecsemő közül 4532 (93%) csecsemő édesanyja kapott placebót vagy kontrollvakcinát (kvadrivalens meningococcus konjugált vakcina) (lásd 5. táblázat) a terhesség második vagy harmadik trimesztere alatt. Ezeknél a csecsemőknél kb. 6 hónapos korukig történt utánkövetés.

A vizsgálatok igazolták a Vaxigrip hatásosságát influenza megelőzésében a születést követően kb. 6 hónapos korig olyan csecsemők esetében, akiknek az édesanyja a terhesség második vagy harmadik trimeszterében megkapta az oltást. Ezekben a vizsgálatokban nem vettek részt az első trimeszterben lévő terhes nők; a Vaxigrip hatásosságát ezért nem lehetett értékelni azoknál a csecsemőknél, akiknek az édesanyja az első trimeszterben kapott oltást.

3. táblázat: Influenza megbetegedések aránya és a Vaxigrip hatásossága laboratóriumi vizsgálattal igazoltan influenzás csecsemőknél terhességben történt vakcinációt követően


Influenza megbetegedések aránya
(bármilyen A- vagy B-típus)
% (n/N)
VAXIGRIP hatásossága
% (95%-os CI)

Trivalens
Kontroll*

Mali
2,4 (45/1866)
3,8 (71/1869)

37,3 (7,6 - 57,8)

Trivalens
Placebo

Nepál
4,1 (74/1820)
5,8 (105/1826)
30,0 (5 - 48)
Dél-Afrika
1,9 (19/1026)
3,6 (37/1023)
48,8 (11,6 - 70,4)
* Meningococcus vakcina
N: az elemzésbe bevont csecsemők száma
n: klinikailag igazoltan influenzás alanyok száma
CI: konfidencia intervallum

A hatásossági adatok azt jelzik, hogy azoknál a csecsemőknél, akiknek az édesanyja oltást kapott, az influenza elleni védelem a születést követően idővel fokozatosan csökkent.
A Dél-Afrikában végzett vizsgálatban a vakcina hatásossága a 8 hetes vagy annál fiatalabb csecsemőknél volt a legmagasabb (85,8% [95%-os CI, 38,3 - 98,4]) és idővel fokozatosan csökkent; a vakcina hatásossága 25,5% (95%-os CI, -67,9 - 67,8) volt a >8 - 16 hetes, és 30,4% (95%-os CI, -154,9 - 82,6) a >16 - 24 hetes csecsemőknél.

Malin szintén az a tendencia volt megfigyelhető, hogy a trivalens inaktivált influenza vakcina hatásossága a születést követő első 4 hónap során volt nagyobb, az 5. hónap során kisebb, majd jelentős csökkenés következett be a 6. hónapban, amikor a védelem már nem volt kimutatható.

Az influenzás megbetegedés megelőzése kizárólag akkor várható, ha a csecsemő(ke)t azok a törzsek fertőzik meg, mint amelyek ellen az édesanyát beoltották.

A Vaxigrip Tetra immunogenitása

A 18 és 60 év közötti felnőttek, 60 év fölötti idősek, 3 és 8 év közötti, valamint 6 és 35 hónap közötti gyermekek beválasztásával végzett klinikai vizsgálatok a Vaxigrip Tetra által kiváltott immunválaszt vizsgálták a HAI antitest titer mértani átlaga (Geometric mean antibody titer, GMT) a 21. napon (felnőttek) és a 28. napon (gyermekek), a HAI szerokonverziós ráta (a reciprokális titer 4-szeres növekedése vagy a kimutathatósági küszöb alatti szintről [< 10] ? 40 reciprokális titerre való növekedés) és HAI GMTR arány (post-/prevakcinációs titerek) alapján.

Egy vizsgálat, amelyet 18 és 60 év közötti felnőttek, illetve 9 és 17 év közötti gyermekek és serdülők bevonásával végeztek, leírta a Vaxigrip Tetra által kiváltott immunválaszt a HAI antitest titer mértani átlaga (GMT) vonatkozásában a 21. napon. Egy másik klinikai vizsgálat, amelyet 9 és 17 év közötti gyermekek és serdülők bevonásával végeztek, a Vaxigrip Tetra esetén kapott immunválaszt írta le.
köldökzsinór-/anyai vér HAI GMT arányai alapján értékelték.
Egy terhes nők bevonásával végzett klinikai vizsgálatban a Vaxigrip Tetra által kiváltott immunválaszt írták le a következők alapján: HAI antitest titer mértani átlaga a 21. napon, a HAI szerokonverziós ráta, és a HAI antitest titer mértani átlaga egy dózis beadását követően a terhesség második vagy harmadik trimeszterében. Ebben a vizsgálatban a placentán keresztüli átvitelt az anyai vér, a köldökzsinórvér, illetve a szülés során a köldökzsinór-/anyai vér HAI GMT arányai alapján értékelték.

A Vaxigrip Tetra jelentős immunválaszt váltott ki a vakcinában található 4 influenzatörzzsel szemben.

Felnőttek és idősek
Összesen 832, 18 és 60 év közötti felnőtt, és 831, 60 év fölötti idős személy immunválaszát értékelték egy adag Vaxigrip Tetra-t követően.

Az immunogenitási eredményeket az alábbi táblázat foglalja össze:

4. táblázat: 18 és 60 év közötti, és 60 év feletti felnőttek immunogenitási eredményei
Antigén törzs
18 és 60 év között
n = 832
60 év feletti
n = 831
GMT (95%-os CI)
A (H1N1)(a)(b)
608 (563; 657)
219 (199; 241)
A (H3N2)(c)
498 (459; 541)
359 (329; 391)
B (Victoria)
708 (661; 760)
287 (265; 311)
B (Yamagata)
1715 (1607; 1830)
655 (611; 701)
SC % (95%-os CI)(c)
A (H1N1)(a)(b)
64,1 (60,7; 67,4)
45,6 (42,1; 49,0)
A (H3N2)(c)
66,2 (62,9; 69,4)
47,5 (44,1; 51,0)
B (Victoria)
70,9 (67,7; 74,0)
45,2 (41,8; 48,7)
B (Yamagata)
63,7 (60,3; 67,0)
42,7 (39,3; 46,2)
GMTR (95%-os CI) (f)
A (H1N1)(c)(d)
9,77 (8,69; 11,0)
4,94 (4,46; 5,47)
A (H3N2)(c)
10,3 (9,15; 11,5)
5,60 (5,02; 6,24)
B (Victoria)
11,6 (10,4; 12,9)
4,61 (4,18; 5,09)
B (Yamagata)
7,35 (6,66; 8,12)
4,11 (3,73; 4,52)
n (number) = az adott végpontra vonatkozóan elérhető adatokkal rendelkező alanyok száma
GMT: mértani átlag titer; CI (Confidence Interval): konfidenciaintervallum;
(a) n = 833 a 18-60 éves csoport esetén.
(b) n = 832 60 év feletti csoport esetén
(c) SC (Seroconversion): szerokonverzió; SI (Significant Increase): jelentős növekedés: a < 10-es (1/hígítás) beoltás előtti titerrel rendelkező alanyok, a ? 40-es (1/hígítás) beoltás utáni titerrel rendelkező alanyok és a ? 10-es (1/hígítás) beoltás előtti titerrel rendelkező alanyok, a beoltás előtti titer ? négyszeres emelkedését mutató alanyok aránya a beoltás utáni titerhez viszonyítva.
(d) GMTR (Geometric Mean Titer Ratio): mértani átlag titer arány: az egyes titer arányok mértani átlaga (beoltás utáni/előtti titerek).

Terhesség és placentális transzfer
Összesen 230 terhes nő kapott Vaxigrip Tetra-t a második vagy harmadik trimeszterben (a terhesség 20. és a 32. hete közötti időszakban).
Az 5. táblázat foglalja össze a HAI módszer alapján megállapított immunogenitási eredményeket terhes nők esetében a Vaxigrip Tetra beadását követő 21. napon.

5. táblázat: Terhes nők immunogenitási eredményei HAI módszer alapján a Vaxigrip Tetra beadását követő 21. napon
Antigén törzs
QIV
N=216

GMT (95%-os CI)
A (H1N1)*
525 (466; 592)
A (H3N2)*
341 (286; 407)
B1 (Victoria)*
568 (496; 651)
B2 (Yamagata)*
993 (870; 1134)

?4-szeres emelkedés n (%) (a)
A (H1N1)*
38,0 (31,5; 44,8)
A (H3N2)*
59,3 (52,4; 65,9)
B1 (Victoria)*
61.1 (54,3; 67,7)
B2 (Yamagata)*
59,7 (52,9; 66,3)

GMTR (95%-os CI) (b)
A (H1N1)*
3,81 (3.11; 4,66)
A (H3N2)*
8,63 (6,85; 10,9)
B1 (Victoria)*
8,48 (6,81; 10,6)
B2 (Yamagata)*
6,26 (5,12; 7,65)
*A/H1N1: A/Michigan/45/2015 (H1N1) pdm09-szerű vírus; A/H3N2: A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2)-szerű vírus;
B1: B/Brisbane/60/2008-szerű vírus (B/Victoria törzs);
B2: B/Phuket/3073/2013-szerű vírus (B/Yamagata törzs)
N: az adott végpontra vonatkozóan elérhető adatokkal rendelkező alanyok száma
GMT: mértani átlag titer; CI (Confidence Interval): konfidenciaintervallum
(a) SC (Seroconversion): szerokonverzió; vagy SI (Significant Increase): jelentős növekedés: a < 10-es (1/hígítás) beoltás előtti titerrel rendelkező alanyok, a ? 40-es (1/hígítás) beoltás utáni titerrel rendelkező alanyok és a ? 10-es (1/hígítás) beoltás előtti titerrel rendelkező alanyok, a beoltás előtti titer ? négyszeres emelkedését mutató alanyok aránya a beoltás utáni titerhez viszonyítva
(b) GMTR:mértani átlag titer arány: az egyes titer arányok mértani átlaga (beoltás utáni/előtti titerek)

A szülésnél, az anyai vérminta (BL03M), a köldökzsinórvér-minta (BL03B) és a placentális transzfer (BL03B/BL03M) alapján HAI módszer szerint értékelt immunogenitási eredmények leírását a 6. táblázat tartalmazza.

6. táblázat: Immunogenitási eredmények értékelése HAI módszer alapján a Vaxigrip Tetra szülés során történő alkalmazásakor
Antigén törzs
QIV
N=178

BL03M (anyai vér)†
GMT (95%-os CI)
A (H1N1)*
304 (265; 349)
A (H3N2)*
178 (146; 218)
B1 (Victoria)*
290 (247; 341)
B2 (Yamagata)*
547 (463; 646)

BL03B (köldökzsinórvér)**
GMT (95% CI)
A (H1N1)*
576 (492; 675)
A (H3N2)*
305 (246; 379)
B1 (Victoria)*
444 (372; 530)
B2 (Yamagata)*
921 (772; 1099)

Placentális transzfer: BL03B/BL03M§ GMT (95% CI)
A (H1N1)*
1,89 (1,72; 2,08)
A (H3N2)*
1,71 (1,56; 1,87)
B1 (Victoria)*
1,53 (1,37; 1,71)
B2 (Yamagata)*
1,69 (1,54; 1,85)
N: az adott végpontra vonatkozóan elérhető adatokkal rendelkező alanyok száma: azok a nők, akik kvadrivalens vakcinát kaptak (QIV) az oltást követően legalább 2 hét elteltével szültek, és a szülés idején elérhető köldökzsinór- és anyai vérmintával rendelkeztek.
*A/H1N1: A/Michigan/45/2015 (H1N1) pdm09-szerű vírus; A/H3N2: A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2)-szerű vírus;
B1: B/Brisbane/60/2008-szerű vírus (B/Victoria törzs)
B2: B/Phuket/3073/2013-szerű vírus (B/Yamagata törzs)


§ Ha egy anyának több gyermeke van, az anya titer értékeit a gyermekek számával kell felszorozni

Azoknál a nőknél, akiknél a Vaxigrip Tetra-t a terhesség második vagy harmadik trimeszterében adták be, az anya és az újszülött között fennálló placentális antitest-transzfernek megfelelően, a szülésnél a köldökzsinórmintában lévő antitestek szintje magasabb, mint az anyai vérmintában.
Ezek az adatok összhangban állnak a passzív védelem kialakulásával, amit a Malin, Nepálban és Kelet-Afrikában Vaxigrip-pel végzett klinikai vizsgálatok során bizonyítottak olyan csecsemőknél, akiknek az édesanyját a terhesség második vagy harmadik trimeszterében oltották be (lásd "A Vaxigrip Tetra hatásossága" című alfejezetet).

Gyermekek és serdülők
- 9 év és 17 év közötti gyermekek és serdülők:
A 9 év és 17 év közötti, 429 gyermek és serdülő esetén, akik egy adag Vaxigrip Tetra-t kaptak, a vakcinában található 4 törzs ellen kiváltott immunválasz hasonló volt a 18 év és 60 év közötti felnőttekben kiváltott immunválaszhoz.

- 6 hónap és 8 év közötti gyermekek:
Összesen 863, 3 és 8 év közötti gyermek kapott egy vagy két adag Vaxigrip Tetra-t az előzőleg kapott influenza elleni védőoltások függvényben.
Az egy vagy két adag Vaxigrip Tetra-t kapó gyermekek hasonló immunválaszt mutattak az adott séma utolsó adagját követően.
A Vaxigrip Tetra hatásossága mellett a Vaxigrip Tetra két 0,5 ml-es adagjának immunogenitását értékelték a Vaxigrip Tetra utolsó injekciójának beadását követő 28 nappal a HAI módszer szerint 6 és 35 hónap közötti 341 gyermekeknél.

Az immunogenitási eredményeket az alábbi táblázat foglalja össze:

7. táblázat: 6 hónap és 8 év közötti gyermekek immunogenitási eredményei
Antigéntörzs
6 és 35 hónap között
n = 341
3 és 8 év között
n = 863
GMT (95%-os CI)
A (H1N1)
641 (547; 752)
971 (896; 1052)
A (H3N2)
1,071 (925; 1,241)
1568 (1451; 1695)
B (Victoria)
623 (550; 706)
1050 (956; 1154)
B (Yamagata)(a)
1,010 (885; 1,153)
1173 (1078; 1276)
SC % (95%-os CI)(b)
A (H1N1)
90,3 (86,7; 93,2)
65,7 (62,4; 68,9)
A (H3N2)
90,3 (86,7; 93,2)
64,8 (61,5; 68,0)
B (Victoria)
98,8 (97,0; 99,7)
84,8 (82,3; 87,2)
B (Yamagata)(a)
96,8 (94,3; 98,4)
88,5 (86,2; 90,6)
GMTR (95%-os CI)(c)
A (H1N1)
36,6 (30,8; 43,6)
6,86 (6,24; 7,53)
A (H3N2)
42,6 (35,1; 51,7)
7,49 (6,72; 8,35)
B (Victoria)
100 (88,9; 114)
17,1 (15,5; 18,8)
B (Yamagata)(a)
93,9 (79,5; 111)
25,3 (22,8; 28,2)
n = az adott végpontra vonatkozóan elérhető adatokkal rendelkező alanyok száma
GMT: mértani átlag titer; CI: konfidenciaintervallum;
(a) n = 862 a 3-8 éves csoport esetén.
(b) SC: szerokonverzió; SI: Jelentős növekedés A < 10-es (1/hígítás) beoltás előtti titerrel rendelkező alanyok, a ? 40-es (1/hígítás) beoltás utáni titerrel rendelkező alanyok és a ? 10-es (1/hígítás) beoltás előtti titerrel rendelkező alanyok, a beoltás előtti titer ? négyszeres emelkedését mutató alanyok aránya a beoltás utáni titerhez viszonyítva.
(c) GMTR: mértani átlag titer arány az egyes titer arányok mértani átlaga (beoltás utáni/előtti titerek).

A fenti immunogenitási adatok alátámasztó információval szolgálnak a vakcina hatásosságát támogató adatokat illetően, amelyek ennél a kocsoportnál rendelkezésre állnak (lásd a Vaxigrip Tetra hatásossága részt).

5.2 Farmakokinetikai tulajdonságok

Nem értelmezhető.

5.3 A preklinikai biztonságossági vizsgálatok eredményei

A hagyományos - ismételt adagolású és helyi toxicitási, reprodukcióra és fejlődésre kifejtett toxicitási és farmakológiai biztonságossági vizsgálatokból származó nem klinikai jellegű adatok azt igazolták, hogy a készítmény alkalmazásakor humán vonatkozásban különleges kockázat nem várható.





Csomagolás

6.5 Csomagolás típusa és kiszerelése

0,5 ml szuszpenzió előretöltött (I. típusú üveg) fecskendőben, ráerősített tűvel, (elasztomer klórbutil vagy brómbutil) gumidugattyúval - csomagolási egység: 1 db, 10 db vagy 20 db dobozonként.

0,5 ml szuszpenzió előretöltött (I. típusú üveg) fecskendőben, tű nélkül, (elasztomer klórbutil vagy brómbutil) gumi dugattyúval felszerelve - csomagolási egység: 1 db, 10 db vagy 20 db dobozonként.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

6.6 A megsemmisítésre vonatkozó különleges óvintézkedések és egyéb, a készítmény kezelésével kapcsolatos információk

A vakcinának alkalmazás előtt szobahőmérsékletűnek kell lennie.

Használat előtt felrázandó. Alkalmazás előtt szemrevételezni kell a vakcinát.

A vakcinát nem szabad felhasználni, ha idegen részecskék láthatóak a szuszpenzióban.

Bármilyen fel nem használt gyógyszer, illetve hulladékanyag megsemmisítését a gyógyszerekre vonatkozó előírások szerint kell végrehajtani.

Megjegyzés: ? (egykeresztes)
Osztályozás: II. csoport
Kizárólag orvosi rendelvényhez kötött gyógyszer (V).



6.4 Különleges tárolási előírások

Hűtőszekrényben (2 °C - 8 °C) tárolandó. Nem fagyasztható! A fénytől való védelem érdekében a fecskendőt tartsa a dobozában.


6.3 Felhasználhatósági időtartam

1 év


7. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY JOGOSULTJA

Sanofi Pasteur
14 Espace Henry Vallée
69007 Lyon
Franciaország


8. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY SZÁMA(I)

OGYI-T-23068/01 1×0,5 ml ráerősített tűvel elasztomer klórbutil gumidugattyúval
OGYI-T-23068/02 1×0,5 ml ráerősített tűvel brómbutil gumidugattyúval
OGYI-T-23068/03 1×0,5 ml ráerősített tű nélkül elasztomer klórbutil gumidugattyúval
OGYI-T-23068/04 1×0,5 ml ráerősített tű nélkül brómbutil gumidugattyúval
OGYI-T-23068/05 10×0,5 ml ráerősített tűvel elasztomer klórbutil gumidugattyúval
OGYI-T-23068/06 10×0,5 ml ráerősített tűvel brómbutil gumidugattyúval
OGYI-T-23068/07 10×0,5 ml ráerősített tű nélkül elasztomer klórbutil gumidugattyúval
OGYI-T-23068/08 10×0,5 ml ráerősített tű nélkül brómbutil gumidugattyúval
OGYI-T-23068/09 20×0,5 ml ráerősített tűvel elasztomer klórbutil gumidugattyúval
OGYI-T-23068/10 20×0,5 ml ráerősített tűvel brómbutil gumidugattyúval
OGYI-T-23068/11 20×0,5 ml ráerősített tű nélkül elasztomer klórbutil gumidugattyúval
OGYI-T-23068/12 20×0,5 ml ráerősített tű nélkül brómbutil gumidugattyúval


9. A FORGALOMBA HOZATALI ENGEDÉLY ELSŐ KIADÁSÁNAK/ MEGÚJÍTÁSÁNAK DÁTUMA

A forgalomba hozatali engedély első kiadásának dátuma: 2016. július 22.


10. A SZÖVEG ELLENŐRZÉSÉNEK DÁTUMA

2023. július 30.
27


16

OGYÉI/38972/2023




Várandósság,szopt.

4.6 Termékenység, terhesség és szoptatás

Terhesség
Terhes nőknél az influenza szövődményeinek, így a szülés korai beindulásának, a koraszülésnek, a hospitalizációnak és a halál bekövetkezésének is magas a kockázata, ezért a terhes nőket ajánlatos beoltani influenza elleni vakcinával.

A Vaxigrip Tetra a terhesség bármely szakaszában beadható.

Az első trimeszterhez képest a terhesség második és harmadik trimeszterében alkalmazott inaktivált influenzavakcinák biztonságosságára vonatkozóan több adat áll rendelkezésre. A világszerte alkalmazott influenza vakcinák, így a Vaxigrip Tetra és a Vaxigrip (trivalens inaktivált influenzavakcina) alkalmazásából származó adatok nem utalnak a vakcinával összefüggésbe hozható, akár az anyát, akár a magzatot érintő nemkívánatos eseményekre.
Ez egyezik egy klinikai vizsgálat eredményével, ahol a Vaxigrip Tetra-t és a Vaxigrip-et a második és harmadik trimeszterben adták be (a Vaxigrip Tetra esetén: 230 terhes nő és 231 élve születés; a Vaxigrip esetén: 116 terhes nő és 119 élve születés).

A terhesség második vagy harmadik trimeszterében alkalmazott trivalens inaktivált influenza vakcinával (tiomerzálmentes összetétel) végzett négy klinikai vizsgálat adatai nem utaltak a vakcinával összefüggésbe hozható ártalmas hatásokra a magzatra, újszülöttre, csecsemőre, vagy az anyára nézve (a vizsgálatokban több mint 5000 terhes nő vett részt, és több mint 5000 újszülöttnél történt utánkövetés a születéstől kb. 6 hónapig).

Dél-Afrikában és Nepálban végzett klinikai vizsgálatokban nem volt szignifikáns különbség a Vaxigrip- és a placebocsoport között a magzati, újszülött- és anyai események tekintetében (beleértve a vetélést, halva születést, koraszületést és a kis súllyal születést is).

Egy Malin végzett vizsgálatban nem volt szignifikáns különbség a Vaxigrip- és a kontrollvakcina (kvadrivalens meningococcus konjugált vakcina)-csoportok között a koraszülés, halvaszületés, a kis súllyal születés/korához képest fejletlen magzati arányok tekintetében.

További információkért lásd a 4.8 és 5.1 pontot.

A Vaxigrip Tetra-val végzett egyetlen állatkísérlet nem igazolt direkt vagy indirekt káros hatásokat a vemhesség, az embrionális- vagy magzati fejlődés vagy a korai postnatalis fejlődés tekintetében.

Szoptatás
A Vaxigrip Tetra szoptatás alatt alkalmazható.

Termékenység
Nem állnak rendelkezésre humán fertilitási adatok. A Vaxigrip Tetra-val végzett egyetlen állatkísérlet nem igazolt káros hatásokat a női fertilitás tekintetében.